Rosjanie

   Do sieci trafiło poruszające nagranie. - Spójrzcie na nią żywą, proszę. Płaczę z jej bliskimi - napisała Ołena Zełenska, pierwsza dama Ukrainy.

  Czy staną przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze?

  To opowieść kobiety, która pokochała wroga.

  Warte setki milionów euro wille, podróże helikopterami, ogromne jachty i hektolitry szampana. Lazurowe Wybrzeże od lat przyciąga najbogatszych Rosjan.

  Kot został skradziony podczas inwazji wojsk rosyjskich w Ukrainie.

  Paweł Deląg po przemowie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Cannes zwrócił się do rosyjskich twórców filmowych. W mediach społecznościowych opublikował krótki apel. - W ogóle was nie słyszę. Gdzie jesteście? - zapytał.

  - Ciężko było, ale się wydostałem - opowiada w "Faktach" TVN Mykoła Kuliczenko z obwodu czernihowskiego w Ukrainie.

  Maria Ponomarenko z RushNews stanie przed sądem za pisanie prawdy o oblężonym Mariupolu. Jest oskarżona o szerzenie "fake newsów". Może zostać skazana na karę pozbawienia wolności do 15 lat.

  12-letnia Kira Obedynska, córka zabitego w Mariupolu mistrza Ukrainy w piłce wodnej Jewhena Obedynskiego, wróciła do dziadków. Ranna dziewczynka miała trafić do rosyjskiego sierocińca. W tamtejszych mediach ukazało się nagranie pokazujące, jak rosyjscy żołnierze "ratują dzieci".

  - Nie pozwolili nawet zabrać ciała na cmentarz - czytamy w komunikacie.

  "Spełnieniem jego marzeń jest, jeżeli zajdą w ciążę i urodzę jego dziecko" - analizuje prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

  A gdyby stanął twarzą w twarz z Ukrainką, co by jej powiedział? "Od dawna odbija mi się echem to pytanie" - przyznaje Jan Pashkovitch.

  "Oni mają totalnie wyprane mózgi".

  Według Służby Bezpieczeństwa Ukrainy materiał jest autentyczny.

  Opiekunka zwierzaka miała zostać zgwałcona, a następnie zabita.  

  Są dla rosyjskich żołnierzy żywymi tarczami.

  Informację skomentował m.in. ekspert ds. Europy Wschodniej Sergej Sumlenny.

  "Niektóre miały przestrzelone nogi" - relacjonuje reporter "Superwizjera".

  Ukraińska rzeczniczka praw człowieka alarmuje, że Rosjanie złamali konwencję genewską o traktowaniu jeńców wojennych.

  Wielu rosyjskich oligarchów ma swoje majątki na Wyspach Brytyjskich. Dlaczego tak chętnie inwestują w tamtejsze nieruchomości? Anna Senkara porozmawiała o tym z brytyjskim pisarzem, Oliverem Bulloughiem. W materiale dla Dzień Dobry TVN pokazała też imponujące domy bogaczy z Rosji.

  Ukraińcy są masowo wywożeni na tereny kontrolowane przez Rosję. Odbiera się im dokumenty, a dzieci są oddzielane od rodziców - alarmuje Ludmyła Denisowa, ukraińska rzeczniczka praw obywatelskich. Jak wskazuje, jest to łamanie Konwencji Genewskiej. Z prośbą o interwencję w tej sprawie zwróciła się do Czerwonego Krzyża, ONZ i OBWE.

  "Zobaczcie, jakich łajdaków wychowałyście".

  "Nikt nie może ich upokorzyć".

  Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Podczas ewakuacji z Mariupola 11-letnia dziewczynka została postrzelona w twarz. Dziecko przeżyło - przekazała telewizja CNN. Do zdarzenia doszło w punkcie kontrolnym koło Wasylówki.

  Wanda Traczyk-Stawska: "Jeśli zechcą przyznać się wielkiej krzywdy”.

  "Straszliwy i nieludzki czyn".

  Trwa inwazja rosyjska na Ukrainę. Przeprowadzono nalot na Instytut Fizyczno-Techniczny w Charkowie, w którym mieszczą się materiały promieniotwórcze - przekazał Anton Heraszczenko, doradca szefa MSW Ukrainy. Doszło do pożaru. Władze uspokajają, że nie ma zagrożenia skażeniem radioaktywnym. Co jeszcze wydarzyło się minionej nocy?

  "Machina propagandowa pierze Rosjanom mózgi".

  Sankcje nałożone na Rosję uderzają z coraz większą siłą. Odczuwają ją zarówno elity, jak i zwykli obywatele. Niektóre branże są na skraju bankructwa.