Twitter

    Twitter

    Na kontach społecznościowych Donalda Trumpa pojawiło się wideo z występu prezydenta USA w porannym programie "Fox and Friends". W klipie gospodarz Białego Domu oznajmił, że może "prawie definitywnie stwierdzić", że dzieci są odporne na chorobę wywoływaną przez koronawirusa. Facebook, YouTube i Twitter usunęły filmik, tłumacząc, że łamie on zasady dotyczące szerzenia fałszywych informacji na temat Covid-19.

    Ojciec Paweł Kowalski idzie z duchem czasu. Do studentów dociera za pośrednictwem mediów społecznościowych, posługując się ich językiem, stawiając na otwartość. Na czym polega e-wangelizacja i czy da się zmieścić najważniejsze przesłanie homilii w 140 znakach na twitterze? Zobaczcie!

    Lubicie Dzień Dobry TVN? Chcielibyście z nami poćwierkać? Zapraszamy na nasz profil na twitterze. No i oczywiście nie zapominajcie o naszym fanpage'u na Facebooku i profilu na instagramie. Tam też jesteśmy :)

    Rafał Jarząbek pokazał przypadkowym internautom, że wykorzystując ogólnodostępne informacje, które zamieszczają na swoich profilach, mógł bez problemu do nich dotrzeć i zdobyć dane, których nie chcieli ujawniać. O tym, czy możemy się czuć bezpieczni w internecie, rozmawialiśmy z nim oraz z Piotrem Koniecznym, specjalistą ds. bezpieczeństwa w sieci. Pamiętajcie: "Wszystkie informacje, które wrzucamy do sieci powinniśmy traktować jako informacje, które są publicznie dostępne dla wszystkich i zawsze" ta świadomość pozwoli nam znacznie skuteczniej chronić swoją prywatność.