biografia

  biografia

  Mijają 24 lata od śmierci księżnej Diany. "Królowa ludzkich serc" ciągle wzbudza emocje wśród wielbicieli na całym świecie. Powstało o niej wiele filmów dokumentalnych, a wkrótce premierę będzie miała niezwykła międzynarodowa produkcja. Twórcy pokazali właśnie plakat filmu "Spencer", w którym Kristen Stewart gra Dianę, a Jack Farthing wciela się w księcia Karola.

  Magda Gessler to niezaprzeczalnie jedna z najbarwniejszych postaci polskiego show-biznesu. Niedawno na sklepowych półkach pojawiła się biografia znanej restauratorki, w której zawarła fascynujące opowieści ze swojego życia prywatnego i zawodowego. Możemy się z niej dowiedzieć m.in. tego, jak długą i krętą drogę musiała przejść Magda, aby być tu, gdzie jest obecnie. Jak wyglądała praca nad książką? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN, a towarzyszyli jej Grzegorz Esz, wydawca i Dominik Linowski, współautor biografii.

  Kalina Jędrusik miała romanse i otwarcie o nich mówiła. Wytwarzała wokół siebie aurę kobiety wyzwolonej, a na jej temat powstało wiele legend. Które są prawdziwe, a które to wyłącznie gwiazdorska kreacja? Jaka naprawdę była artystka? O tym dowiemy się z najnowszej biografii pt. "Niemoralna. Kalina", a rąbka tajemnicy w Dzień Dobry TVN uchyliła autorka książki - Ula Ryciak.

  Amerykański dziennikarz Dan Morain napisał książkę o jednej z najpotężniejszych obecnie kobiet na świecie, Kamali Harris. Jej losami zainteresował się jednak znacznie wcześniej. Pierwsze zapiski pochodzą z 1994 roku. Podczas rozmowy z Agnieszką Woźniak-Starak, autor biografii zdradził kilka szczegółów z życiorysu obecnej wiceprezydent Stanów Zjednoczonych.

  Bolesław Biegas to rzeźbiarz, malarz, pisarz i dramaturg. Słowem - człowiek o wielu talentach. Jak to się stało, że ktoś tak wybitny został niemal całkowicie zapomniany? Jego nazwisko powraca do nas wraz z publikacją najnowszej książki Natalii Fiedorczuk, laureatki Paszportu Polityki. Co w szczególności zaintrygowało ją w życiorysie artysty?

  Jeszcze kilka lata temu Joanna Jędrzejczyk miała wszystko: miłość, wolę walki, sukcesy sportowe… Nagle świat zawodniczki wywrócił się do góry nogami: utraciła tytuł mistrzyni wagi słomkowej UFC, zmarła jej przyjaciółka i zdradził narzeczony. Jak wpłynęły na nią te doświadczenia? Wspomnienia spisała w biografii "Czarno na białym", o której opowiadała w Dzień Dobry TVN.

  Klementyna Suchanow od lat zajmuje się badaniem życia i twórczości Witolda Gombrowicza. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby powiedziała, ile miała lat, kiedy odkryła twórczość tego pisarza i co jest wyjątkowego w jego powieściach.

  Anny Przybylskiej nie ma z nami już od 3 lat. Pomimo to pozostaje ciągle żywa w pamięci przyjaciół i rodziny, dla których sformułowanie "Ania była" ciągle brzmi dziwnie. "Ona była z kosmosu" - mówił o aktorce Radosław Piwowarski. Jak wspominają ją: Michał Żebrowski, Juliusz Machulski, Jacek Bromski, Eugeniusz Korin i Piotr Zelt? Zobaczcie wspomnienie o matce, aktorce i normalnej kobiecie Annie Przybylskiej.

  Na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbyła się uroczysta premiera biografii Anny Przybylskiej zatytułowana "Ania". W Teatrze Muzycznym zjawili się przyjaciele i fani aktorki. Przyszła również mama i siostra zmarłej Anny Przybylskiej. Co powiedzieli o Ani ci, którzy ją znali osobiście? Na spotkaniu pełnym wzruszeń była dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Gwiazdy oficjalnie zaczęły sezon na wakacje. Aleksandra Kwaśniewska z mężem pojechali na Kubę, Anja Rubik na Malediwy, Kuba Wojewódzki i Renata Kaczoruk na Lazurowe Wybrzeże, a Ewelina Lisowska do Dubaju. Skąd o tym wszystkim wiemy? Oczywiście z Internetu. Jakie jeszcze gorące informacje można było znaleźć w tym tygodniu w sieci? O tym w Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

  Magdalena Małecka-Wippich, w przeciwieństwie do swojego brata, nie poszła w ślady matki - Anny Seniuk i postanowiła zostać muzykiem. Jej zespół Opium String Quartet istnieje już 12 lat i ma na koncie Nagrodę Fryderyka. A jak wyglądają jej relacje z mamą? Ostatnio wydały razem książkę "Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem", w której opisują między innymi swoją relację. Jak mówi aktorka, "Złożyłyśmy książkę nie z tego co było naj, a z tego co pomiędzy". O tym jak wspólne pisanie wpłynęło na wzajemne postrzeganie się opowiedziały w Dzień Dobry TVN.

  Michalina Wisłocka była lekarką, ginekologiem, która zasłynęła jako autorka poradników dotyczących życia intymnego. Na podstawie jej biografii powstaje obecnie film w reżyserii Marii Sadowskiej. W postać Wisłockiej wcieli się Magda Boczarska. Kogo jeszcze zobaczymy w obsadzie? I kiedy film wejdzie na ekrany kin?

  10 czerwca 2015 roku Anna Jantar obchodziłaby swoje 65. urodziny. Z okazji zbliżającej się rocznicy, w księgarniach ukazała się biografia zmarłej wokalistki autorstwa Marcina Wilka, który o Annie Jantar rozmawiał m.in.: z jej mamą - Haliną Szmeterling i córką - Natalią Kukulską. Wokół wokalistki i gwiazdy lat 70/80. narosło wiele legend. Jaka naprawdę była Anna Jantar i o czym marzyła? Dlaczego Natalia Kukulska zdecydowała się upublicznić prywatne listy swoich rodziców?