Niekiedy jedyną szansą dla pacjentów jest operacja bariatryczna.
Jesteś ciągle bez sił? Możesz cierpieć na zespół chronicznego zmęczenia. To skomplikowana choroba, która bardzo negatywnie wpływa na jakość życia. Jak ją odróżnić od zwykłego przemęczenia? Czy może być groźna dla zdrowia? Jak z nią walczyć? O tym rozmawialiśmy z dr. Pawłem Zalewskim.
Pogoda za oknami zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, w tym także do jazdy na rowerze. Niestety przepisy ruchu drogowego niektórym miłośnikom jednośladów mogą wydawać się niejasne.
To schorzenie może dotyczyć każdego z nas.
Wielu z nas żyje w ciągłym stresie. Dąży do perfekcji. Ulega gonitwie za doskonałością, która nie zna granic. To obciąża psychikę. Dlatego w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z psycholożką dr Ewą Woydyłło-Osiatyńską o odpuszczaniu. Jak posiąść tę umiejętność? Kiedy warto powiedzieć sobie "stop"?
Wykryto go u pacjenta, który wrócił z Nigerii.
Niestety przez niewłaściwe nawyki żywieniowe, chłopiec zmagał się z otyłością
Katarzyna Radwan-Cho osiągnęła światowy sukces. Nigdy wcześniej żaden sędzia tenisowy w Polsce nie otrzymał tzw. złotej blachy.
W Dzień Dobry TVN reprezentant Polski opowiedział o szczegółach wydarzenia.
"Prowadzi do cierpienia fizycznego i psychicznego".
Sprawdź, po które dzikie zioła warto sięgnąć i jakie potrawy warto z nich przygotować.
Długie godziny, które spędzamy przed ekranem komputera czy telefonu sprawiają, że nasz wzrok systematycznie się pogarsza. Na szczęście współczesna medycyna potrafi naprawić to, co zepsuł nasz styl życia. Osobom, które mają problemy ze wzrokiem, poleca się usunięcie zniszczonej soczewki i zastąpienie jej sztuczną. Na czym polega ten zabieg? Kiedy można go wykonać?
Persymona to owoc, w którego produkcji przodują Chiny. Drzewo persymony jest najstarszym sadowniczym gatunkiem w Chinach Północnych.
8 maja punktualnie o 13.00 w największych miastach na całym świecie rozpoczął się niezwykły bieg.
8 maja obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika. Nowotwór ten nazywany jest "cichym zabójcą", ponieważ długo nie daje żadnych objawów. W 70 proc. przypadków jest wykrywany w 3. lub 4. stopniu zaawansowania, kiedy w jamie brzusznej są już liczne przerzuty. Często rozpoznawany jest przypadkowo.
O niezwykłym przypadku opowiedział w Dzień Dobry TVN przeprowadzający zabieg wszczepienia protez głosowych lek. Rafał Jękot.
Zaczął się sezon, w którym zagrożeniem dla nas są kleszcze. Jak się przed nimi chronić i uniknąć poważnych komplikacji zdrowotnych? Na te pytania odpowiadał w naszym programie lekarz rodzinny Michał Domaszewski.
W Polsce utarło się powiedzonko, że osiołki nie należą do najmądrzejszych stworzeń. Jednak nic bardziej mylnego! Te zwierzęta są niezwykle inteligentne, przyjazne, a także wrażliwe. Poza tym, mogą one poprawić nasz stan psychiczny, fizyczny oraz emocjonalny. W jaki sposób?
Ariel Pietrasik od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie piłką ręczną i właśnie z tą dyscypliną postanowił związać swoją przyszłość. Chociaż wychował się w Luksemburgu, zdecydował się grać w biało-czerwonych barwach.
Krwawienie po stosunku bez względu na jego obfitość i zabarwienie, zawsze wymaga natychmiastowej konsultacji lekarskiej. Przyczyn może być wiele, od błahych, którym łatwo zapobiegać, po takie, które mogą świadczyć o poważnych chorobach zagrażających życiu.
Maja Kuczyńska jest zawodniczką indoor skydivingu. Podczas jednego weekendu zdobyła mistrzostwo Europy w indoor skydivingu, a także stanęła na podium Pucharu Świata. Jak zaczęła się jej przygoda z tym niezwykłym sportem? Czy każdy - niezależnie od wieku - może trenować powietrzne akrobacje? O tym sportsmenka opowiadała w Dzień Dobry TVN.
Właściwości lecznicze i prozdrowotne imbiru znane są od stuleci. Jednak dopiero niedawno wyniki badań potwierdziły, że włączenie imbiru do diety może wpływać korzystnie na utratę zbędnych kilogramów. W jakiej postaci spożywać imbir? Jak przygotować napój imbirowy na odchudzenie? Sprawdziliśmy i mamy przepis.
Przechorowanie COVID-19 może chronić nie tylko przed kolejnym zakażeniem koroanwirusem SARS-CoV-2. Badacze z amerykańskiego Scripps Research Institute są zdania, że przeciwciała, które pojawiają się w organizmie po przejściu COVID-19 zapobiegają rozwojowi innych infekcji. W jaki sposób??
Pokrzywa zwyczajna przez niektórych uważana jest za chwast. Tymczasem ma ona liczne właściwości prozdrowotne: oczyszcza organizm z toksyn, reguluje poziom cukru we krwi, a także łagodzi stany zapalne. Kiedy najlepiej zrywać roślinę? Jakie jest jej zastosowanie? Na te pytania odpowiedziała Monika Ciszek-Skwierczyńska, która od 10 lat zajmuje się zielarstwem.
Sprawdź drogę rozwoju w Polsce.
- To nie moja wina - tłumaczy 20-latka. Jak do tego doszło?
Farmaceutka podpowiada, po które zioła warto sięgnąć.
W Polsce nadal co piąty cierpiący na nowotwory krwi nie znajduje swojego „bliźniaka genetycznego”, a dla niektórych osób zmagających się z chorobą, przeszczep szpiku to jedyna szansą na dalsze, zdrowe życie.