Elon Musk zapowiedział kasowanie kont na Twitterze. Czyje mogą zostać usunięte?

Elon Musk zapowiedział kasowanie kont na Twitterze. Czyje mogą zostać usunięte?
Helena Englert o mediach społecznościowych. Czuje się inspiracją?
Helena Englert o mediach społecznościowych. Czuje się inspiracją?
Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?
Technologie w służbie ekologii
Technologie w służbie ekologii
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Ciemne strony nowych technologii
Ciemne strony nowych technologii
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Po przejęciu Twittera przez Elona Muska zaszło wiele zmian na platformie. Teraz zapowiedziano kolejne - biznesman zadeklarował kasowanie nieaktywnych użytkowników. Co stanie się z usuniętymi kontami i jak często należy być aktywnym?

Które konta na Twitterze zostaną usunięte?

W kolejnych miesiącach czekają nas dalsze zmiany na Twitterze. Jak zapowiedział w poniedziałek 8 maja Elon Musk, z platformy zostaną usunięte konta, które nie miały żadnej aktywności od kilku lat. "Prawdopodobnie zobaczycie spadek liczby obserwujących" - ostrzegł biznesman. 

Nie wszyscy są zadowoleni z takiego obrotu spraw. Pojawiły się apele, aby nie usuwać nieaktywnych kont, gdyż część z nich jest upamiętnieniem zmarłych już osób.

- Dlaczego chcesz to zrobić? Jest wiele legend, których już nie ma wśród nas. Ich historia na Twitterze jest na tyle ważna, że ​​warto ją zachować. Może zamiast sprzątać, trzymać je gdzieś osobno? - wskazał Lefteris Karapetsas, założyciel aplikacji Rotki.

Na ten temat wypowiedział się również John Carmack, amerykański programista. Zaapelował, aby Elon Musk ponownie zastanowił się nad usuwaniem historycznych postów na Twitterze wraz z nieaktywnymi już kontami. Biznesmen wyjaśnił jednak, że te zostaną zarchiwizowane. 

Aktywność na koncie na Twitterze

Według niektórych spekulacji Elon Musk chciał pozbyć się fałszywych kont, tzw. botów. Nie odpowiedział też, co oznacza "kilka lat" nieaktywności. Zgodnie z polityką platformy użytkownicy powinni logować się do swojego konta co najmniej raz na 30 dni. W ten sposób unikną usunięcia z powodu długotrwałej bezczynności.

Według najnowszych analiz Twittera - około 5% użytkowników platform to fałszywe bądź spamujące boty. W przypadku, gdy bierze się pod uwagę konta "przydatne", odsetek wzrasta do około 15%.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej przeczytasz na TVN24

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Elena Popova/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości