Artur Renkowski jest najmłodszym trenerem piłki nożnej w Polsce. "Nie dawałem sobie taryfy ulgowej"

Najmłodszy trener w Polsce
Najmłodszy trener w Polsce
Źródło: Dzień Dobry TVN
Artur Renkowski to 24-latek, który od 6 miesięcy jest trenerem 3-ligowego Podlasa Biała Podlaska. Tak młodego trenera w polskiej piłce nożnej nie było od ponad 100 lat. W Dzień Dobry TVN opowiedział o kulisach swojej pracy.

Artur Renkowski - kim jest najmłodszy trener w Polsce?

Trener Artur z piłką związany jest od zawsze. Grał w drużynach juniorskich, ma za sobą epizod w pierwszoligowej Jagiellonii Białystok. Ponadto był asystentem trenera w młodzieżówce Podlasia. Kilka dni po tym, jak został trenerem pierwszej drużyny, przeszedł mecz z gwiazdami trzeciej ligi Wieczysta Kraków, prowadzonej przez byłego trenera reprezentacji Polski, Franciszka Smudę.

- 24 lata to tylko liczba moim zdaniem. Dla mediów i osób będąc z boku to ciekawe, jak młoda osoba potrafi zarządzać drużyną i zawodnikami starszymi od siebie. Rozumiem to. Nie podchodzę do tego tak, że mogę popełniać błędy, bo nie jestem doświadczony. Nie dawałem sobie żadnej taryfy ulgowej - mówił trener.

Artur Renkowski o kulisach pracy trenera piłki nożnej

24-latek nie odpuszcza - ani zawodnikom, ani sobie. Jego praca trwa dzień i noc. Jak mówi, nad wszystkim musi mieć kontrolę, żeby zapewnić piłkarzom przestrzeń do osiągania sukcesów.

- Życie klubem i myślenie o nim trwa 24 godzin na dobę. Nie ma sztywnych godzin pracy, bo nie rozwinęlibyśmy klubu. W ten sposób do tego podchodzę - powiedział Artur Renkowski.

- Wracając z meczu, zawsze mam ze sobą laptopa i oglądam, analizując, co działo się na murawie. Staram się, żeby moja praca była jak najbardziej efektywna - dodał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Arkadiusz Gdula

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla