Zmarła po operacji plastycznej w Meksyku
31-letnia Crystal Villegas była żoną i matką trójki dzieci. Kobieta chciała powiększyć piersi. Ze względu na wysokie koszty tego rodzaju operacji w Stanach Zjednoczonych, wybrała klinikę z Meksyku. Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem.
Jak podaje serwis spectrumlocalnews.com, który opisał jej historię, Crystal doznała tzw. grzybowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Ostatnie cztery miesiące życia spędziła w szpitalu w Teksasie. Mimo wysiłków lekarzy, kobiety nie udało się uratować.
- To były ciężkie cztery miesiące, walczyła dzielnie i się nie poddawała. To wszystko zmienia. Wszystko. To nie jest tego warte. Chciałbym, żeby to był tylko zły sen, z którego moglibyśmy się obudzić i wrócić do dnia przed operacją i jakoś, w jakiś sposób przekonać ją, żeby nie szła na ten zabieg - napisał w mediach społecznościowych Juan Tapia, bokser i mąż kobiety.
Operacje plastyczne w Meksyku. Czy są bezpieczne?
O tym, że operacje plastyczne wykonywane w Meksyku mogą być niebezpieczne informowało amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Mimo zagrożenia - jak pokazują statystyki - na zabiegi jeździ tam ponad milion Amerykanów. Tylko w ostatnim czasie u 150 osób rozpoznano grzybicze zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.
Juan, które właśnie z jego powodu stracił żonę, ostrzega wszystkich, którzy chcą wykonać operację w Meksyku. - Proszę mieć świadomość ryzyka związanego z operacjami plastycznymi. Nasza nadzieja polega na uświadomieniu ludzi, aby faktycznie badali dane miejsce przed zabiegiem - podkreślał w rozmowie z mediami i w mediach społecznościowych.
Warto dodać, że choroba u Crystal rozwinęła się już kilka dni po operacji. Kobieta skarżyła się na bardzo silne bóle głowy, miała również wysoką gorączkę.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Nowatorska operacja w Lublinie. Dzięki niej 91-latka odzyskała wzrok
- Szczepienia przeciwko HPV. Ile dzieci już przyjęło preparat?
- Woda utleniona nieprzydatna przy pierwszej pomocy? "Nie nadaje się na świeżą ranę"
Autor: Katarzyna Oleksik
Źródło: plotek.pl/spectrumlocalnews.com
Źródło zdjęcia głównego: Coolpicture/Getty Images