kobiety

  kobiety

  Macierzyństwo to odpowiedzialne zadanie, które niesie za sobą wiele radości, ale nierzadko wiąże się także z bolesnymi doświadczeniami. Kobiety, które na co dzień mierzą się z trudami narzuconej im roli, zwykle wstydzą się mówić głośno o swoim cierpieniu. Projekt "TABU" to odpowiedź na osamotnienie i ból, z którymi każdego dnia zmaga się wiele Polek. Kulisom tego wyjątkowego projektu przyjrzała się redaktorka dziendobry.tvn.pl, Karolina Kalatzi.

  Gynofobia, a więc strach przed kobietami, wydaje się czymś bardzo dziwnym. Lęk przed ponad połową ludzkości brzmi jak żart. Jest jednak inaczej – gynofobia to jedna z wielu fobii. I pomimo że nie jest fobią często występującą, to jak można sobie wyobrazić, jest niezwykle uciążliwa.

  Oczy całego świata od pewnego czasu zwrócone są w stronę Afganistanu. Państwo - po dwudziestu latach - ponownie przeszło pod panowanie Talibów. Dla mieszkańców oznacza to całkowity rozpad dotychczasowego ładu społecznego: powrót szariatu i odebranie kobietom praktycznie wszystkich praw. O tym, jakie mogą być tego konsekwencje, w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Łukaszem Trzcińskim, byłym fotoreporterem wojennym.

  We wtorek 17 sierpnia doszło do protestu kobiet w Kabulu. Afganki domagają się swoich dotychczasowych praw pod nowymi rządami. Bojownicy zdawali się nie ingerować w przebieg protestu, lecz w całym kraju, według świadków, dochodzi do zastraszania i przemocy wobec kobiet, które nie chcą się podporządkowywać radykalnemu szariatowi.

  Piłkarska reprezentacja Polski kobiet wygrała z Czechami 5:0 w towarzyskim meczu rozegranym w hiszpańskiej Kartagenie. Był to drugi i ostatni sparing zespołu trenerki Niny Patalon podczas zgrupowania w Hiszpanii. Z kolei w miniony piątek biało-czerwone piłkarki zremisowały z Finlandią 2:2. W studiu Dzień Dobry TVN sportsmenki opowiedziały o swoim sukcesie.

  Dziś Dzień Kobiet! Rzeczą powszechnie wiadomą i niepodlegającą dyskusji jest fakt, że światem rządzą mężczyźni, a mężczyznami kobiety. To żartobliwe powiedzonko, można skwitować tym, że ten, kto pozna kobietę na wylot (a jest to sprawa niewykonalna), miałby klucze do nieskończonych możliwości. Jak zodiak widzi kobiety, na co trzeba uważać, jakie prezenty dawać, jak je ugłaskać? Dowiesz się tego z tej broszury instruktażowej! Wszystkiego dobrego z okazji Dnia Kobiet!

  Na początku XX wieku wspinaczka była typowo męskim zajęciem. Mimo to znalazły się kobiety, które z miłości do gór odważyły się zdobywać szczyty. Kim były pierwsze taterniczki i jak odnajdowały się w świecie zdominowanym przez mężczyzn? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Anną Król, pisarką i autorką książki "Kamienny sufit. Opowieść o pierwszych taterniczkach".