styl życia

  styl życia

  Witarianizm to dieta uważana przez wielu za jedną z najtrudniejszych do przestrzegania. Przepisy witariańskie jednak nie są tak trudne do wykonania, a dzięki odpowiednim umiejętnościom kulinarnym możemy stworzyć prawdziwe witariańskie cuda. Sprawdź nasze witariańskie przepisy!

  Czy wszystko zależy od genów? Okazuje się, że nie. Nasz styl życia oraz dieta mogą wpływać i modyfikować zapisane w nich informacje. To, jak duże mogą być te zmiany bada epigenetyka. Czym dokładnie zajmuje się ta dziedzina nauki? Jak można wykorzystać wiedzę o ludzkim genomie, której dostarcza? Na ten temat rozmawialiśmy z Eweliną Kamińską, epigenetyczką, doktorantką na Wydziale Chemii Organicznej Uniwersytetu Ludwiga i Maksymiliana w Monachium.

  Sisu to pojęcie, które ma swój źródłosłów w języku fińskim, jednak nie można przetłumaczyć go w prosty sposób. Termin ten oznacza cechy charakteru takie jak determinacja, upór, hart ducha czy ciągłe dążenie do celu.

  Kamila Saganowska dwa lata temu przeszła spektakularną metamorfozę. W ciągu roku zrzuciła 20 kilogramów. O swoim nowym życiu opowiedziała reporterce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej. Czy mąż powiedział jej kiedykolwiek, że jest zbyt pulchna? Czy w czasie metamorfozy przechodziła załamania?

  Ajurweda łączy w sobie indyjską filozofię i medycynę. Jej tradycja sięga 5 tysięcy lat wstecz. To jeden z niewielu systemów medycyny niekonwencjonalnej, który została uznana przez Światową Organizację Zdrowia. Opiera się na sile pięciu elementów: przestrzeni, powietrzu, ziemi, ogniu i wodzie. Na czym polega dieta ajurwedyjska? I co poza nią zawiera się w terapii?

  Długość życia się wydłuża. Jakie są tego przyczyny? Zdrowy styl życia, postępy w medycynie, pozytywne myślenie, a może geny? O opinię poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN: specjalistkę od długowieczności prof. dr hab. n. med. Monikę Puzianowską-Kuźnicką z PAN. Dowiedzieliśmy się również, w jakich rejonach świata żyje się najdłużej.

  Polscy mężczyźni mają coraz mniej zdrowych plemników, a to może powodować problemy z płodnością. Jak się okazuje, duży wpływa na to ma niewłaściwy styl życia. O konkretne powody obniżania się jakości nasienia i możliwość jego "naprawy" zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN ginekologa Jarosława Niemoczyńskiego i seksuologa Izabelę Jąderek.

  Brazylijskie Jiu-jitsu opiera się na chwytach i nie zadawaniu przeciwnikowi ciosów. Dlaczego ta dyscyplina jest bezpieczniejsza od innych sztuk? Co jest celem walki? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Krzysztofa Łukaszewicza, trenera brazylijskiego jiu-jitsu oraz jego podopiecznych - Darię i Michała.

  Slow Fashion to nie tylko minimalizm zakupowy, to również świadomość siebie, swojego stylu życia i mody, która ma służyć nam, a nie my jej. Autorkę bloga o slow fashion Joannę Glogazę i wykładowcę międzynarodowej szkoły kostiumografii Magdalenę Płonkę zapytaliśmy o filozofię związaną z tym nurtem mody.

  Goście Dzień Dobry TVN: fryzjerzy i styliści Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt zaprezentowali najmodniejsze fryzury na jesień, w których przeważał "naturalny look". Okazuje się, że fryzura powinna być modna, ale również dobrana do struktury włosa i stylu życia. Obejrzyjcie propozycje ekspertów.

  Paweł "Biba" Binkiewicz, jak na brodacza przystało, wraz z kamerą Dzień Dobry TVN udał się na sesję zdjęciową zorganizowaną przez innego brodacza - muzyka Adama "Nergala" Darskiego. Skąd wzięła się moda na brody? Ile czasu zajmuje Nergalowi pielęgnacja jego brody? Mogliśmy również podejrzeć, jak znani brodacze współpracują z aparatem Lidii Popiel. Czy Biba załapał się na zdjęcie?

  Lato dobiega końca, ale złocista opalenizna jest nadal w modzie. Dni wciąż jeszcze bywają ciepłe, więc na rajstopy może być nieco za wcześnie. W "Kosmetykopedii" dowiecie się, jak bez słońca utrzymać wakacyjny kolor skóry. Co oferują nam producenci kosmetyków, by pomóc zamaskować niedoskonałości nóg? Polskie siatkarki specjalnie dla nas przetestowały produkty, dzięki którym nogi pozostaną opalone przez cały rok i zaprezentują się efektownie niezależnie od okazji!

  Janusz to nie jest zwykłe imię. Janusz to styl życia. Można być Januszem plaży, Januszem szosy, można januszować tu i tam. Niezależnie, co Janusz zrobi, to posypie się na niego tona cebuli... a może buraków? Czym tak naprawdę jest "januszostwo"? Jaka jest geneza Janusza? Sprawdził do reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  My, Polacy lubimy narzekać na Polskę - a to drogi są nie takie jak trzeba, a to na ulicach jest brudno i ludzie są smutni. Czasami nawet nie zauważamy piękna naszego kraju. Robią to za nas obcokrajowcy. Jednym z nich jest przesympatyczny Hassene Saidi z Tunezji. Za co pokochał Polskę? Jaka jest różnica między życiem w jego ojczyźnie a życiem w Polsce?

  Grzegorz Kuc jest pustelnikiem z wyboru. Odwiedziliśmy go z naszą kamerą. Jak wygląda dom i życie pustelnika? Zobaczcie!