Dramatyczne historie kobiet po nieudanych operacjach plastycznych. "W węzłach chłonnych mam sylikon"

Nieudane operacje plastyczne
Źródło: Dzień Dobry TVN
Komplikacje po operacji plastycznej
Komplikacje po operacji plastycznej
Mania upiększania zbiera żniwo
Mania upiększania zbiera żniwo
Styczeń - zdrowy i silny brzuch (napisy)
Styczeń - zdrowy i silny brzuch (napisy)
Co wydłuża, a co skraca nam życie?
Co wydłuża, a co skraca nam życie?
Choroby, które dostajemy w spadku
Choroby, które dostajemy w spadku
Wynalazek Polaków ratuje życie i zdrowie dzieci
Wynalazek Polaków ratuje życie i zdrowie dzieci
Całoroczne wyzwanie Raczków: styczeń – zdrowy i silny brzuch
Całoroczne wyzwanie Raczków: styczeń – zdrowy i silny brzuch
Czy Polacy dbają o zdrowie swojej wątroby?
Czy Polacy dbają o zdrowie swojej wątroby?
Jak wiatr wpływa na zdrowie człowieka?
Jak wiatr wpływa na zdrowie człowieka?
Oleje i octy do picia – moda czy przepis na zdrowie?
Oleje i octy do picia – moda czy przepis na zdrowie?
Zdrowie zaczyna się na talerzu
Zdrowie zaczyna się na talerzu
Owoce czarnego bzu na zdrowie
Owoce czarnego bzu na zdrowie
Turbo miody na turbo zdrowie!
Turbo miody na turbo zdrowie!
Zdrowie rodziny na talerzu
Zdrowie rodziny na talerzu
Pozytywny wpływ śmiechu na zdrowie
Pozytywny wpływ śmiechu na zdrowie
Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?
Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?
Chodzenie na zdrowie
Chodzenie na zdrowie
Naturalne syropy na zdrowie
Naturalne syropy na zdrowie
Zespół Marfana – choroba wysokich ludzi
Zespół Marfana – choroba wysokich ludzi
Protonoterpia w leczeniu dzieci w Polsce
Protonoterpia w leczeniu dzieci w Polsce
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Część z nas marzy o idealnej sylwetce i aby spełnić to marzenie, decyduje się na operację plastyczną. Niestety zabieg nie zawsze przebiega zgodnie z planem i zdarzają się powikłania. Jak często dochodzi do takich sytuacji? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Piotr Mieśnik, autor książki "Poprawione", dr Katarzyna Osipowicz, lekarz medycyny estetycznej oraz Paulina Werner, pacjentka.

Operacja plastyczna - jakie powikłania mogą wystąpić?

Emilia Ptak zdecydowała się na operację powiększenia piersi. Tuż po zabiegu nie miała żadnych problemów, te pojawiły się w kwietniu tego roku. Wykryła wtedy pod pachą dwa guzki. - Wyszło, że jest to uszkodzony i pęknięty implant - powiedziała.

Musiała przejść kolejną operację, której celem była wymiana implantów. Niestety Emilia znacznie gorzej zniosła ten zabieg, co więcej, w węzłach chłonnych nadal mam sylikon. - Teraz jest dylemat, czy cokolwiek z tym robić, czy go zostawić. Węzły chłonne są bardzo delikatnym miejscem i łatwo jest je uszkodzić - powiedziała.

Z kolei Aneta Klimecka ma za sobą trzy zabiegi - operację nosa łączoną z powiekami i liposukcję. Tę ostatnią zrobiła 2 lata temu i jak przyznała, gdy pierwszy raz zobaczyła swój brzuch po zabiegu, nie wyglądał on tak, jak tego chciała. - Byłam cała posiniaczona, w dolnej części brzucha zebrał mi się płyn, zrobiło się wewnętrzne zwłóknienie, które mam do tej pory. Na tę chwilę na pięciu odwiedzonych specjalistów żaden z lekarzy nie zakwalifikował mnie do operacji poprawkowej. Jeden lekarz zalecił mi, abym wykonała dodatkowe USG, które ma określić, czy nie mam uszkodzonych przez zabieg tętnic brzusznych - dodała.

Aneta Klimecka przyznała, że jej stan psychiczny po operacji znacznie się pogorszył. Kobieta miała myśli samobójcze. - Były stany takie, że czasami kładłam się wieczorem spać i gdzieś tam w głowie miałam, że tak źle wyglądam, tak zostałam potraktowana, że może lepiej byłoby się nie obudzić - wyznała.

Czy po to, co przeszły ponownie zdecydowałby się na operację? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Operacje plastyczne. Jak zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań?

Paulina Werner ma za sobą kilka operacji plastycznych. Na kolejny zabieg, który miał poprawić wygląd pośladków, wybrała się do Turcji. Kobieta wyznała, że od razu po nim poczuła, że coś jest nie tak. - Bardzo źle się czułam, ale myślałam, że to jest normalne, dlatego, że jestem po operacji, ale było coraz gorzej. Straciłam przytomność, to był dla mnie sygnał, że naprawdę jest bardzo źle - powiedziała w Dzień Dobry TVN Paulina Werner.

Dr Katarzyna Osipowicz, lekarz medycyny estetycznej podkreśliła, że aby uniknąć problemów, powinniśmy dokładnie sprawdzić, do kogo wybieramy się na zabieg. - Jakie ta osoba ma za sobą doświadczenie, kompetencje, czy tych zabiegów wykonała jeden, dwa, czy naście, ale też przede wszystkim, żeby to była osoba ze specjalizacją, która ma do tego uprawnienia, żeby to był szpital przystosowany, ma za sobą zaplecze ludzi, fizjoterapeutów, pielęgniarki, gdzie będą mogły być wykonane na cito pewne badania, [...], że nikt takiego pacjenta w momencie kryzysu pooperacyjnego nie zostawi samego sobie - tłumaczyła specjalistka.

Piotr Mieśnik, autor książki "Poprawione" zwraca uwagę, że operacje plastyczne stają się coraz bardziej popularne, zdarza się, że niektóre osoby się od nich uzależniają. - Jeśli nie mówimy o dysmorfofobii, [...], polega na tym, że nie akceptujemy swojego wyglądu, bez względu na to, ile tych operacji nie przeprowadzimy, to dalej nie będziemy tego wyglądu akceptować. W tej chorobie najstraszniejsze jest to, że nieleczona doprowadza do większej liczby prób samobójczych niż depresja, [...], jestem przekonany, że taki boom na operacje plastyczne [...] powodują media społecznościowe - stwierdził Piotr Mieśnik.

Jak walczy się z takim uzależnieniem od poprawiania urody? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości