Nasz kręgosłup wiele znosi każdego dnia, zwłaszcza teraz, kiedy ograniczamy aktywność fizyczną i większość czasu siedzimy przed ekranami telewizorów i komputerów. Na ratunek przychodzi trener Patryk Puczyłowski, który pokazał ćwiczenia na odcinek lędźwiowy i lędźwiowo-biodrowy.

  Epidemia zmusza nas do odkrywania w sobie nowych umiejętności, w tym tych technicznych. Lekcje i wykłady odbywają się online. Duża część z nas pracuje zdalnie. Znaczną część naszego życia przerzuciliśmy do sieci, ale czy potrafimy działać w niej skutecznie?

  Zioła na trawienie i na przemianę materii są bezpieczne, z reguły nie wywołują efektów ubocznych. Wspomagają organizm po ciężkostrawnym posiłku. Zioła na trawienie pomagają uporać się z wzdęciami i zaparciami.

  Żyjemy w czasach, kiedy chcemy jak najszybciej osiągnąć pewne efekty. W przypadku bólu głowy sięgamy po tabletki, a gdy szukamy rano energii, wypijamy kawę. Tymczasem poprzez ucisk jesteśmy w stanie pobudzić organizm do regeneracji czy poprawić samopoczucie. To jedno z założeń refleksologii. Więcej na jej temat opowiedziała Aneta Jagielińska-Latoszek.

  Przebywanie w domu sprzyja wiosennym porządkom. Zamiast wychodzić do sklepu po proszek do prania, płyn do mycia okien czy kostki do zmywarki możemy zrobić je z produktów, które mamy w domu. W programie Sylwia Majcher, dziennikarka, propagatorka zero waste, pokazała, jak samodzielnie wykonać naturalne, niedrogie i sprawdzone środki czystości.

  Przygotuj naturalny zakwas dla swojego zdrowia. Magdalena i Mikołaj Bator wiedzą najlepiej, jakie wyjątkowe właściwości posiadają kiszonki. Swoimi doświadczeniami podzielili się w Dzień Dobry TVN. Jak przygotować zdrowy zakwas z buraków i na żur? Dowiedz się tego od najlepszych.

  Wszystkie raporty medyczne podkreślają, że ryzyko zachorowania i cięższego przebiegu COVID-19 znacznie podnoszą „choroby współistniejące”. W Polsce niemal u wszystkich osób zmarłych potwierdzono występowanie dolegliwości, które osłabiają układ odpornościowy. W programie rozmawialiśmy o tym, jakie choroby sprzyjają zakażaniu się koronawirusem i dlaczego.

  Wielkanocnego baranka z masła możemy umieścić w koszyczku razem z innymi pokarmami, które poświęcimy w Wielką Sobotę. Baranek z masła może posłużyć również jako efektowna dekoracja wielkanocnego stołu. O tym, jak go zrobić krok po kroku w kawiarence Dzień Dobry TVN opowiedziała blogerka Anna Szpura.

  Uważa się, że kobieta powinna rzucić palenie, jeśli stara się o dziecko lub w momencie, gdy dowie się o ciąży. Palenie podczas karmienia piersią także jest niewskazane, na szczęście jeszcze nie jest za późno na pozbycie się nałogu.

  Kobieca intuicja uznawana jest na nieuchwytne przeczucie, które pomaga w podejmowaniu dobrych decyzji. Dotychczasowe badania nie wykazały istnienia takiego zjawiska, jednak nie udowodniły również, że kobieca intuicja nie istnieje.

  Alkoholowy zespół abstynencyjny najczęściej pojawia się w sytuacji, gdy człowiek przez długi czas przyjmował duże ilości alkoholu i nagle przestał lub znacząco ograniczył dzienne spożycie. W niektórych przypadkach objawy są niegroźne, lecz powodują duży dyskomfort. W skrajnych sytuacjach zespół odstawienny może stanowić bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia.

  Nadwrażliwość słuchowa jest rzadko spotykaną chorobą, jednak dla osób nią dotkniętych codzienność bywa koszmarem. To, co dla innych jest zwykłym odgłosem, na który nawet nie zwracają uwagi, dla kogoś z tym zaburzeniem staje się drażniące lub sprawia mu ból.

  Flavio Paixao to jedna z największych gwiazd Ekstraklasy, który jest uwielbiany przez fanów Lechii Gdańsk. Napastnik strzela bramki jak na zawołanie i nie ma dnia, żeby mógł spokojnie przejść po Długim Targu czy zrobić zakupy w galerii handlowej, bez rozdawania autografów. My postanowiliśmy jednak opowiedzieć jego osobistą historię, a jest to prawdziwe love story.