ofiary

    ofiary

    Poznają swoje ofiary na portalach randkowych i społecznościowych, obiecują złote góry, rozkochują w sobie, by w końcu wyłudzić pieniądze i zniknąć. Dlaczego dorosłe, rozsądne osoby dają się na to nabrać? Czy wśród oszukanych przeważają kobiety? Na co zwracać uwagę, aby nie stać się ofiarą oszusta matrymonialnego? Rozmawialiśmy o tym z psycholog Moniką Dreger i rzecznikiem prasowym Komendanta Głównego Policji insp. Mariuszem Ciarką.

    Mysłowickie zakłady pogrzebowe oferują 50 proc. zniżki na pogrzeb dla ofiar dopalaczy. Ulotki "Dopal cenę swojej śmierci" rozdawane są w szkołach na terenie Mysłowic. Z ulotek można się dowiedzieć m.in. o zagrożeniach wynikających z brania dopalaczy. O tej kontrowersyjnej społecznej akcji dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska rozmawiała z Kamilą Szal, rzeczniczką UM w Mysłowicach i Grzegorzem Żyłą, aktorem wcielającym się w rolę pracownika zakładu pogrzebowego.

    Na świecie, co 11 sekund okaleczana jest dziewczynka... Obrzezanie kobiet to nielegalny i niezwykle niebezpieczny zabieg, mimo to, nadal praktykowany w wielu krajach, nawet w Wielkiej Brytanii. "Cięcie" to wstrząsająca historia życia Hibo Wardere, która została w ten sposób okaleczona jako dziecko. Co kieruje społecznościami, które praktykują te barbarzyńskie rytuały? Z autorką książki rozmawiali: Kinga Rusin i Piotr Kraśko.

    Po wielkim powrocie "Mamy Cię!" polski showbiznes znowu musi się mieć na baczności, bo produkcja planuje kolejne gagi. Nawet prowadzący "Mamy Cię!" są czujni :) Kto komu wywinął kolejny numer w programie? Kto się wkręcił? Czy wszystkim podobały się żarty?