Iga Świątek zwyciężyła w finale turnieju Roland Garros

Źródło: x-news
Uwaga! TVN: Iga Świątek po raz trzeci w finale French Open! „To prawdziwa mistrzyni”
Uwaga! TVN: Iga Świątek po raz trzeci w finale French Open! „To prawdziwa mistrzyni”
Pierwsza rakieta świata
Iga Świątek wygrała 33. mecz z rzędu
Iga Świątek wygrała 33. mecz z rzędu
Iga Świątek w finale Roland Garros. Co wiemy na temat jej przeciwniczki?
Iga Świątek w finale Roland Garros. Co wiemy na temat jej przeciwniczki?
Gratulacje dla Igi Świątek!
Iga Świątek prywatnie
Iga Świątek triumfuje w Paryżu. W finale zmierzyła się z Czeszką Karoliną Muchovą, którą pokonała w trzech setach. Mecz był pełen zaskakujących zwrotów akcji, ale fani polskiego tenisa z pewnością są zadowoleni sukcesem 22-latki.

Iga Świątek wygrała turniej Roland Garros

Faworytką decydującego sobotniego meczu była Świątek, która triumfowała w Paryżu już w latach 2020 i 2022.

Rozgrywka z Czeszką rozpoczęła się w sposób wymarzony dla Polki. W pierwszym gemie piłki latały dokładnie tam, gdzie tego chciała. Muchova nie próżnowała, bo wygrała dwie efektowne akcje przy siatce. W pierwszych 10 minutach meczu było już 3:0 dla Polki. W pierwszym secie Iga wygrała 6:2.

W drugim secie Muchova zaczęła gonić naszą zawodniczkę. Po zaciętej walce wygrała z Polką 5:7. W ostatnim secie Muchova grała jak natchniona. Iga była w poważnych tarapatach. Mecz zakończył się zwycięstwem Polki 6:2, 5:7, 6:4.

22-latka zapewniła sobie co najmniej pięć kolejnych tygodni na pozycji liderki rankingu WTA.

Iga Świątek - droga do tytułu

Polska tenisistka w półfinale tegorocznego Rolanda Garrosa pokonała Haddad Maię 6:2, 7:6. Szczególnie w drugim secie Iga musiała się napracować, by pokonać Brazylijkę. Tymczasem Muchova sprawiła ogromną niespodziankę eliminując z turnieju Arynę Sabalenkę. Czeszka wygrała 7:6, 6:7, 7:5.

Iga na kortach Rolanda Garrosa osiągała sukcesy już jako juniorka. W 2018 roku triumfowała w grze podwójnej dziewcząt, podczas juniorskiego French Open.

- Zrobię wszystko tak samo, jak przed każdym innym meczem. Najważniejsze jest, żeby pamiętać, że to tylko mecz tenisa, niezależnie od tego, co się dzieje dookoła. Finały są nieco bardziej stresujące, ale moje przygotowanie będzie takie samo - zapowiedziała przed finałowym meczem Iga.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.