Rossmann solidarny z Ukrainą
W nocy z 23 na 24 lutego wojska Władimira Putina zaatakowały niepodległą Ukrainę. Zachód jednoczy się, by wesprzeć walczący z agresorem kraj. Nałożone na Rosję sankcje gospodarcze mają uniemożliwić dalsze działania wojenne. Solidarność z państwem kierowanym przez Wołodymyra Zełenskiego deklarują nie tylko politycy Unii Europejskiej, USA, Kanady czy Japonii, lecz także organizacje sportowe i znaczące w międzynarodowej gospodarce firmy. Polski oddział założonej w Niemczech sieci drogeryjnej Rossmann ogłosił rezygnację z dystrybuowania rosyjskich kosmetyków.
- Firma Rossmann nie chce w żaden sposób wspierać producentów z Rosji, których podatki - zasilając rosyjski budżet - mogą być również przeznaczane na cele związane z atakiem na Ukrainę - czytamy w komunikacie biura prasowego.
Wojna w Ukrainie
Agata Nowakowska, rzeczniczka Rossmann Polska przekonuje, że reakcja sieci drogerii na konflikt pomiędzy Rosją a Ukrainą jest odpowiedzią na oczekiwania klientów.
- Odpowiadamy też w ten sposób na docierające do nas sugestie od klientów, którzy chcą mieć pewność, że robiąc zakupy w naszych sklepach, w żaden sposób nie będą wspomagać rosyjskiej agresji - tłumaczy.
Rossmann wycofuje rosyjskie produkty - które kosmetyki znikną z półek?
Decyzja Rossmann Polska o wycofaniu rosyjskich produktów z ofert sprzedażowych ma być wdrożona w życie niezwłocznie po opublikowaniu oświadczenia. Postanowienie obejmuje również kosmetyki polskiej marki, które dostarczane są na rosyjskiej licencji.
- W trybie natychmiastowym zdecydowaliśmy o zdjęciu z półek naszych drogerii 52 artykułów wyprodukowanych bezpośrednio w Rosji (decydującym czynnikiem był EAN wskazujący na Rosję jako kraj pochodzenia) oraz 101 produktów polskiego dystrybutora (chodzi o markę Natura Siberica, dostarczającą kosmetyki na licencji rosyjskiej spółki Natura Siberica LTD) - napisano na stronie rossmann.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.
Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Krew dla Ukrainy. Gdzie można oddać krew w Polsce? Lista miast
- Jak się zachowywać, kiedy przyjmiemy pod swój dach uchodźców z Ukrainy?
- Jak pomóc mieszkańcom Ukrainy? Lista sprawdzonych zbiórek pieniędzy
- 30 lat doświadczenia
- Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
- Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
- Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań
Autor: Berenika Olesińska
Źródło: rossmann.pl
Źródło zdjęcia głównego: lechatnoir/Getty Images