Stresu nie da się całkowicie wyeliminować z naszego życia. Dzięki niemu mamy motywację do działania i szybciej podejmujemy decyzje. Niestety jego nadmiar może być niebezpieczny i prowadzić do wielu problemów ze zdrowiem. Remedium na permanentne napięcie znaleźli autorzy książki "Jak uwolnić się od stresu". Czy proponowane przez nich rozwiązania są skuteczne? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Ewą Jarczewską-Gerc, psycholożką z Uniwersytetu SWPS.

  Wysoko wrażliwe dzieci stanowią od piętnastu do dwudziestu procent wszystkich maluchów. Zdaniem specjalistów, mogą być bardziej wymagające w wychowaniu od swoich rówieśników, ponieważ są emocjonalne, łatwo je przytłoczyć nadmiarem bodźców i na długo zapamiętują krytykę. Co jeszcze charakteryzuje takie dzieci? Jak zrozumieć ich potrzeby? Zapytaliśmy o to psycholog Katarzynę Kucewicz.

  Temperatury rosną, a wraz z nimi zwiększa się nasze zapotrzebowanie na płyny. Sęk w tym, że napój napojowi nierówny i nie każdy z nich ugasi pragnienie. Podpowiadamy więc, jak szybko i skutecznie nawodnić organizm.

  Szerokim echem w mediach społecznościowych odbił się wpis Agnieszki Kaczorowskiej. Aktorka napisała, że obecnie obserwuje "modę na brzydotę" i jej zdaniem coraz więcej influencerek, chcąc dopasować się do większości, na siłę stara się pokazać, jak bardzo są zwyczajne, głosząc hasła o ciałopozytywności i samoakceptacji. O komentarz poprosiliśmy psycholożkę i psychoterapeutkę Zuzannę Butryn.

  Nie dla wszystkich uczniów powrót do szkoły to radosny czas. Część z nich przyzwyczaiła się do nauki zdalnej, a ponowne odnalezienie się w ławce szkolnej wśród rówieśników wiąże się ze stresem i lękiem. Dlatego w Dzień Dobry TVN Marta Bąkowska z Zakładu Psychologii Zdrowia Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" poradziła rodzicom, jak wesprzeć dzieci w tym niełatwym okresie.

  Problem niepłodności urósł w ostatnim roku do takiej skali, że coraz częściej nazywa się ją "chorobą społeczną". W Polsce dotyczy ponad 1,5 mln par. Marzena i Marcel starali się o dziecko przez kilka dobrych lat. W studiu Dzień Dobry TVN o problemie niepłodności mężczyzn rozmawialiśmy Jackiem Judyckim, urologiem i andrologiem oraz Przemysławem Saletą, który jest twarzą kampanii "Tata - najpiękniejsze słowo dla mężczyzny".

  Przyjęło się, że na balet uczęszczają wyłącznie małe dziewczynki, 60-letnia Mariola Bojarska-Ferenc jednak przełamuje ten stereotyp. Trenerka fitness zapisała się na zajęcia do pedagoga baletu i założycielki szkoły Młody Balet Polski, Anna Davies. Teraz w Dzień Dobry TVN opowiedziały o zaletach tej dyscypliny dla osób w każdym wieku.

  Z depresją zmaga się 350 mln ludzi na całym świecie. W Polsce choruje na nią co dziesiąta osoba. Czasem zdarza, że cierpienie, z którym się mierzą, jest tak silne, że chorzy szansę na ratunek widzą jedynie w samobójstwie. Tak było w przypadku 19-letniej Gosi. Jak rozpoznać, że z dzieckiem dzieje się coś niepokojącego? Gdzie szukać pomocy? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Katarzyną Kwaśny-Czehak, psychologiem, psychoterapeutą oraz dr Anetą Górską-Kot, pediatrą.

  Wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez porannej kawy, inni muszą zjeść kostkę czekolady przed snem, są osoby, które codziennie spacerują i tacy, którzy nie przegapią żadnego odcinka codziennego serialu. Jedni biorą rano szybki, zimny prysznic, inni wieczorami fundują sobie gorącą kąpiel...

  Pod koniec maja w Kongo doszło do erupcji wulkanu. Osoby, które mieszkały w jego pobliżu, musiały w jednej chwili porzucić swoje domy i uciekać, aby uratować życie. Cześć z nich ucierpiało i wymaga pomocy medycznej. Niestety dostęp do lekarzy w tej części świata jest niezwykle trudny. Dr Bartłomiej Osadnik postanowił tam pojechać i nieść wsparcie potrzebującym. O sytuacji panującej w tamtejszych szpitalach opowiedział w Dzień Dobry TVN

  Kakao do Europy trafiło stosunkowo niedawno. Tymczasem, świat zachwyca się jego smakiem i prozdrowotnymi właściwościami od ponad siedmiu tysięcy lat. Dlaczego warto pić kakao? Jak je przygotować, aby zachować jak najwięcej wartościowych związków? Michał i Irmina Mysza są podróżnikami i znawcami kakao. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o nieznanych właściwościach tego produktu.