Celem wydarzenia jest wspieranie osób z zespołem Downa oraz ich rodzin.
Kiedy powinno się go suplementować?
E-papierosy są równie szkodliwe dla zdrowia, jak te zwykłe. W trosce o płuca (i nie tylko) młodych osób, które chętnie sięgają po tego rodzaju używki Ministerstwo Zdrowia pracuje nad ustawą, która ukróci łatwy dostęp do jednorazowych e-papierosów. Kiedy przepisy mogą wejść w życie?
Sprawdź, czy nie masz tego produktu w swojej lodówce.
Sprawdź, które są często spotykane.
Poznajcie gruźlicę.
Co należy z nim zrobić?
Czy nocny marek może zostać rannym ptaszkiem?
Przypadki zakażenia tzw. mięsożerną bakterią jeszcze do niedawna były rzadkością. Teraz pacjentów zaczyna przybywać. Szczególnie niebezpieczna sytuacja jest w Japonii. Jak dochodzi do zakażenia i co zrobić, aby go uniknąć?
W naszych snach często pojawiają się powtarzające się motywy, takie jak wypadające zęby i spadanie z wysokości. Jedna z teorii przekonuje, że treści snów odzwierciedlają nasze zmagania, obawy i pragnienia. Czy rzeczywiście tak jest? O tym porozmawialiśmy z analityczką jungowską PTPJ Katarzyną Kwaśny-Czehak.
Rodzice wożą córkę do szkoły baletowej, która znajduje się 400 km od ich miejsca zamieszkania.
Poznaj zalety napędzanego elektrycznie sprzętu.
Nagła śmierć Konstantina Kołcowa była szokiem dla całego świata sportu.
21 marca świętujemy Światowy Dzień Zespołu Downa. To święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych, a symbolem święta stały się kolorowe skarpetki.
Z jakimi problemami mierzą się w dorosłym życiu dzieci narcyzów?
Niewydolność serca to problem, z którym zmaga się nawet półtora miliona Polaków. Choroby nie da się wyleczyć, ale można nad nią zapanować. Natomiast brytyjscy naukowcy wykazali, że ryzyko wystąpienia schorzenia jest możliwe do oszacowania dzięki prostemu badaniu krwi.
Skąd pomysł na taką akcję?
Niektórym wiosna kojarzy się wyłącznie z cieplejszymi dniami i beztroską. Dla osób zmagających się z uczuleniami to jednak trudny czas. Wielu z nich ma tzw. alergię krzyżową. Co to takiego?
Coraz więcej osób rezygnuje z jedzenia mięsa – najczęściej ze względów etycznych lub zdrowotnych. Bez względu na przyczyny tej decyzji, przechodząc na wegetarianizm lub weganizm, należy wiedzieć, czym zastąpić mięso w diecie, by dostarczyć organizmowi niezbędnych substancji odżywczych.
Dentystka wskazała, kiedy należy wymieniać szczoteczkę.
"Na zawsze wpisał się w historię".
"To pozostałość ewolucyjna".
Psycholog: "To może mu zaszkodzić".
Chrupki kukurydziane, biszkopty, soki pomarańczowe i owsiane batoniki - te produkty często lądują w plecakach dzieci.
Kim są współcześni maminsynkowie?
Jaka jest przyczyna?
Zdjęcia obiegły świat.
Mózg to główne centrum dowodzenia naszego organizmu. Choć odpowiada za najważniejsze procesy, które zachodzą w ludzkim ciele, to nie zawsze działa idealnie. Dlaczego umysł czasem płata nam figle? W Dzień Dobry TVN - z okazji Europejskiego Dnia Mózgu - rozmawialiśmy na ten temat z Urszulą Dąbrowską, biolożką, dziennikarką, pisarką i popularyzatorką nauki.
U kilkuletniej dziewczynki wykryto rzadką, genetyczną chorobę AADC, która uniemożliwiała prawidłowe funkcjonowanie. Anię poddano terapii genowej, która stała się nadzieją dla wielu chorych osób.
Karolina Szymczak czekała 13 lat, by usłyszeć poprawną diagnozę.