Chłopiec ma rzadką chorobę - kardiomiopatrię restrykcyjną.
Co powiedziała liderka rankingu WTA?
Jaką ilość kremu z filtrem powinniśmy nakładać na ciało, by ustrzec się przed nowotworem?
Ta historia jest dużą inspiracją.
Toczeń rumieniowaty jest ciężką chorobą układu autoimmunologicznego, która może dotyczyć tylko skóry, ale może również atakować wszystkie narządy i układy w ludzkim organizmie. W każdym przypadku może się różnić. Jak rozpoznać toczeń i jak postępować w przypadku zdiagnozowania choroby?
Jakie korzyści zdrowotne czerpiemy z systematycznego spożywania tych warzyw? Czym jest zawarty w nich likopen?
Jak otoskleroza wpływa na zdolności muzyczne artystki?
Dzięki terapii genowej głucha od urodzenia osiemnastomiesięczna dziewczynka odzyskała słuch. Procedura przeprowadzona przez lekarzy ze szpitala w Cambridge była pierwszą taką na świecie.
Octy cieszą się sporą popularnością. Nie tylko wzmacniają smak potraw, ale również służą urodzie i zdrowiu. Po które z nich warto sięgnąć? Jak bezpiecznie z nich korzystać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Małgorzata Pielichowska, dietetyczka.
Jak się go robi?
W leczeniu zaburzonego rytmu serca aktorce pomagła ablacja. Na czym polega ten zabieg?
Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać, by były funkcjonalne, a do tego miały certyfikaty?
Co to za farmaceutyk?
- Pamiętajmy, zakup usługi medycznej to nie jest zakup torebki, butów, nawet nowego samochodu. Chodzi o nasze zdrowie - podsumowała Anna Białk-Wolf.
Alergia może dać o sobie znać praktycznie w każdym wieku i mieć różną intensywność. U niektórych osób zdarzają jednorazowe ataki choroby, które samoistnie ustępują i już później nie wracają. U innych objawy utrzymują się przez cały czas. Dlaczego tak się dzieje? Czy alergię da się raz na zawsze wyleczyć? W rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl wyjaśnia to dr Magdalena Ciszewska, specjalistka chorób wewnętrznych i alergologii.
Maj to miesiąc, w którym przyroda budzi się do życia. Jest coraz więcej słonecznych dni, a co za tym idzie – rozkwita wiele roślin, w tym te, które dają pyszne warzywa i owoce. Które z nich najlepiej smakują właśnie teraz? Sprawdź, jakie sezonowe warzywa królują w maju.
Sprawdź, czy znajdujesz się w grupie ryzyka.
Czy przeszkadza jej rosnąca rozpoznawalność?
8 maja obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika. Nowotwór ten nazywany jest "cichym zabójcą".
Czy warzywa z importu zawierają szkodliwe substancje?
Perfumy za mocno pachną, a silne zapachy powodują zmęczenie, a nawet bóle głowy.
Czy jest niebezpieczny? Jakie ma właściwości?
Nadia Gebauer wspólnie z koleżankami uczy innych, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Kto zaszczepił w dziewczynie chęć niesienia pomocy?
"Najważniejsze jest jak najszybsze pozbycie się ciała obcego".
Każdego miesiąca na różnych obszarach pyli co innego. Co pyli w maju?
Czy chorobę można całkowicie wyleczyć?
"Czynniki, które zwiększają zapotrzebowanie na płyny".
Miała 7 lat, gdy zdiagnozowano u niej cukrzycę typu pierwszego. Dla Emilii i jej rodziny była to zupełnie nowa sytuacja, która wywróciła ich świat do góry nogami. Teraz nastolatka nie tylko nauczyła się żyć z chorobą, ale i edukuje innych. Wraz z przyjaciółką stworzyła projekt "Młodzieżowa CukieRada".
Psycholożka Katarzyna Kucewicz przeszła przez wszystkie etapy leczenia otyłości. Wie, czym jest wilczy głód, podjadanie, czy wahania wagi. W książce "Waga z głowy" pokazuje, czym jest tzw. "czuła dyscyplina" oraz jak rozważnie chudnąć, tak by redukcja była skuteczna i nie prowadziła do ortoreksji ani do szybkiego nawrotu choroby. Nam opowiedziała, jak wyglądał pierwszy krok do zmiany oraz zrzucenie 65 kg.