Misheel Jargalsaikhan w pewnym momencie zrezygnowała z aktorstwa na rzecz medycyny. Została lekarką i razem ze swoją mamą leczy polskich pacjentów.
Lekarze oraz studenci medycyny udali się na niezwykle wymagającą misję do Kenii.
O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedzieli prof. Aleksandra Przegalińska, specjalistka AI oraz prof. dr hab. Robert Sabiniewicz, kardiolog dziecięcy.
Sprawdź, jak zadbać o swoje zdrowie.
"Bywa śmiesznie, ale bywa też nieprzyjemnie".
"To było straszne".
Nadchodzą zmiany związane z klauzulą sumienia. W przypadku konieczności zakończenia ciąży lekarze nie będą mogli powołać się na kwestie światopoglądowe.
"Bardzo dużo oczekują od siebie i od innych".
- Pamiętajmy, zakup usługi medycznej to nie jest zakup torebki, butów, nawet nowego samochodu. Chodzi o nasze zdrowie - podsumowała Anna Białk-Wolf.
Święto Wojskowej Służby zdrowia obchodzone jest 4 kwietnia. W tym dniu warto złożyć życzenia i pamiętać o tych, którzy nie tylko ratują ludzkie życie, ale gotowi są stanąć w obronie ojczyzny. Co to za święto? Jakie są obowiązki Wojskowej Służby Zdrowia?
Sprawdź, jakie korzyści przyniesie to chorym.
Niesamowite osiągnięcie transplantologów z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM. 5 stycznia w jeden dzień przeszczepiono 6 wątrób, 7 nerek, serce, płuca i trzustkę. W Dzień Dobry TVN gościliśmy prof. Macieja Kosieradzkiego, prof. dr hab. n. med. Michała Grąta, prof. Bartosza Kubisę oraz prof. Zbigniewa Gałązkę, którzy dokonali tych medycznych cudów.
W świecie mediów społecznościowych każdego dnia pojawiają się zabawne treści, które podbijają serca internautów na całym świecie. Ostatnio jednym z takich przebojów stał się filmik na TikToku, na którym główną rolę gra niepozorny kotek.
Jak będzie wyglądało leczenie za 10 czy 100 lat?
Profesor Jacek Moll jest jednym z najwybitniejszych polskich kardiochirurgów dziecięcych. Wspólnie z żoną wyleczyli kilkanaście tysięcy noworodków z wrodzonymi wadami serca.
Ma więcej zalet czy zagrożeń?
To duża szansa dla pacjentów z ubytkami.
Część z nas marzy o idealnej sylwetce i aby spełnić to marzenie, decyduje się na operację plastyczną. Niestety zabieg nie zawsze przebiega zgodnie z planem i zdarzają się powikłania. Jak często dochodzi do takich sytuacji? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Piotr Mieśnik, autor książki "Poprawione", dr Katarzyna Osipowicz, lekarz medycyny estetycznej oraz Paulina Werner, pacjentka.
Jesień i zima to czas infekcji, dlatego każdy nas zastanawia się, jak zadbać o odporność. Warto skorzystać ze skarbów, które znajdziemy w parkach i lasach. Więcej w Dzień Dobry TVN opowiedziała ekspertka w tej dziedzinie, Kasia Banaś.
"Nie warto działać na swoją szkodę".
"To wcale nie jest to, czego Hollywood kazało nam się spodziewać".
W rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Bereniką Olesińską w ramach cyklu "Diagnozy gwiazd" wyznała: "Jestem ciekawa, co mnie dzisiaj spotka - zatwardzenie czy biegunka?".
Na czym polegają metody lekarzy z Olsztyna i komu mogą dzięki nim pomóc?
Pierwsze jesienne przeziębienia, w tym nieznośny kaszel czy chrypka już za nami. Jak pomóc sobie domowymi sposobami, gdy dopadną nas nieprzyjemne dolegliwości? Skuteczne sposoby na walkę z infekcją przekazała nam Ewa Stawiarska, lekarka, która edukuje i inspiruje na swoim Instagramie "doktorka od 7 boleści".
Kto i za co ją dostał?
Prokuratura zarzuciła ojcu 5-letniej dziewczynki, że znęcał się nad dzieckiem. Materiał programu "Uwaga! TVN". Więcej w Dzień Dobry TVN.
Mobbing, molestowanie, seksizm - to realne problemy, z którymi w XXI wieku polskie medyczki muszą się mierzyć. Pomimo postępów w medycynie, kobiety wciąż są dyskryminowane i niedostatecznie uwzględnianie, a nierówność i niesprawiedliwość płci kształtuje nie tylko jakość usług medycznych, ale także bezpośrednio wpływa na życie medyczek oraz pacjentek. O rzeczywistości, w jakiej pracują kobiety w polskich szpitalach porozmawialiśmy z Małgorzatą Osmolą, onkolożką oraz prezeską fundacji "Polki w Medycynie"
Boraks to popularny środek przydatny podczas sprzątania łazienki. Niestety w sieci niedawno pojawił się trend, który sugeruje, że chemiczna substancja może mieć korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Nic bardziej mylnego.