Dzięki goglom lekarz może zajrzeć w zakamarki ludzkiego ciała. Jak nowoczesna technologia pomaga lekarzom?
Holograficzna sala operacyjna to technologia, która przy wykorzystaniu dowolnych gogli holograficznych pozwala wyświetlać przed oczami lekarza dane medyczne w trakcie prowadzonej przez niego operacji. Jakie możliwości daje to rozwiązanie?
In vitro krok po kroku. Jakie są wskazania i jak przebiega procedura?
Problem niepłodności dotyka co najmniej 1,5 miliona polskich par każdego roku. Statystyki jasno pokazują, że co piąta para nie może samodzielnie zajść w ciążę w naturalny sposób.
Konstancin: Wkrótce zamknięty zostanie oddział psychiatryczny dla młodzieży. Co z pacjentami?
Od 1 września zamyka się oddział psychiatryczny dla młodzieży w uzdrowiskowym szpitalu w Konstancinie-Jeziornie – informuje radio TOK FM. Obecnie na terenie placówki przebywają pacjenci po próbach samobójczych. Co się z nimi stanie?
Sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować medycynę? "Komputery są w stanie diagnozować ludzi"
Potencjał sztucznej inteligencji może okazać się niezastąpiony w rewolucjonizowaniu systemu opieki zdrowotnej, w tym także diagnostyki i leczenia nowotworów. To dobra wiadomość dla pacjentów, jak również dla opiekujących się nimi lekarzy.
Zdiagnozowano u niej chorobę samobójców. "Moje życie nigdy nie będzie wyglądało tak, jak kiedyś"
Dynamiczny postęp medycyny sprawia, że coraz więcej chorób przestaje być dla pacjentów wyrokiem śmierci. Jednocześnie na świecie wciąż nie brakuje osób, którym lekarze nie potrafią udzielić pomocy. Najlepszym tego dowodem jest historia Kayli Hansen. Bohaterka programu "Nie do uwierzenia!" cierpi na kompleksowy zespół bólu regionalnego, określany też mianem choroby samobójców. W jaki sposób objawia się ta rzadka przypadłość?
Polka tworzy nowe zęby, twarze, piersi i kończyny. "Trafiła do mnie pacjentka, która nie miała podniebienia i nosa"
Gabriela Kamińska jako osoba wrażliwa na ludzkie cierpienie postanowiła wykorzystać swoje zdolności w pomocy potrzebującym. Daje pacjentom po wypadkach i nowotworach nie tylko nowe twarze i kończyny, a Amazonkom - piersi, ale przede wszystkim nadzieję. - Zajmuję się osobami cierpiącymi z widocznymi ubytkami - przyznaje w cyklu "Siła jest kobietą".
"Zastrzyk orgazmu" coraz bardziej popularny wśród kobiet. "Już po pierwszym zabiegu widać poprawę"
Każda kobieta chciałaby czerpać radość i przyjemność z seksu. Niestety czasem zdarza się, że osiągnięcie orgazmu podczas stosunku seksualnego jest praktycznie niemożliwe. Na szczęście, dzięki niektórym zabiegom z zakresu ginekologii estetycznej można sprawić, że jakość życia seksualnego znacznie się poprawi. Jednym z nich jest tzw. zastrzyk orgazmu. Na czym polega i kiedy się go wykonuje? Na ten temat rozmawialiśmy z dr. Tomaszem Bastą, ekspertem w dziedzinie ginekologii plastycznej i estetycznej.
Co wolno ratownikom medycznym? Ujednolicone zasady
W kwietniu bieżącego roku ujednolicono tekst rozporządzenia, w którym określa się, jakie czynności może podjąć ratownik medyczny samodzielnie i na zlecenie lekarza. Co zakłada? Co może ratownik medyczny? Przypominamy z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego.
4 kwietnia - Święto Wojskowej Służby Zdrowia. Co to za święto?
Święto Wojskowej Służby zdrowia obchodzone jest 4 kwietnia. W tym dniu warto złożyć życzenia i pamiętać o tych, którzy nie tylko ratują ludzkie życie, ale gotowi są stanąć w obronie ojczyzny. Co to za święto? Jakie są obowiązki Wojskowej Służby Zdrowia?
Opaski uciskowe, stazy medyczne i taktyczne - czym są? Jakie są ich rodzaje i kiedy się je stosuje?
Opaski uciskowe, stazy medyczne i taktyczne to rodzaj medycznego oprzyrządowania, które ma na celu uratowanie życia ludzkiego. Dzięki ich zakładaniu możliwe jest tamowanie krwotoków. Kiedy się je stosuje i jakie są ich rodzaje?
Google upamiętnia ważne osoby poprzez zmienianie logo swojej wyszukiwarki. Tym razem upamiętniony został Michiaki Takahashi. Kim był mężczyzna i czym się zasłużył?
Jest aktorem i studiuje medycynę. Jak Michał Kurek godzi dwie życiowe pasje?
Michał Kurek to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów młodego pokolenia. Przez lata godził dwa kierunki studiów - medycynę i aktorstwo. W Dzień Dobry TVN opowiedział, jak długą drogę przebył, by spełnić swoje marzenia.
Moksybucja, czyli ogrzewanie ciała ziołem. Kiedy się ją stosuje?
Moksybucja to jedna z najstarszych metod leczenia naturalnego na świecie. Na czym dokładanie polega? Kiedy się ją stosuje i w łagodzeniu jakich dolegliwości pomaga? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Badania medycyny pracy - czy można wziąć dzień wolny? Sprawdź, co powinnaś wiedzieć
Badania medycyny pracy wykonuje się, kiedy zmienia się stanowisko pracy i są obligatoryjne dla wszystkich osób zatrudnionych na umowę o pracę. Kiedy się je wykonuje? Jakie badania wchodzą w zakres badań medycyny pracy? Czy trzeba na nie brać wolne?
Sproszkowane strupy i bulion w żyłach, czyli jak wyglądały pierwsze szczepienia i zastrzyki
Szczepienia ochronne to jedno z największych osiągnięć w dziejach ludzkości. Współczesna pandemiczna rzeczywistość pokazuje, jak ważna jest to dziedzina. Poziom zdobytej dotąd wiedzy i dalszy rozwój są tak wysokie, że obecnie szybko znajdowane są sposoby na zwalczanie pandemii. W przeszłości jednak nie było tak łatwo i ludzie sięgali po najróżniejsze rozwiązania.
Trzecia dawka szczepionki - dla kogo dostępna? Nowe wytyczne Rady Medycznej
Trzecia dawka będzie podawana osobom z zaburzeniami układu odpornościowego. Dotyczy to tylko tych, którzy przyjęli preparaty marek Pfizer lub Moderna. Resort zdrowia odmawia powtórnego podania szczepionek Johnson & Johnson oraz AstraZeneca. Czy to może się zmienić?
Anegdoty z życia chirurga. "Chciałem pokazać różnorodność naszej medycyny, która ma upadki i wzloty"
Paweł Kabata, chirurg i onkolog, napisał książkę pt. "O chirurgii inaczej". Składa się ona z krótkich rozdziałów, które skłaniają do refleksji, ale i zostawiają czytelnika z uśmiechem na twarzy. O swojej twórczości i pomyśle autor opowiedział w Dzień Dobry TVN.