hotel

  hotel

  Hotel kapsułowy to tania alternatywa dla klasycznego noclegu. Założeniem takiego miejsca jest pomieszczenie jak największej liczby gości na niewielkiej przestrzeni. Pierwsze hotele kapsułowe powstały w Japonii. Takie noclegi o zróżnicowanym standardzie są współcześnie bardzo popularne na terenie całej Azji.

  Sezon wakacyjnych podróży właśnie się rozpoczyna. Na skutek poluzowania obostrzeń związanych z pandemią, hotele mogą ponownie przyjmować gości. W Polsce i na całym świecie funkcjonują obiekty o bardzo różnym standardzie. Wiele z nich określa go za pomocą gwiazdek. Co oznaczają hotelowe gwiazdki?

  Przedłużający się lockdown i znikoma pomoc państwa pogłębiają kryzys w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Właściciele wielu restauracji i pensjonatów nie mogą zarabiać, a wciąż ponoszą wysokie koszty utrzymania swoich biznesów. Część z nich, zmuszona sytuacją, wyprzedaje elementy wyposażenia swoich lokali. Na ile starczy im pieniędzy, które na tym zarobią? I czy ktoś będzie chciał kupić tak specyficzny sprzęt?

  W poniedziałek, 28 grudnia 2020 r. weszło w życie rozporządzenie w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Ograniczenia mają obowiązywać do 17 stycznia 2021 r. i dotyczyć m.in. basenów, klubów fitness, hoteli, galerii handlowych oraz stoków narciarskich.

  Busko-Zdrój jest popularny ze względu na znajdujące się w nim uzdrowiska i sanatoria. W mieście nie brakuje jednak atrakcji turystycznych i zabytków, które można zwiedzić w czasie wolnym od zabiegów leczniczych lub odpoczynku. Sprawdź, dlaczego warto wybrać się do Buska-Zdroju i co należy zobaczyć. Podpowiadamy również, gdzie warto się zatrzymać w tym mieście.

  W dobie pandemii koronawirusa na wymarzony odpoczynek coraz częściej wybieramy obiekty zlokalizowane z dala od miasta, aby móc się cieszyć bliskością natury i świeżym powietrzem. W środku lasu na podkarpackiej wsi znajduje się Bacówka Radawa & SPA – miejsce, które zostało zaaranżowane przez najmłodszych we współpracy z dorosłymi. Hotel skusił swoją oryginalnością Magdę Steczkowską. Co jest wyjątkowego w tym miejscu?

  Zapraszamy na 2. część weekendowego przewodnika po Zagrzebiu. Co, tym razem, postanowił pokazać nam podróżnik - Michał Cessanis? Co trzeba zjeść w Zagrzebiu, gdzie wybrać się na zakupy i co koniecznie zobaczyć? Sprawdźcie.

  Sezon wyjazdowy można uznać za rozpoczęty. Dlatego też Robert Stockinger postanowił dowiedzieć się jakie "niespodzianki" mogą na nas czyhać w pokoju hotelowym. O poradę poprosił Violettę Hamerską: "(Nieprzyjemny) Zapach jest czymś, co od razu dyskwalifikuje pokój (...) Wtedy warto pójść do recepcji i poprosić o zmianę". Co jeszcze może irytować gości w hotelu? Zobaczcie.

  Mieszkają w budynku, w którym bardzo dużo mieszkań zostało wynajętych krótkoterminowo. Każdego dnia przez ich budynek przewijają się turyści, kilkadziesiąt obcych osób. Nie spodziewali się, że będą mieszkać w hotelu. Zobaczcie, jak uciążliwy dla sąsiadów może być wynajem krótkoterminowy i jakie korzyści może dawać.

  Dyrektor gdańskich ośrodków opiekuńczych dla dzieci i młodzieży Piotr Wróblewski stworzył niezwykły projekt: otworzył hotel, w którym zatrudniani są wychowankowie jego ośrodków. Pan Piotr i jego żonę Mariannę Sitek-Wróblewską zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli o początkach swojej miłości, wspólnej pracy z młodzieżą i modelu biznesowym, z którego korzystają przy prowadzeniu hotelu i kawiarni. Gratulujemy pomysłu i trzymamy kciuki za powodzenie :)

  W swojej książce o Dubaju opisuje te miejsca, do których "zwykły turysta" zazwyczaj nie dociera. Jego zdaniem sednem wakacji jest znajdowanie "miejsc niezadeptanych". Czy rzeczywiście, jak uważa nasz gość Jacek Pałkiewicz: "Czas prawdziwych podróży dobiegł końca"? Czym jego zdaniem różni się podróż od wyjazdów turystycznych oferowanych nam przez biura turystyczne? A Wy, wolicie "prawdziwie podróżować" czy wyjechać na wakacje z opcją all-inclusive?

  Antoni Rygiel był kamerdynerem w najbardziej luksusowym hotelu świata. Na czym dokładnie polega praca kamerdynera postanowiła to sprawdzić Ula Chincz. Dziennikarka Dzień Dobry TVN umówiła się na szkolenie. Czy myśli o zmianie zawodu? Jakie trzeba posiadać cechy, by zostać kamerdynerem? Czy Ula zdała przygotowany przez kamerdynera test? I jak Antoniemu udało się zajść, aż tak wysoko?

  Coraz częściej studniówki organizowane są "na bogato". Z sal gimnastycznych przenoszone są do drogich restauracji, hoteli z salami balowymi, a nawet... zamków. Sprawdziliśmy, ile kosztuje studniówka na tzw. wypasie.

  Jurata została wybrana przez najcenniejsze polskie stopy, czyli polską reprezentację w piłce nożnej, na miejsce odpoczynku tuż przed wyjazdem na Mistrzostwami Europy. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdził, na jakim etapie są przygotowania do przyjazdu piłkarzy. Czy pani z obsługi hotelu wyszorowała już węża? Czy "prysznic wrażeń" i "studnia lodowa" będą gotowe na czas? Czy panie od masażu stóp wiedzą, jakie skarby będą trzymały w dłoniach? I jaką radę dla piłkarzy ma Filip? ;)

  Ginące przedmioty w polskich hotelach są ponoć standardem. Zjawisko postanowiła zbadać jedna z firm zajmujących się wyszukiwaniem ofert turystycznych. 71% procent uczestników ankiety przyznało się do hotelowej jumy. Co wynosimy najczęściej? Szafiarki jak to szafiarki, opróżniają szafy i wynoszą wieszaki :) Statystycznym Polakom zdarza się "zajumać" mini szampony, mydełka, papier toaletowy, ale też i nieco większe przedmioty, takie jak telewizor, a nawet ... łóżko! Jak to możliwe? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Czy zastanawialiście się kiedyś gdzie wybrać się na wakacje z dzieckiem? Jakimi kryteriami się kierować, na co uważać i czego unikać? Nie musicie już szukać takich informacji na własną rękę – Justyna Tomańska, pisarka, współzałożycielka i była menadżerka zespołu "Volver" ruszyła w Polskę by, wspólnie z 4-letnią córką Zosią, wyszukiwać miejsca przyjazne maluchom!

  Czy prowadzącej "Piekielny hotel" udało się odmienić życie kolejnych uczestników programu? Jakie zaszły zmiany w hotelach Wojciecha Furasa Allahama i Katarzyny Stangreckiej, którzy odwiedzili Dzień Dobry TVN? Jakie zrealizowali pomysły Małgorzaty Rozenek? I dlaczego prowadząca tak emocjonalnie podchodzi do każdej metamorfozy?

  "Wchodzimy tam i pracujemy od rana do nocy!". Kto wybiera hotele, które weźmie "w obroty" Małgorzata Rozenek? Kto pokrywa koszty metamorfozy i czy można się jeszcze zgłosić do programu? Kolejny odcinek "Piekielnego Hotelu" już dziś o 18.00!

  Świat zelektryzowała wiadomość o zamachu terrorystycznym w Tunezji - kraju, który był do tej pory bezpiecznym miejscem dla turystów. Wśród ofiar śmiertelnych i rannych niestety byli Polacy. W Dzień Dobry gościliśmy Elżbietę i Piotra - polskich turystów, którzy przeżyli zamach w Tunisie. Czy można było uniknąć tej tragedii? Gdzie byli, kiedy zaczął się atak terrorystyczny? Co pomyśleli, kiedy zaczęły się strzały? Czy rzeczywiście muzeum było pełne turystów? Jak szybko pojawiła się policja? Czy, mimo ataku, rekomendują wyjazd do Tunezji? Czy przed atakiem ośrodki i hotele były pilnowane przez wojsko i policję?

  Już niedługo egzotyczne ryby i piękne rafy koralowe będzie można zobaczyć za oknami hotelu. A to wszystko dzięki polskiej firmie z Trójmiasta, która zaprojektowała podwodny hotel. Projekt wsparło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Innowacyjna Gospodarka. Hotel trafi na Malediwy. Jak będzie przymocowany do dna? Czy spełnia wymagania ekologiczne? Ile będzie kosztowała doba w hotelu? W Dzień Dobry TVN gościliśmy: dziennikarza naukowego Karola Wójcickiego i prezesa Deep Ocean Technology Arkadiusza Majerskiego.

  Małgorzata Rozenek tym razem będzie ratowała podupadające hotele, pensjonaty, zajazdy i gospodarstwa agroturystyczne. Program „Piekielny hotel” już niebawem na antenie TVN. A w studiu Dzień Dobry TVN Małgorzata Rozenek była naszym gościem. Czy pięciogwiazdkowe hotele mogą spać spokojnie?

  Specjalnie dla Dzień Dobry TVN Joanna Jabłczyńska sprawdziła jak można leniwie spędzić wakacje w tunezyjskim kurorcie, jednak stacjonarny wypoczynek to nie do końca "jej klimaty".

  "Grand Budapest Hotel" to nowy film Wesa Andersona. W Pradze, dziennikarce Dzień Dobry TVN, Ani Wendzikowskiej udało się spotkać z Saoirse Ronan oraz z Tonym Revolorim. Jak czuli się w gronie największych tuz świata filmu? Film kręcony był na granicy polsko- niemieckiej. Czy udało się im odwiedzić Polskę?