Po wydarzeniach, które rozegrały się na stadionie Lecha Poznań, podczas meczu z Legią Warszawa, na nowo rozgorzała dyskusja na temat tego, jak poradzić sobie ze stadionowymi bandytami. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z dziennikarzem Tomaszem Włodarczykiem i Tomaszem Frankowskim, byłym piłkarzem.

  "... pomyślałam, że to jest jeden z ważniejszych momentów w moim życiu i chcę się nim podzielić". Zmęczona nieustannymi pytaniami "czy to prawda", Agata opisała swoją sytuację na facebooku. Dziś, o swojej walce z chorobą i codzienności matki dwójki chłopców zmagającej się ze złośliwym nowotworem mózgu opowiedziała w rozmowie z Kingą i Piotrem.

  Pani Wioletta była w trzecim miesiącu ciąży gdy uległa wypadkowi i zapadła w śpiączkę. Od tego czasu lekarze walczyli o życie matki i dziecka. Nikola przyszła na świat 13 tygodni przed planowanym terminem. Jej mama pozostaje w śpiączce... O tym skrajnie trudnym przypadku medycznym rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z dr. Bogusławem Sobolewskim i prof. Ewą Gulczyńską.

  Jak rozpoznać, że zaczynamy mieć problem z alkoholem? Co jest wyznacznikiem początków uzależnienia? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarkę Anna Godzwon: "Dla mnie ważny jest każdy dzień bez alkoholu. Mnie to wprawia w dumę. Dla mnie samej jest to coś. Kiedy zaczynałam swoją drogę bez alkoholu osoba, która miesiąc nie piła była dla mnie Kosmosem" i Dorotę Woronowicz - psychologa i specjalistę terapii uzależnień.

  Kolendra, obok kurkumy i kuminu, to zioło o wielkiej mocy. Jest między innymi silnym antyoksydantem, czyli zawiera związki, które walczą z wolnymi rodnikami oraz podnosi libido. Jakie jeszcze właściwości ma kolendra? Mówiła o tym w Dzień Dobry TVN prowadząca cykl "Naturalnie!" Agnieszka Cegielska.

  81-letni Australijczyk James Harrison, nazywany "człowiekiem ze złotym ramieniem", przez ponad 60 lat, tydzień w tydzień oddawał swoją krew. Dzięki jej unikalnym właściwościom uratowano życie ok. 2,5 miliona maluchów. Co takiego zawiera w sobie krew Jamesa? Ilu ludzi z tak wyjątkową krwią znaleziono w Australii? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dziennikarkę medyczną Margit Kossobudzką i dr Joannę Wojewodę z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

  Aż 70 proc. mieszkańców miast fatalnie znosi gwałtowne zmiany pogody. Dla kogo są one szczególnie niebezpieczne? Co najbardziej wpływa na złe samopoczucie meteopatów - temperatura, wiatr, czy może ciśnienie? O wpływie pogody na ludzki organizm rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z internistą dr Michałem Sutkowskim.

  Lipodemia to obrzęk tłuszczowy obejmujący nogi i pośladki. Czy choroba ma podłoże genetyczne? Jak ją odróżnić od otyłości? Czy są skuteczne metody pozbycia się obrzęku lipidowego? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN specjalistę chorób wewnętrznych prof. Zbigniewa Gacionga.

  Według Światowej Organizacji Zdrowia stały wzrost zachorowalności na alergie sprawia, że to one stają się epidemią XXI wieku. Już w samej Polsce co trzecia osoba zmaga się z alergią objawową. Dlaczego tak jest? Jak sobie radzić z tą chorobą? Czy podatność na alergię można dziedziczyć? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN alergologa dra Piotra Dąbrowieckiego.

  Kiedy dziecko jest często smutne i rozdrażnione, zazwyczaj uważa się, że takie zachowania to zwykłe wahania nastrojów charakterystyczne dla okresu dojrzewania. Tymczasem może to być objaw depresji. Jak zatem odróżnić ją od zwykłej huśtawki nastroju? Jakie są przyczyny depresji u dzieci? Gdzie szukać pomocy? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN psycholog dr Aleksandrą Piotrowską.

  W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy Marcina Najbauera, ratownika medycznego i Pawła Reszkę, dziennikarza, który napisał książkę ukazującą prawdziwe życie ratowników i ludzi, do których są wzywane karetki pogotowia. Jak wygląda rzeczywistość ratowników? Podobno ludzie, którzy pracują jako ratownicy medyczni, nie potrafią odpoczywać. Nie odnajdują się na urlopach. Niektórzy ratownicy pracują po 600 godzin tygodniowo! Czego najbardziej brakuje ratownikom?

  Łupież jest dolegliwością, której ciężko się pozbyć. To nie tylko problem estetyczny. Przyczyną łupieżu mogą być np. drożdżaki. W studiu Dzień Dobry TVN kosmetyczka Aneta Suchowierska podzieliła się z nami sposobami, jak domową techniką pozbyć się łupieżu. Czym się różni łupież suchy od tłustego?

  W kolejnym odcinku cyklu "Naturalnie!" Agnieszka Cegielska zajęła się skrzypem polnym. Jakie minerały i witaminy zawarte są w tej roślinie? W jakich przypadkach ją stosować? Agnieszka mówiła o tym w Dzień Dobry TVN.

  Choroby układu sercowo-naczyniowego są przyczyną zgonu ponad połowy Polaków. Jakie są objawy schorzeń naczyniowych? Jakim badaniom się poddać, kiedy chcemy sprawdzić swoje tętnice? O tym w Dzień Dobry TVN mówił prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej prof. Piotr Szopiński.

  72 proc. Polaków przyznaje się do tego, że stosuje w swojej diecie suplementy. Jakie są konsekwencje zażywania suplementów diety? Czym różni lek od suplementu diety? Dlaczego Polacy tak chętnie sięgają po suplementy? I, jakie informacje - zdaniem dietetyczki Anny Radowickiej - powinny być zawarte na etykietach suplementów diety? Czy rynek supolementów diety jest w Polsce kontrolowany?

  Koordynatorzy transplantacyjni są niezbędni w procesie pozyskiwania i przeszczepiania narządów. Na czym dokładnie polega ich praca? Kiedy możliwe jest pobranie narządów? Kto stwierdza śmierć mózgową? Mówiły o tym w Dzień Dobry TVN: anestezjolożki i szpitalne koordynatorki transplantacyjne: Jolanta Majer i Monika Trujnara.

  Osoby z przepukliną krążka międzykręgowego (inaczej dyskopatią) odczuwają umiarkowany lub silny ból, miewają też poważne trudności z poruszaniem. Co jest przyczyną tego schorzenia? W których odcinkach kręgosłupa najczęściej występuje przepuklina? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN ortopedę Adriana Rymarczyka. Nasz gość powiedział również o małoinwazyjnej endoskopowej metodzie leczenia przepukliny, która jest alternatywą dla zabiegów klasycznych lub mikrochirurgicznych. Na czym dokładnie polega ten zabieg? Jakie ryzyko związane jest z tą operacją?

  W ciągu całego życia spotykają nas czasem trudne i bolesne doświadczenia. Jak się po nich pozbierać? O metodach wyjścia z "Czarnej D." mówiły w Dzień Dobry TVN: coach Marzena Grochowska i pisarka Magdalena Witkiewicz. Dlaczego według naszych gości ludzie nadal się wstydzą przyznać, że korzystają z pomocy psychologa i psychiatry? Jak porażkę przekuć w sukces?

  Coraz więcej osób świadomie decyduje się wyłączyć cukier z diety. Światowe Organizacje Zdrowia zalecają, by dzienna norma cukru w diecie nie przekraczała 5 proc. W dzisiejszej odsłonie cyklu "Reakcja łańcuchowa" Aneta Łańcuchowska podpowiada, czym zastępować niezdrowy biały cukier. Czy cukier kokosowy jest dobrą alternatywą? Czym jest syrop daktylowy i czy jest zdrowy?

  By mama niepełnosprawnego dziecka mogła pracować, musi zrezygnować z wszelkich świadczeń, zarówno socjalnych jak i rehabilitacyjnych. Niestety poświęcając się opiece nad chorym dzieckiem na rynku pracy nic już nie znaczą. Potrzeba samorozwoju jest ogromnie ważna i wcale nie zanika u mam chorych dzieci. Te mamy chciałaby pracować. Niepełnosprawność jest wciąż tematem tabu. Gdy widzimy na ulicy osoby niepełnosprawne zazwyczaj odwracamy wzrok. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholog Biancę-Beatę Kotoro, z którą rozmawialiśmy, jak na co dzień wspierać rodziców dzieci niepełnosprawnych.

  Najadłeś się paluszków, cukierków i chipsów, a teraz martwisz się, że wszystkie te dietetyczne grzeszki pójdą ci w boczki? W Dzień Dobry TVN Qczaj pokazał ćwiczenia, dzięki którym spalisz kaloryczne przekąski.

  Ponad 16,5 mln Polaków szuka w internecie informacji o chorobach i leczeniu. Tymczasem włoscy lekarze apelują, żeby nie ufać wszystkiemu, co jest napisane w sieci, bo nierzadko są to bzdury. Czy ich kampania ma sens? Dlaczego pacjenci wyszukują informacji o zdrowiu w internecie, zamiast pytać lekarza? I dlaczego wiadomościom z sieci nie warto ufać? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN eksperta w dziedzinie profilaktyki zakażeń dra n. med. Pawła Grzesiowskiego. Jakie bzdury dotyczące zdrowia widział w sieci nasz gość?

  Podgrzewanie jedzenia w kuchence mikrofalowej jest bardzo wygodne, są jednak produkty, które nie powinny w niej lądować. To m.in. mleko matki i surowe mięso. Dlaczego nie powinniśmy podgrzewać ich w mikrofalówce? Jakich zasad się trzymać, kiedy korzystamy z tego urządzenia? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła dziennikarka naukowa i blogerka Aleksandra Stanisławska.

  W miniony czwartek w Szwajcarii David Goodball w wieku 104 lat poddał się eutanazji. Australijski naukowiec swoją decyzję tłumaczył pogarszającą się z wiekiem jakością życia. Czy zmierzamy do tego, że eutanazja będzie legalna? W jakich przypadkach powinna być dopuszczalna? Kto ma prawo decydować o zakończeniu swojego życia? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy publicystę i filozofa Tomasza Stawiszyńskiego.

  Dwadzieścia tysięcy Polaków choruje na toczeń. Czym się objawia ta choroba? Znane są jej przyczyny? Jak się ją diagnozuje? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła reumatolog dr Jolanta Nałęcz-Janik. Obok niej usiadła na kanapie Agnieszka Morcinek, która od 10 lat choruje na toczeń. Ile czasu potrzebowali lekarze na zdiagnozowanie u niej tej choroby? Na czym polega leczenie tocznia? Czy jest jakaś dieta, która mogłaby pomóc w remisji tej choroby?

  Kminek i kumin są często mylone. Czym się zatem różnią? Jakie mają właściwości? Dlaczego można je zalecać kobietom? Zapytaliśmy o to prowadzącą cykl "Naturalnie!" Agnieszkę Cegielską.

  Co jeść, żeby nasza opalenizna była bardziej wyrazista, zdrowsza i przetrwała dłużej? O tym, jak wspomagać latem naszą skórę opowiedziała w Dzień Dobry TVN dietetyk Celina Kinicka.

  Kobiety po mastektomii mogą mieć zrekonstruowaną pierś przy pomocy implantów albo przy użyciu tkanek własnych. Na czym polega ta druga metoda? Kto się kwalifikuje do zabiegu? Ile trwa operacja rekonstrukcji piersi tą metodą? Ile czasu potrzebują kobiety na dojście do siebie po tym zabiegu? Czy jest on refundowany przez NFZ? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: mikrochirurg, specjalistę rekonstrukcji piersi Aldonę Spiegel i dra Michała Lewandowicza z Breast Cancer Unit.