Jak reagować, gdy nastolatek zaczyna eksperymentować z używkami lub odczuwa lęk? Darmowy fragment poradnika

Źródło: Dzień Dobry TVN
Czy jestem złym rodzicem?
Czy jestem złym rodzicem?
Tajemnica mózgów nastolatków
Tajemnica mózgów nastolatków
Izolacja nastolatków
Izolacja nastolatków
Gest "pomóż mi" uratował porwaną nastolatkę
Gest "pomóż mi" uratował porwaną nastolatkę
Dramatyczne losy nastolatek
Dramatyczne losy nastolatek
Jak się dogadać z nastolatkiem?
Jak się dogadać z nastolatkiem?
Jak konstruktywnie kłócić się z nastolatkiem?
Jak konstruktywnie kłócić się z nastolatkiem?
"Nastolatki na zakręcie" to poradnik, po który warto sięgnąć, by zrozumieć tok myślenia i postępowanie młodych osób. Książka została stworzona w oparciu o wiedzę doświadczonych specjalistów, którzy pracują na co dzień z młodzieżą wykazującą różnorakie problemy psychologiczne. W dziendobry.tvn.pl udostępniamy do pobrania darmowy e-book z fragmentem publikacji, który może przydać się m.in. rodzicom i opiekunom dzieci sięgających po używki.

Jak wspierać zdrowie w głowie młodych ludzi? Poradnik dla rodziców, pedagogów i opiekunów

Książka "Nastolatki na zakręcie" powstała w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej #zdrowiewgłowie i współpracy czasopisma "Charaktery", Fundacji TVN oraz firmy Amazon. Nad warstwą merytoryczną publikacji czuwało 23 ekspertów, którzy w swojej codziennej pracy zajmują się kwestiami związanymi ze zdrowiem psychicznym młodzieży. Wśród nich są m.in.: certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień dr Maria Banaszak, psychotraumatolog, terapeutka dzieci i młodzieży dr Agata Majewska czy mediator i członek zarządu w Polskim Centrum Mediacji dr Ewelina Flatow-Kaleta.

Poradnik jest rzetelnie przygotowanym kompendium wiedzy o nastolatkach i ich problemach - np. o uzależnieniu od substancji psychoaktywnych, o podejmowaniu działań ryzykownych i autoagresywnych, a także o zaburzeniach psychicznych. Rodzice i opiekunowie znajdą w nim cenne podpowiedzi, jak rozmawiać z młodymi osobami i dostrzegać ich potrzeby, ponieważ bogata w teorię treść przepleciona została praktycznymi wskazówkami: narzędziami, listami pytań i przykładowymi scenkami.

"Nastolatki na zakręcie" - darmowy fragment poradnika

Zaburzenia lękowe i uzależnienia od substancji psychoaktywnych to problemy, które występują u młodych osób niezwykle często. W dziendobry.tvn.pl udostępniamy fragment poradnika "Nastolatki na zakręcie". W darmowym e-booku eksperci pochylili się właśnie nad tymi dwoma zagadnieniami. W całej książce znajdziemy natomiast 20 opisanych trudności, które pojawiają się u dzieci w okresie dojrzewania.

Pobierz darmowy fragment poradnika "Nastolatki na zakręcie", w którym mowa o lęku i eksperymentach z narkotykami.

"Nastolatki na zakręcie" to odpowiedź na stale pogłębiający się w Polsce kryzys zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Poradnik można zakupić na stronie nazakrecie.pl. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona na działanie Fundacji TVN, która wspiera i buduje gabinety psychologiczno-psychiatryczne w polskich placówkach medycznych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: nazakrecie.pl

Źródło zdjęcia głównego: Elva Etienne/Getty Images, nazakrecie.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości