Skóra na palcach zarówno u rąk, jak i u nóg marszczy się już po kilkuminutowym namoczeniu w wodzie.
"Nie możemy sobie pozwolić już na pewne zrywy".
Jak zrobić wino z ryżu? Nie jest to trudne zadanie. Trunek ten można bowiem przygotować o każdej porze roku, a sam proces fermentacji trwa bardzo krótko. Tradycyjne wino z ryżu przypomina w smaku wermut i jest mocniejsze od win owocowych – zawiera około 17 procent alkoholu. W przepisach na wino ryżowe nie używa się spirytusu, który mógłby przerwać proces fermentacji drożdży.
Wykonanie szczepień i zachowanie odpowiedniej profilaktyki chroni zdrowie podróżników i pozwala w pełni cieszyć się egzotyczną przygodą.
Siemię lniane to naturalny lek na ból żołądka i zgagę. Nasiona lnu zwyczajnego swoje właściwości zawdzięczają unikalnemu składowi.
Terapeutka Zuzanna Butrym w rozmowie z dzieńdobrytvn.pl opowiedziała, z czego te silne obawy przed macierzyństwem mogą wynikać.
Czym jest zabieg RLE?
Iga Świątek pokusiła się o mocne słowa w wywiadzie dla BBC. Młoda tenisistka stwierdziła, że przyzwolenie na grę zawodników z Białorusi i Rosji po inwazji na Ukrainę było złą decyzją. Dlaczego? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział reporter Mateusz Hładki.
Polki coraz chętniej wybierają się do Turcji, aby poprawić swój wygląd. Tamtejsze kliniki medycyny estetycznej kuszą pacjentki konkurencyjnymi cenami. Niestety dla Pauliny Werner wyjazd za granicę okazał się tragiczny. - To była najgorsza decyzja, jaką w życiu podjęłam – tłumaczy. O wadach i zaletach tureckich zabiegów opowiedziała nam także dr n. med. Zofia Bochen, specjalistka chirurgii plastycznej.
Nie tylko od święta, ale i na co dzień dźwigamy ciężkie torby. W drodze ze sklepu do domu możemy nieść nawet po kilka kilogramów w jednej ręce.
Lekkoatletka wraz z mężem spodziewają się dziecka.
7 kwietnia obchodzimy ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) Światowy Dzień Zdrowia. Tegorocznym obchodom przyświeca hasło "Zdrowie dla wszystkich". Co się, zanim kryje? Z jakimi wyzwaniami będzie musiał się zmierzyć system opieki zdrowotnej?
Wielu rodziców podczas spaceru z dzieckiem, kiedy trzymają je za ręce, podnoszą je do góry. Ta niewinna zabawa, którą większość maluchów uwielbia, może być bardzo niebezpieczna. Do jakich problemów może doprowadzić?
Kleszcze to pajęczaki, które mogą przenosić groźne dla nas schorzenia. Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wynika, że osób z chorobami odkleszczowymi przybywa. W minionym roku samą boreliozę wykryto u ponad 17 000 pacjentów. Jak odwrócić ten trend?
"Jak mamy dobry ekosystem w jelitach, to mniej chorujemy".
Wiele osób uważa, że umiarkowane picie alkoholu nie jest groźne dla zdrowia. Tymczasem nie jest to do końca prawda. Badania przeprowadzone przez badaczy z Kanady jasno pokazują, że nawet niewielka ilość alkoholu może być niebezpieczna. Czy zatem istnieje coś takiego jak bezpieczna dawka?
Z infekcjami intymnymi zmaga się ogromna grupa kobiet. Co gorsza, u części z nich dolegliwości nawracają. Dlaczego tak się dzieje? Czy można tego uniknąć? Zapytaliśmy o to ginekolożkę Annę Nieć.
Robert Korzeniowski: "Jest ekologicznie i ekonomicznie".
Mimo licznych akcji zachęcających do rzucenia palenia, liczba palaczy wcale nie spada. Z najnowszych badań przeprowadzonych przed specjalistów z Polskiej Akademii Nauk wynika, że niemal 29 proc. z nas sięga po papierosy codziennie.
Dziecko musiało przejść skomplikowany zabieg chirurgiczny.
Pediatra rozwiewa wątpliwości.
"Razem z żoną płakaliśmy".
Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Rodzina będzie miała problemy z transportem ciała do kraju.
"Mówienie, że jestem na diecie, to słaby pomysł".
Dlaczego takie zachowanie może negatywnie wpłynąć na pociechę?
Martyna Cwyl ma 16 lat. Kilka lat temu lekarze zdiagnozowali u niej niezwykle rzadką chorobą. Choć medycyna była bezradna wobec tego schorzenia, to dzięki determinacji ojca dziewczyny udało się opracować lek, który pomoże nastolatce oraz innym pacjentom.
Szczepionka 6w1 to szczepionka wysokoskojarzona, czyli taka, która zawiera antygeny błonicy, tężca, krztuśca, polio, Haemophilus influenzae typu b oraz WZW typu B. To nowoczesna forma profilaktyki szczepiennej, pozwalająca jednorazowo zaszczepić dziecko przeciwko większej liczbie chorób. Dzięki temu ogranicza się liczbę wizyt szczepiennych oraz samych wkłuć, które dla wielu dzieci są bolesnym przeżyciem.
Skąd wziął się wirus Marburg i jak działa? Poznaj historię wirusa, objawy i sposoby leczenia.