Część z nas ma nawyk mówienia do siebie. Robimy to w domu, a nawet w pracy. Czy jest w tym coś złego? Czy takie zachowania powinny nas martwić, a może są zupełnie normalne? Na ten temat porozmawialiśmy z Krzysztofem Bąkiem, psychoterapeutą psychoanalitycznym, współpracującym z Wellbee.
Jak się okazuje, czasem wystarczy małe przygotowanie, a oszczędzić można naprawdę sporo.
Nasza świadomość ekologiczna jest coraz większa. Spora część z nas przestała kupować napoje w jednorazowych butelkach i zaczęła korzystać z tych wielorazowych lub bidonów. Niestety - jak pokazują badania - nie dbamy o mnie właściwie, przez co stają się one wylęgarnią groźnych dla naszego zdrowia bakterii.
Sól epsom to produkt, którego lecznicze właściwości znane są już od setek lat. Dzięki zawartości cennych pierwiastków chemicznych, świetnie wpływa na kondycję całego organizmu. Dowiedz się, kiedy i jak stosować oraz gdzie kupić sól epsom.
Dobra woda mineralna to życiodajny płyn, bez którego ciężko wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Zaleca się, aby osoba dorosła spożywała nawet do dwóch litrów wody mineralnej dziennie. Nic więc dziwnego, że naturalna woda mineralna oraz niegazowana woda mineralna cieszą się tak dużą popularnością. Ale czy tak naprawdę konsumenci zwracają uwagę również na skład wody mineralnej? Jaka woda mineralna jest najlepsza i najzdrowsza?
"Nie obchodzi mnie, czy się na mnie gapią".
Wśród objawów schorzenia wymienia się m.in. krwawienie z różnych części ciała oraz gorączkę.
Choć całe życie zmagała się z ogromną nadwagą, od kilku lat wraz z mężem walczy o swoje zdrowie.
Agnieszka Cegielska, propagatorka zdrowego odżywiania, opowiedziała, co warto jeść po zimie.
Kiedy objawy występujące u pociechy powinny nas zaniepokoić?
"Mamy do czynienia z dysproporcją".
Jak potoczyły się losy chłopca?
Dla wielu małych pociech jest to pierwszy sezon wycieczek rowerowych.
Według badania przeprowadzonego przez amerykańskich naukowców, właściciele zwierząt mogą mieć większe problemy ze snem, niż osoby, które ich nie posiadają.
"Najbardziej wymagający czas dla organizmu".
Naukowcy opracowali metodę, która mogłaby pomóc w kontroli populacji tych owadów.
22-latka zmarła w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi z powodu grypy. Kobieta sądziła, że infekcja nie jest poważana i sama przejdzie. Niestety, kiedy w końcu trafiła do szpitala - mimo wysiłków lekarzy - nie udało się jej uratować. Dlaczego "zwykła grypa" zabija młode i zdrowe osoby?
"Dysponujemy znieczuleniem komputerowym".
Plastry odchudzające są przez swoich producentów przedstawiane jako skuteczna metoda na redukcję wagi bez konieczności podjęcia jakiegokolwiek wysiłku. Ma być prosto, szybko i skutecznie – bez diety i męczących ćwiczeń. Aż trudno uwierzyć, że to możliwe. Z reguły okazuje się, że pozytywnych skutków używania plastrów odchudzających po prostu nie ma. Są za to – i to dość często – reakcje alergiczne i podrażnienia ciała w miejscach, w których przyklejany był plaster. Innym skutkiem stosowania plastrów odchudzających jest spory ubytek w portfelu.
Objawy przypisywane grypie mogą wskazywać na rozwój sepsy. Udowadnia to historia 44-letniej nauczycielki z Wielkiej Brytanii. Kobieta była pewna, że dopadła ją sezonowa infekcja wirusowa, jednak jej stan gwałtownie się pogarszał. W końcu zapadła w śpiączkę. Lekarze uratowali jej życie, ale konieczna była amputacja obu nóg.
W weekend 18 i 19 marca widzowie TVN Warner Bros. Discovery doświadczą niezapomnianych emocji.
Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 może prowadzić do wielu poważnych powikłań, w tym także do prozopagnozji, czyli utraty zdolności rozpoznawania twarzy osób z bliskiego otoczenia. Udowadniają to wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z Darthmouth College w USA.
Jak się objawia i jak sobie z nim poradzić?
Chrapanie to problem, z którym zmaga się wiele osób.
Choć pobyt w państwowych szpitalach dla osób ubezpieczonych jest finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, nadal nie brakuje usług i rzeczy, których to nie dotyczy. Sprawdź, za co pacjenci szpitali muszą dodatkowo zapłacić i czym jest opłata rekompensująca.
"Byłam całkowicie zszokowana tą rozmową".
Odpowiednio skomponowany jadłospis może przyczynić się do spowolnienia procesu starzenia mózgu o kilkanaście lat, a nawet zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby Alzheimera. Do takich wniosków doszli badacze z Uniwersytetu Rush w Chicago. Jakie artykuły spożywcze zostały przez nich wyróżnione? Co warto włączyć do codziennej diety?