Ocieplenie klimatu spowodowało, że kleszcze są aktywne niemal przez cały rok, do tego można się na nie natknąć praktycznie wszędzie. Jak się przed nimi zabezpieczyć? Co zrobić, jeśli znajdziemy na ciele tego groźnego pajęczaka? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Karolina Pilak, lekarz weterynarii.
Wiele osób uważa, że zjedzenie produktów zawierających cukier doda im energii i poprawi humor. Tymczasem naukowcy z Wielkiej Brytanii i Niemiec udowodnili, że nie należy wierzyć w tę teorię. Jaki zatem wpływ mają słodkości na nasze samopoczucie?
Kettlebell to nic innego, jak specjalne odważniki wykorzystywane do ćwiczeń. Specjaliści uważają, że są idealne dla osób, które dopiero rozpoczynają treningi, ponieważ są wygodniejsze i prostsze w użyciu niż tradycyjne hantle.
2-letnia Lena i 5-letnia Marysia zmagają się z zespołem Retta. Nazywane są "milczącymi aniołami", bo choroba odbiera im mowę i władzę nad ciałem.
Tai-Chi to trening nie tylko dla ciała, ale także dla ducha. Pozwala zbudować więź z własnym organizmem i zadbać o jego kondycję. To styl założony przez taoistycznego mnicha 800 lat temu. Jak zacząć ćwiczyć? Kilku porad udzieliła nam instruktorka Ludmiła Petrenko.
Wiosną uaktywniają się różne alergie. Okazuje się, że nawet połowa polskiego społeczeństwa może cierpieć z tego powodu. Jak ustalili reporterzy programu "Polska i Świat", katar, kaszel czy duszności męczą nawet 12 mln osób.
W Dzień Dobry TVN trenowaliśmy na świeżym powietrzu z Danielem Kuczajem, który zdradził, jak spalić kalorie po dobrej wyżerce.
Pojawienie się dziecka stawia dotychczasowe życie kobiety na głowie. Weryfikuje podejście do świata, a także niektóre znajomości. Jak przyjaźnić się ze świeżo upieczoną mamą, jeśli sami nie mamy dziecka?
Niepełnosprawność nie jest łatwym tematem do rozmów. Wielu rodziców nie wie, jak wytłumaczyć dziecku, dlaczego ktoś wygląda inaczej. Ułatwień może być książka "Kiedy Karol poznał Emmę". Dlaczego warto po nią sięgnąć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Małgorzata Szarlik-Woźniak, pedagożka specjalna, muzykoterapeutka oraz Marta Całkowska, mama dziecka z niepełnosprawnością.
Wydarzenie było poprzedzone prelekcjami ekspertów.
Katarzyna Furdyna to lekarka i pierwsza kobieta na świecie, która uzyskała stopień mistrzowski w koreańskiej sztuce walki Farang Mu Sul. Walka ta opiera się na starodawnej koncepcji energii pozwalającej na lepsze kontrolowanie własnego umysłu i siły. Jak medyczka się nią zainteresowała?
Przysiady sumo (plie) to jedna z wersji popularnego ćwiczenia. Można je wykonywać z obciążeniem, tzn. z kettlem lub hantlami, lub bez niego. Wymagają zachowania odpowiedniej techniki, w przeciwnym wypadku mogą być źródłem dolegliwości bólowych kręgosłupa.
Pacjentka ze strachu nie poszukała pomocy wcześniej.
"Nie siadaj na zimnym betonie", "nie wychodź ze świeżo umytą głową" - to zdrowotne mądrości, które powtarzają nasi dziadkowie oraz rodzice. Czy jest w nich ziarno prawdy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Michał Domaszewski, lekarz medycyny rodzinnej.
Ekspertka wskazuje, jak temu zapobiec.
Te objawy mogą świadczyć o początkach problemów ze słuchem.
Poznaj porady psycholożki i terapeutki par.
Usunięcie spalenizny z żelazka czy patelni to nie lada wyzywanie. Co zrobić, by przywrócić naszym rzeczom dawny blask?
Niemal 60 milionów Europejczyków ma kontakt z hałasem o dużym natężeniu, a to bezpośrednio przekłada się na ich zdrowie. Badania pokazują, że hałas nie tylko potęguje odczucie stresu, ale także przyczynia się do poważnych problemów z sercem.
Psychoterapeuta Robert Rutkowski w cyklu "Choroba to nie moda" Michaliny Kobli, na łamach serwisu dziendobry.tvn.pl, rozprawił się z najczęściej powielanymi mitami dotyczącymi alkoholu.
Resuscytacja podjęta niezwłocznie zwiększa aż trzykrotnie szanse na przeżycie. Aby wykonać czynności przywracające krążenie, należy poznać kilka podstawowych zasad. Wykonanie RKO u dzieci i niemowląt nie jest skomplikowane i przeprowadzane jest analogicznie do resuscytacji dorosłych. Obie procedury różnią się między sobą nieznacznie. Posiadanie podstawowej wiedzy na temat wykonywania RKO pomaga ratować osoby w sytuacji zadławienia, tonięcia, poszkodowane w wypadkach samochodowych.
Szczególnie wiosną i latem staramy się chronić przed kleszczami, ale trzeba robić to bezpiecznie. Szczególnie jeśli różne preparaty aplikujemy na skórę dzieci. Na co należy uważać i jakich substancji się wystrzegać?
Rak szyjki macicy diagnozowany jest w Polsce co roku u trzech tysięcy pacjentek. Niestety połowa z nich słyszy tę informację, kiedy jej stan jest już zły. Wówczas leczenie może nie przynieść żadnych rezultatów. Dlatego lekarze podkreślają, że regularne badanie jest niezwykle ważne. Ze statystyk wynika, że w Łodzi bada się co dziesiąta kobieta.
Kamila Ciba spełnia się jako funkcjonariuszka policji, ale nie stroni też od sportowych wyzwań. Jej codzienność wypełniają czasochłonne treningi, stanowiące przepustkę do osiągania kolejnych sukcesów na bieżni.
Doświadczona pielęgniarka pokazała trik z czerwonym ręczniczkiem, który pozwala zapanować nad dziecięcymi lękami. Warto znać ten sposób, szczególnie kiedy maluch wpada w histerię na widok krwi.
"Nie trzeba być wytrenowanym".
Dlaczego warto nauczyć się akceptować niepowodzenia?
Sprawdź nasze przepisy na śniadania.
Opioidy to bardzo silne leki przeciwbólowe. Choć łagodzą dolegliwości, to silnie uzależniają. Po środki te sięgają nawet kobiety w ciąży. Nie mają przy tym pojęcia, że robią poważną krzywdę swoim dzieciom. Problem jest na tyle poważny, że zaczynają powstawać placówki, gdzie noworodki przechodzą detoks.
Poszczególne rodzaje diet leczniczych opierają się na modyfikacjach zasad racjonalnego żywienia osób zdrowych. Wśród diet leczniczych wyróżnia się m.in. dietę bogatoresztkową zalecaną przy zaparciach oraz dietę bogatobiałkową – stosowaną przy wychudzeniu czy oparzeniach.