sprzątanie

  sprzątanie

  Tuż przed Bożym Narodzeniem mnóstwo ludzi na liście rzeczy "to-do" ma wpisane porządki. Mycie okien, pranie dywanów, odkurzanie nawet najbardziej zapomnianych zakątków mieszkania… I choć są to czynności, których wiele osób nie lubi, niewiele wie, że można potraktować je jako trening. W jaki sposób? Kilka cennych wskazówek podaje nam trenerka, Victoria Goldensquat. 

  Kanapa w salonie to centrum domowego życia – tu się odpoczywa, bawi, jada. Nic dziwnego, że tapicerka wiele musi znieść, a zarówno materiałowe, jak i skórzane nie są plamoodporne. Jak wyczyścić kanapę, gdy już się zabrudzi?

  Pralka jest jednym z najważniejszych sprzętów w każdym domu. Nie należy do tanich, a jej żywot jest ograniczony, dlatego tak ważne jest, by odpowiednio o nią dbać. Jak powszechnie wiadomo, prawidłowe czyszczenie pralki może znacznie wydłużyć jej funkcjonowanie.

  Jak odetkać zlew skutecznie i bez obaw o swoje bezpieczeństwo? To pytanie zadaje sobie wiele osób, przyzwyczajonych do stosowania chemicznych, często żrących środków, udrażniających rury. Przedstawiamy o wiele bezpieczniejsze metody, z których skorzystać możecie nie wychodząc z domu.

  Porządek – czy jest ktoś, kto go nie lubi? Niestety w większości przypadków możliwy jest on tylko na zdjęciach. W czasach pandemii, gdy zarówno dorośli, jak i dzieci spędzają w domu 24 godziny na dobę nie trudno o plamy, zachlapania i losowe wypadki. Blogerka Agnieszka Kałuża zdradziła więc, jak domowymi sposobami wyczyścić kanapę.

  Wielu z nas skorupki od jaj wyrzuca po prostu do kosza. To duży błąd. Dlatego, że skorupki stanowią cenne źródło składników odżywczych. Zawierają m.in. sole wapnia, magnez, fosfor czy selen. Warto więc wykorzystać ich właściwości do różnych celów, a ekologowie będą nam wdzięczni. Oto kilka znanych patentów.

  Zmiana pory roku oraz zbliżające się święta wielkanocne to dobra okazja do zrobienia większych wiosennych porządków w domu. Ich stałym punktem jest znienawidzone przez wielu mycie okien. Jak się do tego zabrać, i co ważniejsze, jak myć okna bez zostawiania smug? O tym mówiła w naszym programie Sylwia Panek - chemiczka i blogerka. Co ciekawe, w tym celu przydać mogą nam się rajstopy.

  Przygotowania do świąt to zawsze ogromne wyzwanie. Gotowanie, sprzątanie, zakupy, prezenty, ubieranie choinki – logistycznie wcale nie łatwo to połączyć. Ale takie właśnie są Święta – po nerwowych przygotowaniach następuje błogi, magiczny czas w pięknie posprzątanym domu.

  Symbol wyrażany przez sen o sprzątaniu jest dosyć oczywisty. Sprzątanie to porządki, a najczęściej symbolika tego snu odnosi się do uporządkowania własnego życia. Może to stanowić zapowiedź oczyszczenia swojego wnętrza i uporządkowania pewnych spraw, co umożliwi nam wejście w nowy etap życia.

  Opieka nad grobami to popularna usługa, dzięki której na każdym grobie i w jego najbliższym otoczeniu może zapanować porządek. Ze sprzątania grobów korzysta coraz więcej osób, zwłaszcza takich, które na co dzień mieszkają w miastach oddalonych od miejsca pochówku swoich bliskich.