U sportowców za fasadą tężyzny fizycznej stoi równie ważna siła i kondycja psychiczna, które mają ogromny wpływ na realizację celów, osiąganie sukcesów sportowych oraz na radzenie sobie z presją.
Wiele osób wciąż pamięta krzywdzące słowa, które usłyszały od własnych matek w dzieciństwie. Czy każdą krzywdę można wybaczyć?
Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak ważna jest umiejętność wyrażania siebie, komunikowania swoich wartości i potrzeb w kontaktach z otoczeniem. Niestety, trzeba się tego nauczyć.
Czujesz się zagubiony? Szukasz zmiany? A może marzysz o ucieczce od rzeczywistości?
Jak łatwo jest się od nich uzależnić od mediów społecznościowych i w jaki sposób kształtują one psychikę dziecka? Odpowiedzi na te pytania udzielili w Dzień Dobry TVN Mariusz Jędrzejko i Agnieszka Burton.
Czy zazdrościć i nienawidzić kobietę tak mocno potrafi tylko druga kobieta?
Życie niekiedy przypomina nam film, czasami komedię, niekiedy dramat. Pełno w nim dobrych i złych bohaterów, którzy potrafią wprowadzić nieoczekiwane zwroty akcji. Ale czy odkrywanie głównej roli we własnej produkcji to dobra droga?
Co kryje się pod pancerzem, który nosi niejeden przedstawiciel płci męskiej? O tym prowadzący Dzień Dobry TVN porozmawiali z Piotrem Stramowskim, Krzysztofem Hołowczycem oraz Beatą Biały.
"Jedliśmy tylko to, co on chciał".
Komplementy sprawiają, że stajemy się onieśmieleni, peszymy się i wpadamy w zakłopotanie. Dlaczego tak się dzieje? Na tę zagwozdkę odpowiada psycholożka, Joanna Chmura i Daniel Qczaj, którzy w Dzień Dobry TVN powiedzieli, jak obejść się z miłymi słowami, skierowanymi w naszą stronę. Sprawdziliśmy też, jak na komplementy reagują przechodnie.
Jak sobie z tym radzić?
Dlaczego wierzymy w pseudonaukę?
To stosunkowo nowa przypadłość.
Może negatywnie wpływać na ludzkie zachowania i procesy poznawcze.
Najciężej jest współpracować i funkcjonować z osobami o wyraźnie złych cechach charakteru. Do takich ludzi należy właśnie hipokryta.
Co sprawiło, że artysta postanowił pokazać świat z perspektywy tego warzywa?
Na czym polega ten typ budowania relacji i co oznacza dla drugiej połówki? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Co to za święto i kto je zainicjował?
O tym, czy powiedzenie "rzuć wszystko i wyjedź w Bieszczady" jest złotą radą na wszystko, rozmawiamy z Moniką Machnicką - psychoterapeutką poznawczo-behawioralną.
O tym, dlaczego warto notować swoje wspomnienia także w wieku dorosłym opowiedziały dziennikarka Karolina Sulej oraz psycholożka i wokalistka Monika Borzym.
Internet jest doskonałym źródłem wiedzy. Pozwala w kilka sekund dotrzeć do potrzebnych nam informacji. Niestety nie wszystko, co można tam znaleźć, jest wartościowe. Niektóre treści mogą być szkodliwe i niebezpieczne, zwłaszcza dla dzieci. Czy rodzice wiedzą, na co w sieci natykają się ich dzieci?
Jak odblokować własne "ja" i nauczyć się przeżywać emocje?
Więcej na ten temat opowiedziała w Dzień Dobry TVN nasza reporterka Magdalena Bober.
Dlaczego jest to tak ważne święto? Jaki jest jego cel?
Efekt aureoli polega na przypisywaniu pozytywnych cech danej osobie na podstawie pierwszego wrażenia.
"Naukowo udowodnione".
Dość niedawno pojawił się kolejny trend – JOMO, czyli Joy of Missing Out. Co to takiego?
Syndrom jedynaka to zespół cech, który potocznie przypisuje się osobom wychowanym bez rodzeństwa. Na czym polega?
Hipochondria to schorzenie z grupy zaburzeń nerwicowych (lękowych), które spotykane jest w dużej części społeczeństwa. Hipochondryczki oraz hipochondrycy cierpią na odczuwanie dolegliwości z różnych okolic ciała, które nie mają podłoża fizycznego, jednak pacjenci usilnie starają się zdiagnozować u siebie jakąś chorobę.
Coraz więcej osób, również dorosłych słyszy, że ma ADHD. W radzeniu sobie z nim mogą pomóc niektóre gadżety. Po co warto sięgnąć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Katarzyna Węsierska, dziennikarka oraz Maja Pisarek, psycholog, psychotraumatolog.