Prezydent Ukrainy złożył żonie życzenia urodzinowe: "Aby w twoim życiu nadszedł dzień zwycięstwa"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Ołena Zełenska

6 lutego br. pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska obchodzi 45. urodziny. Jej mąż Wołodymyr Zełenski zwrócił się do niej w poruszających słowach. - Chcę ci podziękować za uczynienie mnie silnym - napisał ukraiński prezydent w mediach społecznościowych.

Ołena Zełenska walczy o Ukrainę

Ołena Zełenska od początku inwazji rosyjskiej, tj. 24 lutego 2022 r., dzielnie wspiera swojego męża oraz rodaczki i rodaków. Wielokrotnie zamieszczała w mediach społecznościowych apele chwytające za serce, spotykała się z przywódcami innych krajów, a także nagłaśniała zbrodnie wojenne i prosiła o pomoc.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- To jest niebywała kobieta, bardzo silna. To jest pierwsza dama, która wysłała list do mieszkańców okupowanych miast, która pomyślała o dzieciach, które uciekały przed wojną - mówiła dziennikarka Alina Makarczuk w Dzień Dobry TVN.

Ołena Zełenska kończy 45 lat. Wołodymyr Zełenski składa żonie życzenia

W dniu 45. urodzin pierwszej damy Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował publicznie żonie za jej działalność, a także złożył życzenia - w tym jedno, najważniejsze.

- Moja droga, chcę ci podziękować za to, kim jesteś w moim życiu. Za bycie tu i teraz. Za wiarę w Ukrainę i zwycięstwo. Za uczynienie mnie silnym. Za wszystkie lata, godziny, minuty i jeszcze raz za ten rok. Za to, w jaki sposób reprezentowałaś Ukrainę. Za nasze wspaniałe dzieci - napisał ukraiński przywódca w mediach społecznościowych.

- Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Życzę ci jednej rzeczy - aby w twoim życiu szybko nadszedł dzień zwycięstwa. W naszym życiu... W życiu wszystkich ludzi! Życzę, kocham, dziękuję! - podsumował prezydent Zełenski.

Ołena Zełenska - życiorys

Ołena Zełenska urodziła się 6 lutego 1978 roku w Krzywym Rogu w Ukrainie. Swojego męża poznała podczas studiów. Z wykształcenia jest architektką, ale nie pracowała w zawodzie. Zajęła się pisaniem scenariuszy do kabaretu, w którym występował Wołodymyr Zełenski. 20 maja 2019 r. została pierwszą damą Ukrainy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Horacio Villalobos/Getty Images

Pozostałe wiadomości