Odkryj magię Mongolii z Misheel Jargalsaikhan
Mongolia to kraj pełen kontrastów, pięć razy większy od Polski, a zamieszkany przez zaledwie trzy miliony osób. Dlaczego warto tam pojechać? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN Misheel Jargalsaikhan - polska aktorka i lekarka o mongolskich korzeniach. W studiu towarzyszyła jej mama, Erdenetsetseg Khurts, która również z wykształcenia jest medykiem.
- Przez to, że to jest ogromny kraj, to mamy od Pustyni Gobi, po Góry Ałtaj, które mają po 4 tys. metrów wysokości. Bujne lasy, jeziora, no i te stada dzikich zwierząt - zaznacza Misheel.
- Tam kolor nieba jest inny. Są takie zapachy przyrody. Jedno niebo mamy, ale stamtąd w nocy tyle tych gwiazd widać - zachęca do podróżowania Erdenetsetseg.
Medycyna po mongolsku
Misheel Jargalsaikhan rozpoczęła studia medyczne w Polsce, ale ukończyła je w Mongolii. Aktorka w swojej pracy łączy medycynę konwencjonalną z naturalną, co jest bezpośrednio związane z jej mongolskim pochodzeniem. Tradycje i zwyczaje Mongolii, takie jak rytuał wznoszenia mleka do nieba, są dla niej niezwykle ważne i mają duży wpływ na jej podejście do leczenia.
- To jest ten miks, który mam w sobie, bo jestem Mongołką wychowaną w Polsce, gdzie grałam w serialu od 9. roku życia, ale obserwowałam mamę, która jest moim wzorem kobiety i lekarza od najmłodszych lat. (...) Skończyłam medycynę konwencjonalną, ale od razu po studiach nie robiłam już specjalizacji takiej konwencjonalnej, tylko poszłam w kierunku medycyny naturalnej - tłumaczy Mischeel.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Noc, chłód i wyczerpanie. Niezwykli polscy lekarze na misji: "Badaliśmy z latarkami na głowach"
- Sztuczna inteligencja wykrywa wady serca u dzieci. "Przetwarzanie zajmuje ok. 30 sekund"
- Pielęgniarka ujawnia, co pacjenci mówią po narkozie. "Bywa śmiesznie, ale bywa też nieprzyjemnie"
Autor: Berenika Olesińska
Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News