Zdrowie

  Anoreksja jest zaburzeniem odżywiania, którego źródłem jest silny lęk przed przytyciem. Polega na celowym i obsesyjnym dążeniu do utraty wagi. Początki anoreksji są zwykle niewinne i otoczenia bardzo łatwo może je przeoczyć. Szybka pomoc osobie chorej chroni ją przed wyniszczającymi skutkami zaburzenia.

  Brak czasu, przepełnione siłownie czy zbyt daleka odległość od klubu. Te czynniki wcale nie muszą oznaczać rezygnacji z aktywności fizycznej i treningów fitness. Regularne ćwiczenia z powodzeniem można przeprowadzać w warunkach domowych. Wysokiej jakości sprzęt oraz pomoc przy jego wyborze oferuje nowy sklep internetowy Sportano.

  Koty to niezwykłe zwierzęta. Przyzwyczajone do wolności i niezależności niechętnie podporządkowują się człowiekowi. Mogą z nim jednak nawiązywać silną więź emocjonalną, co doskonale potwierdza felinoterapia. W przeciwieństwie do dogoterapii – jej reguły i zakres ustalane są przede wszystkim przez kota. To on decyduje, ile, co i komu przekaże od siebie.

  Dorastanie jest jak ospa, trzeba ją przetrwać. Te słowa, chyba najlepiej opisują to, co przejść musi każdy rodzic nastolatka. O tym jak świadomie przetrwać ten okres i wspierać swoją dojrzewającą pociechę opowiedzieli goście programu "Dzień Dobry TVN".

  Każdy szanujący się klub sportowy ma swojego skauta, człowieka zatrudnionego do wyszukiwania najbardziej utalentowanych zawodników. Jakie umiejętności trzeba posiadać, żeby skautem zostać, opowiada gość Dzień Dobry TVN Maciej Herba.

  Spalacze tłuszczu prowadzą do rozpadu tkanki tłuszczowej, niwelują uczucie głodu i przyspieszają metabolizm. Każdy, kto zastanawia się, czy spalacze tłuszczu działają, musi wiedzieć, że są to suplementy, a nie substytuty racjonalnej diety i aktywności fizycznej – bez ćwiczeń i właściwie ułożonego jadłospisu nie będą skuteczne.

  Anna Kowalska zmaga się z mukowiscydozą. Mimo choroby kobieta zaszła w ciąże i urodziła zdrowego synka. Zdjęcia z chrzcin chłopca i ślubu jego rodziców, które odbyły się w szpitalu obiegły internet. Jak Ania czuje się obecnie? Jak wygląda leczenie mukowiscydozy? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Anną Kowalską oraz dr n.med. Małgorzatą Pietrusińską, specjalistą chorób wewnętrznych.