Zbiory żurawiny trwają od października do listopada. Świeże owoce mają szerokie zastosowanie w kuchni, a w dodatku stanowią bogactwo składników odżywczych.
Padaczka to jedna z najczęściej diagnozowanych chorób neurologicznych. U blisko 65% pacjentów jej przyczyna nie jest rozpoznawana, co utrudnia podjęcie właściwych decyzji terapeutycznych.
Pasjonaci jazdy konnej potrzebują odpowiedniego stroju oraz akcesoriów. Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia jeźdźca są sztylpy, czyli ochraniacze na nogi. Dziś dość często termin ten stosowany jest wymiennie z pojęciem "czapsy", który również oznacza ochraniacze. Oba rodzaje osłon na nogi różnią się jednak od siebie.
24-letnia TikTokerka nie tak wyobrażała sobie swoją twarz po zabiegu powiększania ust. Wskutek uczulenia, jej wargi zaczęły puchnąć, aż przybrały nieludzko duże wymiary. Amerykanka powiedziała, co stało się dalej.
Leon Windscheid jest jedną z największych gwiazd współczesnej, niemieckiej psychologii. Jego podcasty przyciągają miliony słuchaczy, a wydawane książki niemal od razu stają bestselerami. Niedawno na polski rynek trafiło jego dzieło zatytułowane "Po co ci emocje?". O czym opowiada? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Nerwowy oddech, przyspieszone bicie serca i drżące ręce – brzmi znajomo? To tylko kilka z wielu objawów stresu. Pokonanie ich jest prostsze niż myślisz. Poznaj sposoby na uspokojenie zszarganych emocji z okazji Dnia Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów.
Demencja to zespół objawów wywołanych nieprawidłowym działaniem mózgu. Do ich wystąpienia przyczyniają się uwarunkowania genetyczne, a także zmiany zachodzące w organizmie wraz ze starzeniem się organizmu. Najnowsze badania sugerują, że znaczenie może mieć także to, jak spędzamy wolny czas. Co sprzyja demencji, a co zmniejsza ryzyko wystąpienia niepokojących objawów?
Owoce i warzywa - zgodnie z zaleceniami specjalistów - powinny stanowić podstawę naszej diety. Niestety obranie niektórych z nich może sprawiać kłopoty.
Termogeniki, czyli tzw. "spalacze tłuszczu", cieszą się ogromną popularnością wśród osób chcących pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Jak dokładnie działają? Co jeść, by przyspieszyć metabolizm?
Endometrioza to choroba, która polega na tym, że endometrium, czyli błona śluzowa macicy znajduje się tam, gdzie nie powinna. Najczęściej ginekolodzy namierzają ją w jajnikach lub w obrębie miednicy. Zdarza się, że endometrium pojawia się w nietypowych miejscach, jak jelito grube czy pęcherz żółciowy, a nawet w płucach czy mózgu. Dowiedz się więcej na temat tej choroby.
Krwawienie z narządów rodnych u małych dziewczynek w ogóle nie powinno się pojawić. Jeśli jednak rodzice zauważą na bieliźnie dziecka ślady krwi, konieczna jest natychmiastowa konsultacja z lekarzem.
Nawyki żywieniowe odgrywają istotną rolę w profilaktyce chorób serca. Niektóre produkty spożywcze wspierają funkcjonowanie układu krążenia, inne zwiększają ryzyko występowania jego dysfunkcji.
Historia polskiej transplantologii rozpoczęła się 26 stycznia 1966 roku w Warszawie pierwszym udanym przeszczepem nerki. Tamto wydarzenie upamiętnia Ogólnopolski Dzień Transplantacji, który jest obchodzony 26 stycznia każdego roku. Z kolei 26 października ma miejsce Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. Z tych okazji warto przypomnieć największe sukcesy polskiej transplantologii.
Liczba infekcji wywołanych przez grypopodobne wirusy wciąż rośnie. W ocenie specjalistów, aby uniknąć zachorowania, warto zaszczepić przeciwko grypie - przede wszystkim - dzieci.
Bagatelizowanie cudzych doświadczeń ma wiele oblicz. Podczas gdy osobom cierpiącym na depresję zarzuca się podążanie za modą, ofiary przemocy słyszą od oprawców zapewnienia, że do żadnej krzywdy nie doszło.
Turcja od lat jest popularnym celem turystyki medycznej. To właśnie tam wybrała się TikTokerka marząca o liftingu szyi i korekcie kształtu oczu. Obydwa zabiegi przebiegły pomyślnie i lekarz nie miał nic przeciwko temu, by mieszkanka Wielkiej Brytanii wsiadła na pokład samolotu i bezpiecznie wróciła do domu. Podróż okazała się jednak prawdziwym koszmarem.