Zdrowsze lody mają większą gramaturę? Katarzyna Bosacka radzi

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Instagram
Milena Rachid Chehab. Libańskie lody – lekarstwo na trudne czasy
Milena Rachid Chehab. Libańskie lody – lekarstwo na trudne czasy Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Na zewnątrz robi się coraz cieplej, a to oznacza, że chętniej sięgamy po lody. Na co zwracać uwagę podczas ich kupowania? Czy syrop glukozowo-fruktozowy jest zdrowy? Jak zauważyła Katarzyna Bosacka, ważna jest nie tylko objętość, ale także waga tzw. "wsadu". 

Jakie lody warto kupować

Zaczyna się sezon na lody, a to dobra okazja, aby sprawdzić, co się w nich kryje i jak wybrać te najlepsze dla naszego zdrowia. Tematem zajęła się Katarzyna Bosacka, dziennikarka i propagatorka zdrowego odżywiania. Jej zdaniem bardzo ważny jest skład deseru. Radzi więc, by wybierać przysmaki o tzw. "krótkim składzie", bez sztucznych aromatów i syropu glukozowo-fruktozowego. Ten ostatni "nie ma żadnej wartości odżywczej, powoduje wzrost stężenia trójglicerydów we krwi, co może przyczynić się do chorób metabolicznych".

Innym dodatkiem, bez którego lody mogą się obejść, są stabilizatory. - Nie są to substancje szkodliwe (...). Ich zadaniem jest nadanie produktowi kremowej konsystencji, ale np. guma guar spożywana w dużych ilościach może wywoływać nudności, biegunkę czy wzdęcia - zauważa Katarzyna Bosacka.

Czym kierować się przy wyborze lodów

- Kupując lody, warto też sprawdzić gramaturę, a więc wagę tzw. wsadu - podkreśliła Katarzyna Bosacka w swoim poście na Instagramie.

Najdroższe lody na półce, to najczęściej te, które mają największą gramaturę na litr. Spowodowane jest to większą liczbą naturalnych składników, bez spulchniaczy i stabilizatorów, które nadają sztucznej objętości lodom. To właśnie te "najcięższe" będą najlepszym i prawdopodobnie najsmaczniejszym wyborem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: krblokhin/Getty Images

Pozostałe wiadomości