Materiał promocyjny

Poruszające opowieści o pokochaniu siebie. "Szczęście, akceptacja, spokój to są tylko godziny"

Różne, więc piękne - o drodze do samoakceptacji
Różne, więc piękne - o drodze do samoakceptacji
Źródło: Dzień Dobry TVN

Tuż przed Dniem Kobiet rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o wyjątkowej inicjatywie Album Piękna, która pokazuje, że każda kobieta, jej ciało i czasem długa droga do samoakceptacji, to historia warta przedstawienia szerszej publiczności. Więcej na ten temat opowiedziały niezwykłe w swoim fachu – reportażystka Justyna Kopińska, fotografka Zuza Krajewska i koordynatorka projektu Agata Nowakowska.  

Album Piękna Dove i Rossmann

Zbliżający się Dzień Kobiet jest idealną okazją do tego, by przypomnieć wszystkim paniom, że są wystarczające, a różnice czynią je wyjątkowymi. Dove i Rossmann połączyły siły, by promować autentyczne piękno oraz zachęcać kobiety do pokochania siebie i swojego ciała - niezależnie od wieku, sylwetki czy doświadczenia. W ten sposób powstał inspirujący, artystyczny projekt: Album Piękna.

- Obie te firmy, które stoją za tym projektem, czyli Rossmann i marka Dove, wyszły z założenia, że samoakceptacja jest taką cząstką kochania siebie, czyli znania swoich potrzeb, dobrej relacji z sobą, opiekowania się sobą - komentuje w Dzień Dobry TVN koordynatorka projektu Agata Nowakowska.

Album Piękna to przede wszystkim zapis historii kobiet, które przeszły długą drogę do samoakceptacji. Opowieści bohaterek przeplatają się ze zdjęciami, których motywem przewodnim jest naturalność. Efekty współpracy dwóch wspomnianych marek z branży beauty można zobaczyć dzięki wirtualnej galerii dostępnej na stronie albumpiekna.pl. Od 1 do 31 marca w łódzkiej Manufakturze trwa również wystawa plenerowa albumu.

Droga do samoakceptacji poprzez słowo i obraz

Swój wkład w powstanie Albumu Piękna włożyły również ceniona reportażystka Justyna Kopińska oraz znana fotografka Zuza Krajewska. To one odwiedzały bohaterki projektu w domach, wyciągały z nich osobiste i ubrane później w przejmujące słowa historie oraz dodawały odwagi podczas intymnej sesji zdjęciowej.

Czym dla nich jest samoakceptacja? - To świadomość zasobów, jakie się ma. Korzystanie z tego, że jesteśmy tu, że żyjemy, że wyglądamy jak wyglądamy i radość z tego po prostu - definiuje w Dzień Dobry TVN Zuza Krajewska.

A jak tę samoakceptację w sobie znaleźć? - Fajnym początkiem jest to, co powiedziała Meryl Streep w filmie "Godziny". Ona powiedziała, że wstała kiedyś o poranku z takim morzem możliwości w sobie i była przekonana, że tak się zaczyna szczęście, tak się zaczyna akceptacja, tak się zaczyna spokój. I po latach zrozumiała, że tak nie jest. Że to już było szczęście. Szczęście, akceptacja, spokój to są tylko godziny - tłumaczy Justyna Kopińska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Zobacz także:

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości