Termogeniki, czyli tzw. "spalacze tłuszczu", cieszą się ogromną popularnością wśród osób chcących pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Jak dokładnie działają? Co jeść, by przyspieszyć metabolizm?
Dietetyczka kliniczna komentuje.
Co zdecydowało o sukcesie?
Do tej pory już trzy osoby trafiły na oddział toksykologii.
"Bodźce warunkują prawidłowy rozwój życia".
Jak zmienią się ceny od 1 listopada 2022?
Krwawienie z narządów rodnych u małych dziewczynek w ogóle nie powinno się pojawić. Jeśli jednak rodzice zauważą na bieliźnie dziecka ślady krwi, konieczna jest natychmiastowa konsultacja z lekarzem.
Nawyki żywieniowe odgrywają istotną rolę w profilaktyce chorób serca. Niektóre produkty spożywcze wspierają funkcjonowanie układu krążenia, inne zwiększają ryzyko występowania jego dysfunkcji.
Sprawdzone sposoby na regulację wilgotności powietrza.
Liczba infekcji wywołanych przez grypopodobne wirusy wciąż rośnie. W ocenie specjalistów, aby uniknąć zachorowania, warto zaszczepić przeciwko grypie - przede wszystkim - dzieci.
Bagatelizowanie cudzych doświadczeń ma wiele oblicz. Podczas gdy osobom cierpiącym na depresję zarzuca się podążanie za modą, ofiary przemocy słyszą od oprawców zapewnienia, że do żadnej krzywdy nie doszło.
Turcja od lat jest popularnym celem turystyki medycznej. To właśnie tam wybrała się TikTokerka marząca o liftingu szyi i korekcie kształtu oczu. Obydwa zabiegi przebiegły pomyślnie i lekarz nie miał nic przeciwko temu, by mieszkanka Wielkiej Brytanii wsiadła na pokład samolotu i bezpiecznie wróciła do domu. Podróż okazała się jednak prawdziwym koszmarem.
Slut-shaming może przejawiać się na wiele sposobów.
Zdaniem specjalistów, może mieć to związek z aspektami medycznymi.
Sposób wychowania dziecka ma ogromny wpływ na jego kondycję psychiczną w dorosłym życiu.
"Od strony biologicznej zachodzi szereg różnych reakcji".
Skutek? Przebarwienia, które zostają na zawsze. Dermatolog ostrzega.
- W tych grupach częściej dochodzi do rozwodu - tłumaczy w rozmowie z dziendobry.tvn.pl terapeutka Alina Adamowicz.
Orzechy to jedne z najzdrowszych produktów spożywczych. Są bogatym źródłem kwasów omega, a także takich pierwiastków, jak selen, potas czy cynk. Badacze z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku postanowili bliżej przyjrzeć się orzechom i wskazać te, które są najlepszym źródłem cennych dla naszego zdrowia substancji. Do jakich wniosków doszli?
Sztuki walki to doskonały sposób na ukształtowanie sylwetki, korzystnie wpływa też na umysł i uczy szacunku do drugiego człowieka oraz pokory. Zacieśnia również więzi, o czym przekonała się rodzina Kęćko, która od wielu lat wspólnie trenuje karate.
W Iranie przyszedł na świat chłopiec, który miał wadę genetyczną występującą raz na 30 milionów urodzeń. Nie miał wykształconego członka, a jego jądra były schowane wewnątrz ciała. Mocz oddawał przez odbyt. Zalecenie lekarzy w tym przypadku wzbudziło kontrowersję.
- Zmęczony jestem - wyznaje prowadzący Dzień Dobry TVN.
Magda Masny kiedyś była związana z telewizją, a od jakiegoś czasu jej głównym zajęciem jest florystyka. W swoim warzywniku na Warmii hoduje także warzywa, a w przyszłości chce mieć w nim również zioła. W Dzień Dobry TVN zdradziła nam swój przepis na jesienną chandrę.
Charakteryzuje się m.in. bulgoczącym dźwiękiem oddechu.
- W Nowym Jorku przedstawiłem koncepcję leczenia - wspomina prof. Henryk Skarżyński. Czy znane nazwisko pomaga młodszemu z lekarzy w karierze?
- Pięknie wchłonie tłuszcz - zauważa w Dzień Dobry TVN dziennikarka i propagatorka idei zero waste Sylwia Majcher.
Agresja zazwyczaj kojarzy nam się z przemocą fizyczną lub krzykiem. Natomiast istnieje również w bardziej subtelnej formie - bez bicia i wrzasków. Jak rozpoznać pasywną agresję? Czym się różni od aktywnej? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z psycholożką Joanną Chmurą.
Od pewnego czasu w aptekach zaczyna brakować farmaceutyków stosowanych przez pacjentów z cukrzycą i otyłością. Leki inkretynowe pomagają pozbyć się dodatkowych kilogramów. Niestety zaczęły sięgać po nie osoby zdrowe, które bez wyrzeczeń chcą schudnąć. Aby walczyć z tym procederem, resort zdrowia rozważa wprowadzenie reglamentacji tych leków. Czy to dobry pomysł? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr n.med. Patrycją Wachowską-Kelly, diabetologiem.
Sześć lat temu urodziła syna Andrzeja, pieszczotliwie nazywanego "Kokosem".
Próba samodzielnego uporania się z niedoskonałościami na twarzy może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Przekonała się o tym TikTokerka, która zdecydowała się wydusić osiemnastomiesięcznego pryszcza w okolicy brody. Australijka opowiedziała o swoich doświadczeniach w sieci, jednocześnie apelując do internautów, by nie szli w jej ślady.