Najczęściej pojawia się podczas mycia zębów, nitkowania albo jedzenia twardych pokarmów, np. świeżego pieczywa.
Sławomir Jamiołkowski przez ponad dwie dekady z dumą nosił mundur oficera marynarki wojennej. Po zakończeniu służby wojskowej postanowił poświęcić się swojej największej pasji i został instruktorem zumby.
O zmaganiach z zaburzeniami odżywiania podsycanymi przez kulturowe wymogi aktywistka opowiedziała w cyklu "Choroba to nie moda" Michaliny Kobli.
Rokitnik zwyczajny to krzew niemalże nadzwyczajny ze względu na zawartość wielu pożytecznych i prozdrowotnych składników. Dzięki swoim niesamowitym właściwościom znalazł zastosowanie zarówno w kuchni, jak i kosmetyce. Mikołaj Rey opowiedział nam o przetworach z rokitnikiem w roli głównej oraz zabrał na plantację tego krzewu.
Długotrwałe problemy ze snem odbijają się na funkcjonowaniu całego organizmu. Szacuje się, że zmaga się z nimi blisko 25 proc. Polek.
Karolina Pach sześć lat temu założyła w Krakowie klub, w którym rzuca się siekierami. Skąd wziął się pomysł na tak nietypowy biznes? Kto jest lepszy w tej dyscyplinie - kobiety czy mężczyźni? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Igor Tracz to wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata w wyścigach psich zaprzęgów oraz w bikejoringu, czyli odmian tego sportu. W Dzień Dobry TVN opowiedział, na czym polegają takie zawody oraz jak szkoli się psy na zdobywców medali.
Grudzień to czas, kiedy większość z nas skupia się na nadchodzących świętach. Planujemy menu, robimy zakupy, kupujemy prezenty. Jednak wśród nas są osoby, które mimo tego całego świątecznego zamieszania czują się bardzo samotne. O tym, jak sobie poradzić z tym smutkiem porozmawialiśmy z Anną Powierzą, aktorką, Marią Niklińską, wokalistką, aktorką oraz Joanną Gutral, psycholożką, psychoterapeutką.
Część z nas spędzi sylwestra w domu, część wybierze się na bal. Ci ostatni z pewnością będą chcieli dobrze wypaść na parkiecie. Czy na miesiąc przed imprezą można się nauczyć tańczyć?
Mogłoby się wydawać, że siłownia jest miejscem, w którym przede wszystkim dba się o formę i to, w co jest ubrany ćwiczący, nie ma najmniejszego znaczenia.
Kiedy nasz organizm ma zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C, często słyszymy o tym, że może nam pomóc askorbinian sodu. Co kryje się pod tą skomplikowaną nazwą? Askorbinian sodu jest to substancja syntetyczna stosowana często jako przeciwutleniacz w żywności, a także suplement diety pomagający uzupełnić niedobory witaminy C w organizmie.
Canyoning to ekstremalny sport, wymagający od uprawiających go osób mocnej kondycji i niezaspokojonego zapotrzebowania na adrenalinę.
Diagnoza "rak" wywraca do góry nogami nie tylko życie pacjenta, ale również jego bliskich. W takich sytuacjach chorzy nie wiedzą, gdzie szukać informacji nie tylko o samej chorobie, ale i możliwych formach leczenia.
Najnowsze badania, które przeprowadził dr Stuart Fogel z Uniwersytetu w Ottawie, pokazują, że osoby preferujące wczesne wstawanie mają lepiej rozwinięte umiejętności w zakresie formułowania wypowiedzi i rozumienia komunikatów.
Poznaj porady specjalistów.
Kiedy preparat będzie dostępny?
"Tego nie kupisz za żadne pieniądze".
Wielu mężczyzn nie przejmuje się swoim zdrowiem i do lekarza idzie tylko w ostateczności. Podobne podejście ma Andrzej Sołtysik. Na szczęście prowadzący Dzień Dobry TVN postanowił się przełamać i wykonał wszystkie niezbędne badania profilaktyczne. Co z tego wyszło?
Mistrzowie Polski pokazali, że zatańczyć każdy może
Terapeutka pokazuje prosty sposób: "Zrobi im się głupio"
Bóle mięśniowe, ból kręgosłupa czy przeciążenie to dolegliwości, z którymi bardzo często zgłaszamy się do specjalisty. Ulgę przy tego rodzaju problemach zdrowotnych może przynieść tzw. suche igłowanie. Na czym ono polega? Czym różni się od akupunktury? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Kotlarski, fizjoterapeuta.
O tym, że smog i zanieczyszczone powietrze szkodzą naszemu zdrowiu, naukowcy informują od dawna. Najnowsze badania sugerują, że toksyny, które znajdują się w powietrzu, są bardzo niebezpieczne dla kobiet w ciąży i ich nienarodzonych dzieci. W ocenie badaczy zła jakość powietrza sprzyja martwym urodzeniom.
Naukowcy opracowują sposób, który ma pomóc pozbyć się traumatycznych wspomnień. Badania pokazały, że połączenie beta-blokerów wraz z terapią rekonsolidacyjną może to umożliwić. Czy uda się specjalistom opatentować przełomowe rozwiązanie? O tym mówiła w Dzień Dobry TVN psycholożka Magdalena Chorzewska.
Czy takie zachowanie da się w jakikolwiek sposób wytłumaczyć? Na pytania czytelniczek dziendobry.tvn.pl odpowiada psycholog Ewa Narkiewicz-Nejno.
Marzy, by pojechać do Kalifornii i jeździć po rampach ze swoimi idolami.
Jak rozpoczęła się ich wspólna przygoda?
"Wystarczy, że pacjent mrugnie, uściśnie rękę czy skrzywi twarz".
Czerwone buraki posiadają m.in. dużą ilość kwasu foliowego, magnez, potas oraz żelazo. Warto sięgać po to warzywo i wyroby z niego, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, gdy nasza odporność wymaga wsparcia. Świetnie sprawdzi się tutaj syrop z buraka. Jak go zrobić? Sprawdź prosty przepis.
Na który suplement diety uważać?
Woda smakowa jest ciekawą alternatywą dla zwykłej, np. mineralnej. Ten słodki napój lubią szczególnie dzieci, jednak czy rzeczywiście jest zdrowszy od napojów gazowanych? Ile cukru znajduje się w wodzie smakowej sprzedawanej w sklepach?