W podkijowskiej Buczy trwały zacięte walki. W sieci pojawia się coraz więcej drastycznych ujęć ukazujących zbrodnie rosyjskich żołnierzy. - Mordercy, szabrownicy, rzeźnicy - napisał w mediach społecznościowych Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy, publikując fotografie z Buczy.
Wojna w Ukrainie. Zbiorowe groby w Buczy
Bucza to 36-tysięczne miasto leżące w obwodzie kijowskim. 31 marca ukraińskie siły wyzwoliły je spod rąk okupanta. Jak przekazał mer miasta Anatolij Fedoruk, Bucza została w poważnym stopniu zniszczona, a na ulicach odnajdowane są kolejne ciała. - 280 osób musiało zostać pochowanych w zbiorowych grobach – poinformował i dodał, że ofiary miały ślady po rosyjskich kulach.
Zobacz wideo: Wojna w Ukrainie
Wojna w Ukrainie
Wojna w Ukrainie
W sieci pojawia się coraz więcej drastycznych ujęć ukazujących zbrodnie agresora. Na niektórych widać, że część ofiar miała związane ręce.
Wołodymyr Zełenski o masakrze w Buczy
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski opublikował na swoim profilu na Facebooku zdjęcia masakry w Buczy. Autorami są fotografii Vadim Ghirda i Ronaldo Schemidta z agencji UNIAN.
Powinny to zobaczyć matki rosyjskich żołnierzy. Zobaczcie, jakich łajdaków wychowałyście. Mordercy, szabrownicy, rzeźnicy
Wołodymyr Zełenski w najnowszym wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CBS opowiedział o zbrodniach na ukraińskich cywilach.
- Znajdujemy ciała ludzi ze związanymi rękami, z odciętą głową. Takich rzeczy nie rozumiem. Nie rozumiem tego, że dzieci były zabijane i torturowane. Tym zbrodniarzom nie wystarczyło zabijać. Może chcieli zabrać im złoto czy pralki, ale (...) także ich torturowali - relacjonował prezydent Ukrainy. - To ludobójstwo. Eliminacja całego kraju i narodu - pokreślił.
Zobacz wideo: Polacy pomagają uchodźcom z Ukrainy
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz też:
- Rosyjska propaganda. Jeńcy wojenni: "Wszystko, co tam mówią, to kłamstwo"
- Armia ukraińskich wolontariuszy. "Wydawało mi się, że kiedy wybuchnie wojna, zostanę bohaterką"
- 115 tysięcy ukraińskich uczniów trafiło do polskich szkół. Jak sobie radzą dzieci i placówki?
- 30 lat doświadczenia
- Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
- Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
- Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań
Autor: Dominika Czerniszewska
Źródło: wydarzenia.interia.pl
Źródło zdjęcia głównego: Future Publishing/Getty Images