Przy zakupie pierwszych rolek należy kierować się ich jakością. Nauka jazdy będzie przyjemniejsza na sprzęcie wykonanym z dobrych materiałów. Wybór kółek w pierwszych rolkach zależy od tego, jak szybko chcemy jeździć i po jakiej nawierzchni. Co należy wiedzieć podczas zakupu pierwszych rolek? Dlaczego warto jeździć na rolkach?
"Lubię gonić wiatr, im mocniejszy, tym lepszy".
Z kim zagra w finale? Kiedy mecz?
Przypalona blacha do pieczenia bywa naprawdę problematyczna. Jest jednak pewien niezawodny, domowy sposób, który znacznie ułatwia usuwanie wszelkich zabrudzeń. Jak wyczyścić blachę za pomocą sody?
2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Mimo że zaburzenie może mieć bardzo różne formy i mówi się o nim coraz więcej, to dotknięte nim osoby nadal doświadczają nieprzyjemności. Dzięki programowi "Projekt Cupid" nastawienie i myślenie o osobach z autyzmem powoli się zmienia. Jak show zmieniło życie uczestników? W Dzień Dobry TVN gościliśmy Agatę Mazurek i Sylwestra Kwiatka.
Relacje z teściową bywają tak trudne, że stały się tematem licznych skeczy i żartów. Znalezienie wspólnego języka z mamą partnera może wydawać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli obydwie strony mają odmienne poglądy, a co za tym idzie nie czują potrzeby zacieśniania więzi. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, by poprawić rodzinne stosunki. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym psycholożka biznesu, Iwona Golonko. Natomiast Filip Chajzer sprawdził, czy Polacy starają się utrzymywać zażyłe relacje z mamami swoich drugich połówek.
Przewlekły stres ma bardzo niekorzystny wpływ na działanie całego naszego organizmu. Zdarza się, że napięcie w naszym ciele jest tak duże, że nieświadomie zaciskamy szczękę, a to może powodować bóle, głowy, szyi czy karku. Jak sobie pomóc? Jakie ćwiczenia pomogą nam uwolnić się od nadmiernego stres? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Justyna Bolek, trenerka fitness.
Okres dojrzewania to czas, kiedy wielu młodych ludzi zaczyna eksperymentować z używkami. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że robią to przede wszystkim z ciekawości i chęci sprawdzenia, jak one działają, to problem jest dużo bardziej złożony. Dlaczego i po jakie używki młodzież sięga najczęściej? Jak rozpoznać, że dziecko ma z nimi problem i potrzebuje pomocy? O tym rozmawialiśmy z Robertem Rutkowskim, terapeutą uzależnień.
Afazja czuciowa polega na utracie umiejętności rozumienia języka zarówno mówionego, jak i pisanego (afazja semantyczna współwystępuje z afazją czuciową). Uszkodzenia odpowiednich obszarów mózgu odpowiedzialnych za kompetencje językowe prowadzą do nieodwracalnych zmian.
Choroba Alzheimera to schorzenie neurodegeneracyjne, które zazwyczaj diagnozowane jest u osób starszych. Najnowsze badania pokazują, że pierwsze symptomy alzheimera można zaobserwować już u trzydziestolatków. Aby je wykryć wystarczy sprawdzić dwa parametry.
"Licytujemy się, kto ma gorzej".
Od 1 kwietnia COVID-19 będzie figurować w systemie na zasadach zwykłej choroby zakaźnej. Mimo to stan epidemii wciąż będzie obowiązywał. Co to oznacza? Co się zmienia?
Naukowcy i lekarze wiedzą coraz więcej na temat możliwych powikłań po przechorowaniu COVID-19. Zaliczają się do nich m.in. rozwój cukrzycy czy zmiany w płucach. Jakie badania zatem warto wykonać po przejściu koronawirusa? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z dr. Michałem Domaszewskim, specjalistą medycyny rodzinnej.
"Jako społeczeństwo mamy problem".
Padel jest stosunkowo młodą dyscypliną, bo wymyśloną w 1969 roku. W szybkim czasie zdobył jednak ogromną popularność na całym świecie. Dlaczego jest wyjątkowy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli członkowie reprezentacji Polski w padla.
"Cieszę się, że potrafiłam znów zagrać dobry tenis".
Lęk przed ptakami, czyli ornitofobia, może utrudniać codzienne życie. Osoba cierpiąca na tę fobię obawia się wszystkich rodzajów ptaków, bez względu na ich wielkość, kolor i występowanie. Leczenie ornitofobii wymaga psychoterapii.
Wiosenne kwiaty mogą być wykorzystywane nie tylko do bukietów, wianków i ozdób w domu. Z powodzeniem można dodawać je do różnych potraw lub zrobić z nich herbatkę. Które z nich można parzyć? Sprawdź przepis na zieloną herbatę z wiosennymi kwiatami.
"Jeżdżę całą zimę" - przekonuje pan Piotr.
Jaki wpływ na nasze zachowanie ma biologia, a jaki czynniki środowiskowe? Na te pytania w studiu Dzień Dobry TVN odpowiedział biolog i psycholog prof. Wojciech Dragan.
Martin Petrus, trener świadomego oddechu, zdradza tajniki freedivingu. W rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem wyjaśnia, czy nurkowanie bez sprzętu jest sportem dla każdego i jak przygotować się do zejścia pod wodę bez tlenu. Jego opowieści dosłownie zapierają dech.
Statystyki mówią, że 15 proc. dzieci w Polsce zmaga się otyłością lub nadwagą. W tej grupie znajduje się 13-letni Szymon. Szansą dla chłopca na pozbycie zbędnych kilogramów jest wyjazd na turnus odchudzający w Ciechocinku. Jak będzie wyglądał jego pobyt w ośrodku i program leczniczy przygotowali dla niego specjaliści?
Ekspertka wyjaśnia, czego to objaw
Depresja to zespół zaburzeń psychicznych obejmujący strefę nastroju. W depresji dwubiegunowej na przemian występują epizody obniżenia nastroju z epizodami hipomanii lub manii. Zrozumienie mechanizmów powstawania schorzenia i jego objawów wyczuli nas na niepokojące symptomy u osób z najbliższego otoczenia.
Iloraz inteligencji, czyli tzw. IQ to termin dobrze znany. Jednak same jego wartości często niewiele mówią, w jego ocenie ważna jest bowiem skala. Iloraz inteligencji ma również pewne normy, dlatego jego ustalenie u dziecka może pomóc w zrozumieniu np. jego kłopotów z nauką.
Graviola to wiecznie zielone drzewo rosnące m.in. w Ameryce Południowej i Środkowej. Rodzi smaczne owoce, które tak samo jak liście, nasiona i kora, ma właściwości lecznicze. Zastosowanie gravioli w medycynie ludowej jest bardzo szerokie, ponieważ roślina ta wzmacnia odporność, działa antybakteryjnie, insektobójczo i przeciwbólowo.
Ninjutsu to nie tylko japońska technika walki, ale także sztuka bycia, przetrwania, dążenie do ciągłego rozwoju zarówno fizycznego, jak i duchowego. Przez długi czas osoby używające ninjutsu postrzegane były jako zabójcy i szpiedzy, ponieważ ich działanie utożsamiane było z podstępem i zaskoczeniem. Ninjutsu stworzone zostało jako zbiór metod służących przetrwaniu w niebezpiecznych rejonach Japonii. Obecnie istnieje wiele szkół nauczających ninjutsu.
"Ręce opadają" - skwitowała ekspertka od zdrowego żywienia.
Dwuznaczne komplementy to problem, z którym mierzą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Z pozoru niewinne komentarze dotyczące wyglądu czy życiowych osiągnięć zwykle wywołują niesmak i zniechęcają nas do obcowania z niektórymi osobami, ale mogą też stać się przyczyną kompleksów, a co za tym idzie prowadzić do obniżenia naszej samooceny. Jak bronić się przed fałszywymi uprzejmościami, mającymi niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie?
"To pokolenie chce myśleć o sobie w wyjątkowy sposób".