Samotność ma ogromny wpływ na społeczeństwo w wymiarze społecznym, politycznym, a także ekonomicznym.
Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
Mizofobia to zaburzenie nerwicowe, którego głównym objawem jest nadmierna, nieadekwatna do realnego zagrożenia obawa przed brudem. Terminem "mizofobia" często określa się także bakteriofobię, czyli lęk przed zarazkami, a konkretnie – przed zakażeniem.
Joanna i Karolina mieszkają na dwóch końcach Polski. Nigdy się nie spotkały, ale obie każdego dnia stawiają czoła chorobie. Zdiagnozowano u nich zespół Klippla-Feila. Co wiadomo o tym schorzeniu?
„Zimna woda, zdrowia doda”... Czy zimny prysznic to naprawdę dobry sposób na zachowanie formy i urody?
Czereśnie łączą w sobie dwie pożądane cechy – są nie tylko smaczne, ale też pozytywnie wpływają na naszą urodę i pomagają w leczeniu niektórych chorób. Te krótko dostępne owoce właśnie pojawiły się na targach i w sklepach. Warto jednak znać umiar w ich konsumpcji. Ile czereśni możemy zjeść, zanim rozboli nas brzuch?
Spróbuj sił w naszym quizie!
Puchar Tymbarku to szansa na pierwszy krok do sportowej kariery.
"Positive Ways" to wyjątkowa akcja charytatywna. W jej ramach zbierane są pieniądze na leczenie dzieci z wadami serca. Cała impreza odbywa się otoczeniu przepięknych i bardzo szybkich samochodów. Co warto wiedzieć o tej wyjątkowej inicjatywie?
Polski tenisista olśnił na juniorskim French Open.
Zerwanie z uzależnieniem od nikotyny nie jest łatwe. Nasza redakcyjna koleżanka zdecydowała się rzucić palenie z pomocą hipnozy. Czy metoda okazała się skuteczna? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Joanna Hac-Mroczka, dziennikarka oraz Kinga Rochala, psycholożka, psychoterapeutka uzależnień.
"Czy to naprawdę Iga?".
Z jakimi problemami mierzą się chorzy na otyłość skrajnie olbrzymią?
Ruszyła 3. edycja finału Sokoliki Cup, podczas którego zmierzyło się 20 drużyn z całej Polski.
Iga Świątek wielką triumfatorką wielkoszlemowego French Open 2024. Kolejny raz udowodniła, że jest niezniszczalna. Iga niemal od razu po zakończeniu meczu pobiegła prosto na trybuny. Ten gest rozczulił wszystkich.
Gratulujemy!
Winny jest koronawirus?
Udział Huberta Hurkacza w tegorocznym turnieju wielkoszlemowym French Open dobiegł końca. Utalentowany polski tenisista odwiedził studio Dzień Dobry TVN i podsumował to wyjątkowe, sportowe wydarzenie. Opowiedział, co działo się za kulisami Rolanda Garrosa.
Zmiana nazwiska po ślubie to decyzja, przed którą staje wiele kobiet. Choć tradycja ta ma głębokie korzenie, współcześnie coraz więcej osób zastanawia się nad jej konsekwencjami. Dla wielu z nich przyjęcie nazwiska współmałżonka, wiąże się z poczuciem utraty części własnej tożsamości. Najlepiej o tym przekonała się Kasia, dla której zaakceptowanie nowego nazwiska stanowiło nie lada wyzwanie. Czy rezygnacja z nazwiska, które towarzyszyło nam przez całe życie, jest aktem miłości i jedności, czy raczej kompromisem, który może prowadzić do osobistych dylematów i poczucia zagubienia? O tym Anna Gondecka z Dzień Dobry TVN Online porozmawiała z psycholożką Zuzanną Butryn.
Wiele osób sądzi, że tatuaż dyskwalifikuje daną osobę jako dawcę krwi. Czasem wierzy się nawet, że wykluczenie to jest dożywotnie. Na szczęście nie jest to do końca prawdą. Przeciwwskazaniem do oddawania krwi może być niemal wyłącznie świeży tatuaż.
Robert Lewandowski, kierując się na trening na PGE Narodowym, usłyszał płacz dziecka.
Profesor Tony Attwood to ceniony brytyjski psycholog i specjalista w zakresie badań nad spektrum autyzmu. Autor wielu książek i publikacji, które zmieniły współczesny sposób myślenia o neuroróżnorodności, porozmawiał z dziennikarką dziendobry.tvn.pl Zofią Wierzcholską, o tym czy bycie w spektrum może być wielką szansą. Dlaczego, by świat stał się przyjaźniejszy, musimy zmienić sposób myślenia o nieneurotypowości naszych dzieci?
W sklepach mamy ogromny wybór produktów. Jeśli kupujemy wędlinę, to możemy wybrać tę zapakowaną i pokrojoną lub bez opakowania w jednym kawałku. Czym się do siebie różnią? Jak należy ją przechowywać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Katarzyna Bosacka, dziennikarka, specjalistka od zakupów i praw konsumenckich.
Krztusiec staje się w Europie coraz większym problemem. Tylko w Grecji od początku roku chorobę wykryto u ponad 200 osób. W tej grupie są również dzieci. Dwójki maluchów lekarze nie zdołali uratować.
Lody, gofry i ryba z frytkami. Podczas urlopu napotykamy wiele spożywczych pokus, które mogą zachwiać naszym zdrowym stylem życia. Dietetyczka Marta Jachym-Raczyńska oraz trener Paweł Raczyński udowadniają, że jeśli podejdziemy do naszej diety z głową, to drobne wakacyjne przyjemności nie wpłyną na naszą wagę. Jak pilnować jadłospisu, gdy latem pojawia się tyle pysznych pokus?
Wakacje sprzyjają podjadaniu. Jak wobec tego jeść dużo, czuć sytość i nie tyć? Dietetyczka Marta Jachym-Raczyńska wyjaśniła, czym jest indeks sytości i na co zwrócić uwagę, gdy chcemy zjeść dużo i zachować wagę ciała. Czy w ogóle jest to możliwe?
Sprawdź, jaką skuteczność ma AI w diagnostyce nowotworów.
Jojo. Tę zabawkę znają zarówno młodsi, jak i starsi. 6 czerwca obchodzi swoje święto - jest Dzień Jojo. Mistrz Polski i Europy Kacper Pałatyński z tej okazji opowiedział nam o jojo i pokazał kilka trików. Zobaczcie sami.
Język pozwala nam nie tylko nazywać, ale i lepiej rozumieć otaczający nas świat. Niestety bywa też bronią i może dotkliwie ranić. Doświadczają tego m.in. osoby z mniejszości seksualnych oraz te, które zmagają się z zaburzeniami psychicznymi. Jakich błędów w rozmowie z nimi nie popełniać? Dlaczego niekiedy słowa ranią mocniej niż cios? O tym porozmawialiśmy z Patrycją Wonatowską, eduktaorką seksualną.
Swędzenie skóry po opalaniu to częsta dolegliwość w przypadku nadmiaru słońca. Jak złagodzić nieprzyjemny świąd?