Rosjanie

  Rosjanie

  Mówi się, że rosyjskim lekkoatletom powinno zabronić się startu w Olimpiadzie w Rio w 2016 roku. Wszystko za sprawą afery dopingowej. Po czym rozpoznać, że zawodnik jest pod wpływem dopingu? Jak sportowcy innych narodowości podchodzą się do zawodów, w których nie ma zdrowej rywalizacji i mogą być z góry przegrane? Gościem Dzień Dobry TVN był Szymon Ziółkowski. Mistrz olimpijski w rzucie młotem nie jest zaskoczony dopingiem w Rosji. Co go w takim razie najbardziej drażni?

  Już w najbliższą sobotę w Dzień Dobry TVN wywiad z mistrzem olimpijskim w skoku o tyczce Władysławem Kozakiewiczem. Jak zareagowali Rosjanie na wykonany przez polskiego tyczkarza pamiętny gest, nazwany potem "gestem Kozakiewicza"? Co go zmotywowało do pobicia rekordu świata?

  Unia Europejska, w odpowiedzi na działania militarne Rosji na Ukrainie, wprowadziła sankcje gospodarcze. Czy Rosjanie zaczęli je już odczuwać? Czy w rosyjskich sklepach pułki świecą pustkami? Dlaczego wielu Rosjan popiera prezydenta Władimira Putina? Jaki jest stosunek Rosjan do Polaków? Jak Rosjanie interpretują to, co się dzieje na Ukrainie? Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły: Masza Makarowa - Rosjanka od 7 lat mieszkająca w Polsce, dziennikarka Anna Wojtacha i fotoblogerka Joanna Bedyńska.

  Tylko w pierwszym półroczu Rosjanie wydali u nas 63 miliony złotych! Takie pieniądze trzeba... "brać jak Polonez olej i szarpać jak Reksio szynkę"! Filip Chajzer sprawdził co najchętniej kupują nasi sąsiedzi w naszych galeriach handlowych.

  Czy można się zakochać w kimś nie wiedząc jak ta osoba wygląda? Bylibyście w stanie pojechać sami za granicę do kogoś, kogo znacie tylko przez Internet? Przedstawiamy Wam niezwykłą historię dwojga ludzi, których połączył Internet. Ona pojechała dla niego do Moskwy, a on złamał dla niej wszystkie swoje stare zwyczaje. Jacy są Rosjanie? Co jest dla nich najważniejsze w życiu? Zobaczcie kolejny reportaż Ofelii Grzelińskiej z cyklu "Miłość dookoła świata".