Pojawiające się u kobiety objawy okresu bez wystąpienia okresu często zwiastują ciążę. Jednak objawy okresu i brak krwawienia mogą wystąpić również na skutek zaburzeń funkcjonowania organizmu. O czym zatem świadczą objawy okresu a jego brak?

  Psychoterapeuci podczas sesji terapeutycznych wykorzystują różne metody pracy z osobami, które potrzebują ich pomocy. Psychoterapia daje wiele możliwości! Dobre dopasowanie metody do problemu zapewnia skuteczniejszą pracę i sukces psychoterapii.

  Brak kontroli nad własnym życiem? Zaburzenia psychiczne? Kryzysy? Trwanie przy szkodliwych nawykach? Psychoterapia Gestalt może stanowić rozwiązanie dla tych problemów. Jest ona jedną z najczęściej stosowanych metod pracy terapeutycznej.

  Dzięki nowym technologiom, a przede wszystkim dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu, nasze życie jest znacznie łatwiejsze niż jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Wykorzystujemy Internet do robienia zakupów, płacenia rachunków, wyszukiwania informacji. Co więcej, obecna technologia pozwala na konsultacje lekarskie. Bardzo popularna w ostatnim czasie stała się psychoterapia online.

  Terapia dda jest skierowana do osób, które na skutek wychowywania się w rodzinie z problemem alkoholowym mają problemy emocjonalne i trudności w relacjach interpersonalnych.

  Terapia grupowa przeciwstawiana jest terapii indywidualnej. Jest ona niezwykle powszechna i często stosowana. I choć wiele osób jest zdania, że terapia indywidualna jest lepsza, to jednak kontakt z grupą i z osobami przeżywającymi podobne problemy okazuje się dla wielu niezwykle cenny.

  Terapia dzieci przeznaczona jest dla najmłodszych potrzebujących profesjonalnej opieki psychologicznej. Zdarzają się sytuacje, w których rodzic nie potrafi dotrzeć do swojego dziecka lub obserwuje u niego niecodzienne zachowania – warto wtedy pomyśleć o wizycie u specjalisty. Terapia dla dzieci jest również potrzebna dzieciom cierpiącym na różnego rodzaju zaburzenia: autyzm, zespół Aspergera i inne.

  W każdym związku mogą zdarzyć się trudne chwile. Niektóre kryzysy pojawiają się nagle, inne dojrzewają przez długi czas. Niestety, wiele kryzysów małżeńskich kończy się rozstaniem. Czy jest to konieczne? Oczywiście nie zawsze. Często terapia małżeńska może rozwiązać problemy w związku.

  Problemy i konflikty zdarzają się w większości rodzin. Ważne jest to, aby umieć radzić sobie w ich obliczu. Nie zawsze jest to łatwe i zdarza się, że rodzina potrzebuje pomocy specjalisty – terapeuty. Terapia rodzinna może nie tylko rozwiązać zaistniałe problemy, ale również odbudować więzi pomiędzy członkami rodziny.

  Terapia systemowa rozwinęła się wraz z nurtem terapii rodzinnej. Rodziła się więc w Stanach Zjednoczonych, mniej więcej w 1940 roku, kiedy to zaczęto dostrzegać i badać wpływ nadopiekuńczej matki na patologie u dzieci i badano rodzinne przyczyny powstawania schizofrenii. Dzisiaj jest to jedna z ważniejszych metod wykorzystywanych w psychoterapii systemowej rodzin, par. Korzystają z niej także pedagodzy rodzinni i lekarze.

  Deskorolka dla początkujących to pierwszy krok do świata skate jazdy. Powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów. Po pierwszą deskę warto udać się do skateshopu. Przy wyborze deski istotna jest waga i umiejętności osoby rozpoczynającej naukę. Do deskorolki należy również zakupić kask i ochraniacze.

  Mówi się, że 70% sukcesu tego jak wyglądamy, zawdzięczamy diecie, a jedynie w 30% ćwiczeniom. Czy w takim razie można zrezygnować z aktywności fizycznej i schudnąć? O tym, czy jest to możliwe i jak wprowadzić zdrowe nawyki do naszego życia, w studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z dietetykiem Jakubem Mauriczem.

  Samodzielne wykonanie worka treningowego nie jest zbyt skomplikowane, choć z pewnością czasochłonne. Oczywiście w sklepach sportowych znajdziemy szeroki wybór worków, jednak zakup nie da nam takiej satysfakcji jak samodzielne wykonanie tego sprzętu. Zatem jak zrobić worek treningowy?

  Nauka boksu to przede wszystkim praca nad kondycją fizyczną. Lekcje boksu polegają na budowaniu wydolności, a wiele ćwiczeń opiera się o trening beztlenowy, który daje najlepsze rezultaty. W jakim wieku warto zacząć trening bokserski? Teoretycznie nie ma to większego znaczenia, choć stopień zaawansowania należy dopasować do swoich aktualnych możliwości.

  Kickboxing to jedna z wielu sztuk walki, które wymagają od zawodników odpowiedniego sprzętu i ochrony. W walce wykorzystuje się rękawice bokserskie, a pod nimi chroniące dłonie bandaże. Dodatkowo zawodnicy muszą zaopatrzyć się w ochraniacze na zęby i piszczele oraz podbrzusze. Obowiązkowym elementem jest także kask, który wkłada się zarówno podczas treningów, jak i zawodów.

  Rolki dla dzieci to bardzo dobry pomysł na aktywność fizyczną. Jazda na rolkach pomaga dziecku w ćwiczeniu koordynacji i może być świetną formą zabawy. Rolki dla dzieci powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów, muszą być bezpieczne, a jednocześnie nie powinny krępować ruchów dziecka, by nie zniechęcić je do dalszej jazdy. Jak wybrać dobre rolki dla dzieci?

  Rolki dla dziewczynki znajdziemy w każdym sklepie sportowym. Występują w wielu kolorach, a nawet z wizerunkiem ulubionych bohaterów bajek. Rolki dla dziewczynki powinny być bezpieczne i wykonane z dobrej jakości materiałów. Nie możemy zapominać również o ochraniaczach na rolki dla dziewczynki i odpowiednim kasku na rolki.

  Szybka jazda na rolkach to sport zyskujący coraz większą popularność. Uprawiają go profesjonaliści i miłośnicy dynamicznej jazdy. Specyficzna budowa rolek, pozwala rozpędzić się nawet do 40km/h. Rolki powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów. O czym należy wiedzieć wybierając rolki do jazdy szybkiej?

  Rękawice są podstawowym elementem wyposażenia każdego boksera. Choć pozostałe elementy, takie jak strój, kask ochronny oraz buty również są bardzo istotne, to właśnie rękawice bezpośrednio przyczyniają się do jakości treningu oraz walki. Boks jest sportem kontaktowym, wymaga więc sporego zabezpieczenia ze strony zawodnika.

  Ćwiczenia wydolnościowe są zbawienne dla naszego organizmu, przyspieszają metabolizm i zatrzymują procesy starzenia się. Trening bokserski w domu, nawet bez sprzętu, to propozycja dla osób w każdym wieku, które chcą wzmocnić swoje mięśnie, poprawić kondycję fizyczną oraz poznać podstawowe techniki bokserskie.