Kobiety nie są wobec siebie uprzejme. Co więcej, im bardziej jesteśmy sfrustrowane, tym bardziej wyżywamy się na innych kobietach. Dlaczego tak się dzieje? Czy solidarność jajników jest tylko pustym sloganem? Porozmawialiśmy o tym w kolejnej odsłonie cyklu „Kobiece DNA”. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Katarzynę Pawlikowską, Bognę Sworowską oraz Dominikę Gwit.

  Wedle tradycji choinkę trzymamy w domu do 6 stycznia, czyli do święta Trzech Króli. Rozebranie drzewka bywa czasami kłopotliwe. Jak chować ozdoby choinkowe, by bez problemu odnaleźć je za rok? Swoimi sposobami w studiu Dzień Dobry TVN Maria Zduniak.

  Czy jedzenia mięsa może być szkodliwe? Jeśli już jemy mięso, jakie powinniśmy jeść, a którego powinniśmy zdecydowanie unikać? Lepiej wybrać kurczaka, indyka, a może wołowinę? A jeśli już zdecydujesz się na przejście na wegetarianizm, co powinieneś jeść i czym zastąpić mięso w diecie?

  W 41. Rajdzie Dakar - pierwszy raz w historii tych zawodów - wystartowała osoba z zespołem Downa. Jest nią Peruwiańczyk Lucas Barron. 25-latek jedzie jako pilot w aucie, za kierownicą którego siedzi jego ojciec Jacques. Na czym dokładnie polega jego praca? O zadania pilota zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN: kierowcę rajdowego i wielokrotnego uczestnika Rajdu Dakar Krzysztofa Hołowczyca.

  Naukowcy ostrzegają, że nawet jedna nieprzespana noc może zwiększyć apetyty na niezdrowe jedzenie. Dlaczego tak się dzieje? O komentarz poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: specjalistkę ds. żywienia Emilię Cesarek i specjalistę ds. zaburzeń snu, psychiatrę dra n. med. Tadeusza Piotrowskiego. Co według nich należy jeść, żeby dobrze spać? I jak spać, żeby nie przytyć?

  Kamienna, warzona, himalajska, hawajska. Jest wiele rodzajów soli. Która jest najlepsza dla naszego zdrowia? W studiu Dzień Dobry TVN o soli porozmawialiśmy z dietetykiem Urszulą Somow.

  O problemie alkoholizmu wśród kobiet zaczęliśmy rozmawiać dopiero niedawno. Najnowszy film Kingi Dębskiej „Zabawa, zabawa” pokazuje go w sposób brutalnie prawdziwy i rozprawia się z powszechnie funkcjonującymi mitami na temat kobiecego picia.

  Udar mózgu coraz częściej występuje u dzieci i młodzieży. Jedną z osób, u której stwierdzono tę dolegliwość była bardzo utalentowana nastoletnia tancerka Magda Dederko. Co było przyczyną udaru, którego doznała? Czego bała się najbardziej w trakcie leczenia? Czy udar wpłynął na jej sprawność intelektualną i fizyczną?

  Masz problem z planowaniem swojego czasu? Oto wskazówki, które sprawią, że znajdziesz więcej wolnego czasu dla siebie, dla swoich pasji i przyjemności. Sprawdź, kto i co podstępnie kradnie nam czas, oraz co robić żeby nie tracić czasu - te triki naprawdę działają!

  Jesienią nasza odporność jest słabsza. Jak możemy ją poprawić? Prowadząca cykl Naturalnie! Agnieszka Cegielska przygotowała w Dzień Dobry TVN napary, które nam w tym pomogą.

  Goździki fantastycznie wpływają na nasze zdrowie. Swoją niezwykłą moc zawdzięczają składowi. Co zawierają? Kiedy po nie sięgać? Z czym je łączyć? O tym w Dzień Dobry TVN prowadząca cykl Naturalnie! Agnieszka Cegielska.

  Wzmacnia system immunologiczny, oczyszcza wątrobę, goi rany i wrzody, łagodzi bóle, nawilża skórę i leczy opryszczkę, jest też silnym środkiem regenerującym i wspomagającym leczenie oparzeń. O aloesie, królowej roślin, której wszystkie zalety trudno byłoby wymienić, opowiedziały nam: pracująca na plantacji Aloe Very Małgorzata Jurkowska i dr Elżbieta Olejnik, doktor nauk chemicznych, autorka książek o aloesie.

  Do drużyny piłkarskiej klubu Hetmanki Włoszczowa należą dwie pary bliźniaczek - Julia i Gabriela Andzel oraz Magdalena i Anna Leszcz. Na jakich pozycjach grają? Czy trener i koleżanki z drużyny często je mylą? Po czym je rozróżniają? Od kiedy piłka nożna jest pasją bliźniaczek?

  Tymianek pospolity (inaczej tymianek właściwy lub macierzanka tymianek) charakteryzuje się przyjemnym zapachem i nieco gorzkim, korzennym smakiem. Tymianek przyprawa króluje na talerzach tych, którzy lubią ciekawie doprawione dania. Ale to właśnie ze względu na swoje właściwości lecznicze stał się tak popularny i chętnie wykorzystywany także poza kuchnią. Wiele osób zastanawia się, czy stosować tymianek w ciąży, jak działa tymianek na kaszel i gardło i na co pomaga?

  W 1955 r. Jerzy Krzciuk był piłkarzem w Sparcie Kluczbork, a w 1958 r. został bokserem w kluczborskim Kolejarzu. Potem zajął się kulturystyką oraz podnoszeniem ciężarów, i właśnie w tych dyscyplinach sportu ustanowił wiele rekordów.

  Swędzenie skóry głowy jest dość uciążliwe, bywa też objawem poważnych chorób. Jakich? Czy stres lub codzienne mycie włosów mogą być przyczynami swędzenia skóry głowy? W jakich przypadkach można walczyć z tą dolegliwością domowymi sposobami, a kiedy warto udać się do lekarza? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN trycholog Annę Kuznetsovą.

  Gimnastyka słowiańska jest to system psychofizyczny, polegający na pracy z ciałem i emocjami. Skierowana jest do wszystkich kobiet bez względu na wiek czy sprawność fizyczną. Wykonując poszczególne ruchy skupiamy się przede wszystkim na sobie. Gimnastyka rozwija w nas poczucie piękna, miłość do siebie samej. Gimnastyki słowiańskiej nie należy mylić z tradycyjnym fitnessem. O tym, dlaczego warto praktykować tę wyjątkową gimnastykę, w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała Dominika Kielmas, instruktorka.

  Wiele kobiet przywiązuje dużą wagę do swojego wyglądu. Z chęcią więc poddają się zabiegom upiększającym, masażom, wylewają poty na treningach, ich kosmetyczki pękają w szwach, a szafy są pełne modnych ubrań. Czy to coś złego? Co się za tym kryje?

  Postanowienia noworoczne - czy to dobry pomysł? Przestanę palić, schudnę 5 kilogramów, zacznę zdrowo się odżywiać, nauczę się nowego języka obcego... Czy takie postanowienia noworoczne to rzeczywiście dobry pomysł? W "Dzień Dobry TVN" z Miłoszem Brzezińskim i Katarzyna Piasecką rozmawialiśmy o tym, czy postanowienia noworoczne mają w ogóle sens.

  Zioła poprawiają funkcjonowanie naszego organizmu, dlatego od lat wykorzystuje się je między innymi w medycynie, przemyśle spożywczym i kosmetyce. Jakie zalety mają: wrotycz maruna, bez i bluszczyk kurdybanek? Z jakich ziół można zrobić sól do kąpieli?

  Małgorzata Świgoń, autorka poradników, w studiu Dzień Dobry TVN podpowiedziała, jak usunąć trudne plamy, takie jak np. gumę do żucia, plamę z czerwonego wina, plamę od herbaty, kawy oraz jak usunąć wosk. Okazuje się, że najlepszym odplamiaczem jest wrzątek. Co jeszcze?

  Rodzina Pani Czesławy Samsel od pokoleń wypieka chlebowe figurki. Tradycja pieczenia „byśków” obowiązuje na Kurpiach od wielu, wielu lat. Zobaczcie, jak Pani Czesława razem ze Stefanią Prusaczyk robią tradycyjne „byśki”. Co symbolizują wypieki?

  Maria Buczkowska-Szewczenko jest pierwszą absolwentką baletowej szkoły w Bytomiu. Pani Maria ma 88 lat i wciąż pracuje z uczniami oraz prowadzi zajęcia w gliwickiej szkole baletowej. Jej uczennicą była między innymi Agata Buzek. Obecnie, kontynuując rodzinna tradycję, baletu uczy też córka pani Marii - Małgorzata Bosakowska oraz jej wnuczki: Magdalena i Maria.

  Z najnowszych badań prof. dr hab. n. med. Jana Lubieńskiego - onkologa, specjalisty w dziedzinie patomorfologii oraz genetyki klinicznej w Międzynarodowym Centrum Nowotworów Dziedzicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie wynika, że kobiety po 60. roku życia nie powinny jeść czerwonego mięsa, ponieważ wzrasta wtedy ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe. O swoich badaniach lekarz opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Kilka dni temu Piotr Suchenia wygrał jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie - Antarctic Ice Marathon. Polak dobiegł na metę z czasem 3 godz. 49 min. 18 sek., wyprzedzając drugiego zawodnika o około pół godziny. Niestety z powodu załamania pogody sportowcy zostali uwięzieni na Antarktydzie. Na szczęście nie trwało to długo. Gdzie jest obecnie? Jak wspomina zawody? Z Piotrem Suchenią rozmawiał prowadzący Dzień Dobry TVN Piotr Kraśko.

  Mama to najważniejsza osoba w życiu człowieka, bez względu na to, ile ma się lat. W studiu Dzień Dobry TVN razem z naszymi gośćmi: aktorkami Elą Romanowską, Klaudią Halejcio, wokalistą Nickiem Sincklerem i psycholog Magdaleną Chorzewską porozmawialiśmy o zdrowych relacjach z własną mamą. Czy telefonowanie do mamy kila razy dziennie na pewno jest dobre?