Dzisiaj w Kazaniu odbędzie się drugi mecz grupowy polskich piłkarzy. Ich rywalami będzie drużyna narodowa Kolumbii. Do Dzień Dobry Wakacje zaprosiliśmy aktora Sambora Czarnotę, konferansjera Conrado Moreno i aktora Patryka Pniewskiego, aby zapytać, jak oceniają szansę naszej drużyny w dzisiejszej rywalizacji. Gdzie będą oglądali spotkanie? Jakie dotychczasowe meczu tegorocznego mundialu podobały im się najbardziej?

  W Gdańsku odbywa się kurs dla akupunkturzystów z mało znanej w Polsce metody doktora Yoshio Manaki. Do Trójmiasta wysłaliśmy reporterkę Dzień Dobry TVN Katarzynę Jaroszyńską, aby sprawdziła, na czym polega ta metoda i w przypadku jakich schorzeń ona pomaga.

  Wiśnie to owoce o nieocenionych właściwościach prozdrowotnych. Jakie witaminy zawierają? Dlaczego powinni po nie sięgać sportowcy? Co wiśnie mają wspólnego z siwymi włosami? O zaletach tych owoców mówiła w Dzień Dobry TVN prowadząca cykl "Naturalnie!" Agnieszka Cegielska.

  Jeszcze nikt nie wymyślił eliksiru młodości, ale są produkty, które spowalniają procesy starzenia się. Co powinniśmy jeść, jeżeli chcemy pozostać młode i piękne? O tych produktach opowiedziała nam w studiu Dzień Dobry TVN dietetyk Anna Radowicka.

  Pretekstem do tej rozmowy jest zachowania Donatana w stosunku do Edyty Górniak, który podczas wspólnych zdjęć w Sopocie miał dotknąć wokalistkę w pośladek. By porozmawiać o granicach, których nie wolno przekraczać do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psycholog Magdalenę Chorzewską. naszego gościa zapytaliśmy o definicję molestowania. Jak reagować na zaczepki mężczyzn?

  Mundial, a zwłaszcza mecze naszej reprezentacji, to czas ogromnych emocji, często wyrażanych wokalnie. Jak zadbać o głos, by po pełnym dramatyzmu meczu, meczu go nie stracić? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy specjalistę w tej kwestii - Piotra Balickiego, animatora publiczności i trenera w „Małych Gigantach”.

  Podczas wyprzedaży wiele osób traci głowę i - zamiast jednej potrzebnej rzeczy - kupuje pięć, z których cztery są zbędne. Dlaczego tak się dzieje? Czy można się oduczyć kupowania niepotrzebnych rzeczy? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN psycholog i ekonomistkę behawioralną Julię Kołodko.

  W kolejnej odsłonie "Reakcji łańcuchowej" Aneta Łańcuchowska poruszyła temat mięsa. Jak zdradziła dietetyczka, statystycznie Polacy zjadają aż 78 kg mięsa rocznie! Jakie wybierać mięso, by nasza dieta była zbilansowana? Jak często i w jakich ilościach powinniśmy jeść mięso?

  Od półtora roku Pani Grażyna Dymecka jest w śpiączce. Jej mąż oraz córka Agata robią wszystko, aby wybudzić ją ze śpiączki. Niedawno spotkali się ze specjalistą do spraw urządzeń badawczych Krzysztofem Malejem, który umożliwił im skontaktowanie się z Panią Grażyną za pomocą systemu Mind Beagle. Jak działa ten system? Co wykazuje? Czy możliwość rozmowy z najbliższymi motywuje pacjentów do pracy?

  W Sopocie odbywają się właśnie wyjątkowe zawody. Najlepsi jeźdźcy świata rywalizują ze sobą na sopockim hipodromie. Tomasz Zubilewicz spotkał się tam z Karoliną Ferenstein-Kraśko i Katarzyną Sokołowską. Jakie atrakcje czekają tam na widzów? Zobaczcie!

  Anoreksja jest bardzo podstępna i niełatwo z niej wyjść. Zachorować na nią mogą nie tylko osoby dorosłe i nastolatki, ale również dzieci. Najmłodsza pacjentka, która trafiła do szpitala gościa Dzień Dobry TVN ordynator Anety Górskiej-Kot miała tylko 9 lat! Jakie są pierwsze sygnały anoreksji? Do czego może prowadzić ta choroba? Dlaczego jest taka trudna w leczeniu?

  W ostatnim czasie doszło do wielu pożarów składowisk śmieci. Niestety w ich wyniku do powietrza przedostały się szkodliwe substancje chemiczne. Jakie dokładnie? Co nam w związku z tym grozi? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN kierownika Zakładu Chemii Analitycznej z Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. Adama Grochowalskiego.

  Nocna i świąteczna opieka zdrowotna jest uzupełnieniem podstawowej opieki zdrowotnej. Jednak pacjenci coraz częściej nadużywają ten instytucji. W jakich sytuacjach można z niej korzystać, a kiedy udać się na SOR? Czego pacjent ma się prawo domagać w punkcie opieki nocnej i świątecznej?

  Z uczuciem głodu zmaga się wiele osób będących na diecie. Czy uczucie głodu towarzyszy każdej diecie? Jak zapanować nad pragnieniem jedzenia tego, czego jeść nie powinniśmy? O komentarz w studiu Dzień Dobry TVN poprosiliśmy dietetyczkę Agatę Ziemnicką-Łaska.

  Kochasz chodzić po lesie i łąkach, ale z powodu kleszczy unikasz tych miejsc? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy specjalistę w leczeniu boreliozy Małgorzatę Konik, aby powiedziała, czy jest jakiś skuteczny sposób na odstraszenie tych pajęczaków oraz jak bezpiecznie usunąć kleszcza, który wbił się już w ciało. Czy szybkie wykrycie i usunięcie kleszcza zwiększa nasze szanse na to, że nie zarazimy się boreliozą?

  Problemem Karoliny były słabe i łamliwe zęby. Z powodu licznych obowiązków nie miała czasu się nimi zająć, a kiedy już decydowała się na wizyty u stomatologów, ci proponowali jej wstawienie protezy. W końcu kobieta zwróciła się o pomoc do ekspertów z Malo Clinic. Jaki zabieg jej zrobili? Efekt jest spektakularny.

  Antyperspirant to kosmetyk, którego głównym zadaniem jest zmniejszanie wydzielania potu. W studiu Dzień Dobry TVN Aneta Suchowierska pokazała, jak zrobić naturalny antyperspirant, który na pewno nie podrażni naszej skóry. Kosmetyczka pokazała, jak zrobić domowy antyperspirant w spray'u, sztyfcie i proszku.

  W kolejnej odsłonie cyklu "Reakcja łańcuchowa" dietetyczka Aneta Łańcuchowska opowiada o właściwościach witaminy D. Witamina rozpuszcza się w tłuszczach, a w nadmiarze odkłada się w wątrobie. Witaminę D znajdziemy między innymi w tłustych rybach oraz jajkach. Czy samą dietą jesteśmy w stanie pokryć zapotrzebowanie na witaminę D? Co może powodować niedobór witaminy? I ile miesięcy w roku powinniśmy ją suplementować?

  Z badań Ministerstwa Zdrowia wynika, że w Polsce mamy epidemię próchnicy. Wynika to głównie z braku higieny i nieprawidłowego szczotkowania zębów. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy higienistkę stomatologiczną Anitę Walczak, aby powiedziała, jak prawidłowo czyścić zęby.

  Według badań prof. Izdebskiego 1 700 000 mężczyzn w Polsce ma zaburzenia erekcji. Jakie są tego przyczyny? Czy urolodzy wiedzą, jak pomóc panom z tą dysfunkcją? Do Katowic, gdzie trwa kongres Polskiego Towarzystwa Urologicznego pojechał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Na miejscu rozmawiał z prof. Piotrem Chłostą.

  Stomatolog dba nie tylko o zdrowie zębów, ale także o ich wygląd. O najnowszych trendach w dziedzinie stomatologii estetycznej rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z doktor Magdaleną Żywicką i doktor Wojciech Ryncarz. Czym różni się stomatologia estetyczna od stomatologii?

  Podczas zgrupowania w Arłamowie Kamil Glik nabawił się urazu barku. Do kontuzji doszło w czasie gry w siatkonogę. Uraz może go wykluczyć z udziału w Mistrzostwach Świata w Rosji. Kiedy trener Nawałka podejmie w tej sprawie ostateczną decyzję? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dziennikarza Pawła Wilkowicza. Nasz gość opowiedział również o innych piłkarskich kontuzjach, które powstały w dość absurdalnych okolicznościach. Jak podobał mu się wczorajszy mecz Polska - Chile?

  Dlaczego często jest tak, że to samo wydarzenie pamiętamy inaczej? Co warto pamiętać, a co lepiej zapomnieć? Czy pamięć można ćwiczyć i jakie są jej rodzaje? W Dzień Dobry TVN o tym, jak działa pamięć opowiedział nam Miłosz Brzeziński.

  Samotność ma wielki wpływ na nasze zdrowie, powoduje obniżenie sprawności umysłowej, może nawet prowadzić do wcześniejszego zgonu. Jak się okazuje samotność ma wpływ na wiele dziedzin naszego życia. Badania udowodniły ze powodem uzależnień nie są narkotyki a samotność. Nasi eksperci od wielu lat badają wpływ samotności na nasz mózg. Dr hab. Piotr Suffczyński jest fizykiem, który bada mózg i od wielu lat prowadzi wykłady poświęcone jego funkcjonowaniu. Prof. Elżbieta Szeląg jest specjalistą z zakresu neuropsychologii i neurorehabilitacji. Dr Pawel Holas jest psychoterapeutą, lekarzem psychiatrą i seksuologiem. Posłuchajcie, co rekomendują byśmy nie czuli się samotni oraz dłużej i zdrowiej żyli. A o komentarz w studiu Dzień Dobry TVN poprosiliśmy psycholog Monikę Dreger.

  Popularne ostatnio "superfoods" to produkty, które w małej ilości zawierają sporą ilość witamin i składników mineralnych. W kolejnej odsłonie "Reakcji łańcuchowej" Aneta Łańcuchowska podpowiada, które z polskich produktów można uznać za "superfoods". Okazuje się, że np. natka pietruszka ma więcej witaminy C niż czarna porzeczka. W jakie jeszcze produkty powinniśmy się zaopatrzyć?

  Bycie na diecie wymaga od nas samozaparcia i silnej motywacji. Zwłaszcza od nastolatka, na którego czyha mnóstwo pokus wokół. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Kajetana Osickiego, który schudł 15 kilogramów oraz dietetyczkę Annę Radowicką, która pomogła Kajetanowi pozbyć się nadwagi. Ile czasu trwał proces odchudzania u Kajetana? Czy trudno było mu zaakceptować nowe zasady żywieniowe?

  W kolejnej odsłonie cyklu "Reakcja łańcuchowa" Aneta Łańcuchowska zwraca uwagę, że podczas podróży podchodzimy lekceważąco do tego, co jemy. Będąc w trasie zatrzymujemy się w barach typu fast food lub pijemy kawę na stancji benzynowej. Według Anety najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie prowiantu z domu. Weźmy coś, co zaspokoi nasze łaknienie, będzie łatwe w konsumpcji i dobrze wpłynie na koncentrację np. chrupiące warzywa z makaronem, owoce czy przygotowane w domu owsiane batoniki. Co jeszcze?

  W kolejnej odsłonie cyklu "Reakcja łańcuchowa" Aneta Łańcuchowska opowiedziała o nowalijkach, które już zaczynają nas kusić ze straganów. Czy warto je kupować? Dietetyczka zwróciła uwagę, że od marca na rynku dostępne są nowalijki szklarniowe. Niestety przez brak słońca, producenci nowalijek muszą wspomagać się nawozami azotowymi, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. O tej porze roku zrezygnujmy z nowalijek liściastych. Nowalijek powinny unikać zwłaszcza kobiety w ciąży i dzieci do 3 roku życia. Jeżeli natomiast mamy ogromną ochotę na nowalijki, wybierajmy te, które nie są dużych rozmiarów. Rzodkiewki rozmiarów pomidora na pewno będą przenawożone. Aneta podpowiedziała również, w jaki sposób zmniejszyć zawartość szkodliwych azotanów.