Elon Musk

  Elon Musk

  Na niebie nad Polską pojawiły się obiekty, które mogły zaskoczyć wiele osób. Mowa o rakiecie Falcon 9 i satelicie Starlink firmy SpaceX Elona Muska. Nagranie przelotu opublikował serwis Nocne Niebo.

  "Chce uświadomić, że wiek to tylko liczba".

  "Patrzę na ludzi inaczej niż inni"

  Media obiegła właśnie informacja, że Elon Musk i Grimes zostali po raz drugi rodzicami. Kolejne dziecko miliardera ma równie niepowtarzalne imię, co poprzednie. Informację o powiększeniu rodziny ujawnili w "Vanity Fair".

  Elon Musk już trzy razy stawał na ślubnym kobiercu, dwa razy z tą samą kobietą. Jest także ojcem dla siedmiorga swoich dzieci. Po rozstaniu z piosenkarką Grims nie pozostał na długo singlem. Kim jest kobieta, która zdobyła serce ekscentrycznego multimiliardera?

  Na tegorocznej radzie Dyrektorów Generalnych Wall Street Journal, Elon Musk wypowiedział kontrowersyjne zdanie, w którym uznał, że najniebezpieczniejsze zjawisko dla cywilizacji to niska dzietność. Jaki wpływ na gospodarkę ma mieć niższy wskaźnik urodzeń?

  Elon Musk rozstał się ze swoją partnerką Grimes. Najpierw informację podał tabloid "New York Post", a następnie została ona potwierdzona przez amerykańskiego przedsiębiorcę. Najbogatszy człowiek na świecie wyjaśnił w jakich relacjach pozostają z byłą dziewczyną.

  Setne urodziny Stanisława Lema i rok nazwany jego imieniem, to doskonały pretekst do pochylenia się nad jego wizją świata. Prof. Aleksandra Przegalińska, filozofka oraz dr Marcin Kawecki, ekspert ds. nowych technologii zastanawiają się, jak bardzo pisarz przewidział podbój kosmosu przez człowieka. A to wszystko w świetle lotu na orbitę bez udziału profesjonalnych astronautów.

  Śmiałkowie nie mają nic wspólnego z lotami w kosmos i nie przeszli treningu dla astronautów. Wyprawa ma potwierdzić, czy cywile będą mogli podróżować tak daleko.

  Elon Musk poprowadził najnowszy odcinek kultowego za oceanem programu "Saturday's Night Live". Zgodnie z formułą show wystąpił w kilku skeczach, ale najpierw wygłosił monolog na otwarcie. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie koncertowo obśmiał kontrowersje wokół własnej osoby. Ekscentryczny miliarder przyznał, że ma zespół Aspergera.

  SpaceX zamierza jeszcze w tym roku zorganizować pierwszy komercyjny lot w kosmos. W niezwykłą podróż wybierze się Jared Isaacman, 37-letni amerykański miliarder. Towarzyszyć będą mu jeszcze trzy osoby, z czego jedna zostanie wytypowane na drodze konkursu.

  Jej syn został okrzyknięty najbogatszym człowiekiem na świecie, a ona - mimo 72 lat - pracuje jako modelka. Czym jeszcze zajmowała się w życiu? Poznajcie niezwykła kobietę - Maye Musk, mamę Elona Muska.

  Rok 2021 nie zaczął się dobrze dla Jeffa Bezosa. Właściciel Amazona przez trzy lata cieszył się tytułem najbogatszego człowieka na świecie. Teraz jednak musiał uznać wyższość Elona Muska. Ile jest wart majątek założyciela Tesli?

  Płacenie podatków to dla większości z nas przykry obowiązek. Zazwyczaj chcemy, by były one jak najniższe. Okazuje się jednak, że są ludzie, którzy domagają się wyższych stawek. 83 milionerów zaapelowało właśnie o "natychmiastowe" i "permanentne" poniesienie im podatków, aby przyśpieszyć ożywienie gospodarcze po kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa.

  Rozpoczęła się wspólna misja NASA i prywatnej firmy SpaceX. Emocje sięgają zenitu, jako że jest to pierwszy lot załogowy na międzynarodową stację kosmiczną z terytorium Stanów Zjednoczonych od prawie 10 lat. Szczegóły na temat atmosfery panującej w NASA zdradził nam Artur Chmielewski, dyrektor misji międzyplanetarnych w NASA/JPL.

  W środę planowano wysłanie w kosmos statku Dragon, wykonanego przez firmę znanego miliardera Elona Muska - SpaceX. Niestety w powodu niesprzyjających warunków pogodowych start został w ostatniej chwili odwołany. Następny planowany jest w sobotę (30 maja 2020 r.) o godzinie 21:22 czasu polskiego. Czy jest szansa, że zostanie zrealizowany?

  Na konferencji Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego w Guadalajarze miliarder Elon Musk przedstawił plan wybudowania do 2024 roku rakiety zdolnej do transportu ludzi i towarów w celu kolonizacji Marsa. O komentarz poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN Łukasza Wilczyńskiego z Europejskiej Fundacji Kosmicznej. Czy jego zdaniem ten odważny plan ma szansę realizacji? Czy człowiek ma szansę przetrwać na Marsie?

  Studenci Politechniki Łódzkiej jadą do Teksasu! Będą walczyć w finale, ogłoszonego przez Elona Muska, międzynarodowego konkursu na projekt innowacyjnego środka transportu, który ma się przemieszczać z prędkością zbliżoną do prędkości dźwięku! O swoim pomyśle na superszybką kapsułę opowiedzieli nam: Adam Zarzycki, Mateusz Stajuda i Amadeusz Bathelt. Czy obawiają się konfrontacji z pozostałymi uczestnikami?