Całkowicie zrezygnowali z alkoholu. "To weryfikuje znajomości"

Aktualizacja:
Autor:
Agnieszka
Mrozińska/Diana Ryściuk
Dziękuję, nie piję
Dziękuję, nie pijęDzień Dobry TVN
wideo 2/20

Coraz więcej młodych osób decyduje się na całkowite odstawienie alkoholu. Swoje historie związane z rezygnacją z napojów procentowych opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Marta Kruk, trenerka fitness oraz Michał Domaszewski, specjalista medycyny rodzinnej. Co sprawiło, że zdecydowali się na taki krok? Jak zareagowało ich otoczenie? Przypominamy w Dzień bez Alkoholu.

Plusy rezygnacji z picia alkoholu

Marta Kruk po odstawieniu alkoholu kompletnie nie ma ochoty na jego spożywanie. Szybko okazało się, że taki styl życia bardzo jej odpowiada.

- Jako trener wiem, jakie to przynosi skutki w przypadku sportowców, osób, które dbają o sylwetkę. (...) Dla mnie priorytetem było zdrowie, ale też po prostu nie chcę marnować na to czasu. Wydaje mi się, że alkohol bardzo dużo czasu zabiera nam. Nawet jeśli się pije okazjonalnie, to jednak robi to różnicę. Tak samo weryfikuje znajomości - przyznała gościni Dzień Dobry TVN.

Lekarz Michał Domaszewski zauważył, że coraz więcej osób w jego towarzystwie rezygnuje z alkoholu. Jak podkreślił, taka decyzja niesie za sobą wiele plusów.

- To nie oznacza, że jeśli się nie pije, to się wcześniej piło bardzo dużo. (...) To jest taki wybór. Ja się czuję dużo lepiej. Generalnie ma się więcej energii, lepiej się myśli, lepiej się człowiek bawi - wyliczał specjalista. - Zauważyłem, że odstawienie alkoholu to był proces. Dopiero na sam koniec zorientowałem się, że systematycznie piłem coraz mniej na imprezach czy spotkaniach towarzyskich aż stwierdziłem, że kompletnie alkohol jest mi do niczego niepotrzebny - wspominał.

Zabawa bez alkoholu

Czy faktycznie człowiek bawi się lepiej bez alkoholu? - To się czuje dopiero, jak się nie pije jakiś czas, że nagle ta zabawa daje pozytywną energię i na dzień następny człowiek jest wyspany, zadowolony i naładowany pozytywną energią - tłumaczył Michał Domaszewski.

Marta Kruk jest zdania, że decyzja o rezygnacji z alkoholu jest trochę jak przejście na dietę. - To jest moja świadoma decyzja i to sprawia, że to nie jest trudne - zapewniła trenerka.

Dzień bez Alkoholu

Ustanowione przez rząd RP w 2006 r. święto nie bez powodu obchodzone jest w w Polsce w tym samym dniu, co Dzień Dziecka. Alkohol zalicza się do głównych przyczyn występowania przemocy i zaniedbań w rodzinie. Zgodnie z zapisem w ustawie, w ten dzień wszystkimi możliwymi środkami zachęca się do „podjęcia wszelkich działań zmierzających do ograniczenia spożycia napojów alkoholowych oraz zmniejszenia dostępności do alkoholu”. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Agnieszka Mrozińska/Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron / East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości