Zdrowie

  Zdrowie

  Rak to druga - zaraz po chorobach układu krążenia - najczęstsza przyczyna zgonów w Polsce. Choć szacuje się, że co trzecia osoba będzie się z nim zmagała, to choroba nie jest równoznaczna z wyrokiem. Pod warunkiem, że zostanie on odpowiednio wcześnie wykryty. Niestety Polacy unikają badań profilaktycznych.

  Syndrom people pleaser bywa również nazywany self-love deficit disorder, w którym stwierdza się brak miłości do siebie. Osoby z tym syndromem mają bardzo niskie poczucie własnej wartości, nieustanne poczucie winy i niezwykle silną potrzebę akceptacji. Uszczęśliwiają innych własnym kosztem. Co świadczy o tym, że ten problem dotyka także nas?

  Wielu rodziców, aby uspokoić swoje dziecko, zaczyna nim potrząsać. Niestety takie zachowanie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego nie powinno się tego robić? Dowiecie się tego z naszej rozmowy z Anitą Franczak-Young, neuropsychologiem.

  Profesjonalne produkty medyczne są przydatne w wielu codziennych sytuacjach, zarówno wśród młodych osób aktywnych fizycznie, jak i seniorów zmagających się z przewlekłymi chorobami. Muszą więc się one wykazywać najwyższą jakością, ale i praktycznością, dlatego też ważne jest miejsce ich zakupu. Najbezpieczniejszym wyborem jest profesjonalny sklep medyczny, taki jak Mega Medic. Dlaczego warto zrobić w nim zakupy? Co oferuje sklep medyczny Kraśnik w swojej ofercie? O tym poniżej.

  Strach przed odrzuceniem to poważne zaburzenie, które blokuje możliwość budowania zdrowych i szczęśliwych relacji z innymi ludźmi. Dotyczyć może on w równym stopniu relacji z partnerem, rodziną, jak i przyjaciółmi. Osoby cierpiące na nullofobię skazują się na życie w związku, mimo poczucia strachu lub całkowitą izolację od innych.

  Pozytywne wejście w poranek dobrze nas nastraja na cały dzień. Optymizm w codziennym życiu pomaga łatwiej przezwyciężać trudności, problemy i przeciwności losu, które spotykamy na swojej drodze. 2 lutego obchodzimy Dzień Pozytywnego Myślenia, dlatego warto wiedzieć, co robić, by patrzeć na świat przez różowe okulary, a szklanka była do połowy pełna.

  Mikołaj Roznerski nie ukrywa, że sport w jego życiu i zawodowej karierze odgrywa bardzo ważną rolę. Jak podkreśla, ciało to jego narzędzie w pracy aktorskiej. Dlatego nie tylko trenuje, ale również dba o to, co je. We wszystkim pomaga mu jego trener i jednocześnie przyjaciel, Przemysław Nowak.

  Obowiązujący od 1 lutego 2022 roku zerowy VAT obejmie także farmaceutyki. Obniżone zostaną ceny niektórych towarów znajdujących się w obrocie w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych. Dzięki zmianom mniej zapłacimy m.in. za suplementy diety, które - jak pokazują badania - Polacy łykają na potęgę. Po które sięgamy najchętniej?

  Anatidefobia to mało znany rodzaj fobii, który polega na lęku przed byciem obserwowanym przez kaczki. Dokładne przyczyny tej fobii nie są dokładnie znane – zwłaszcza, że cierpiący na anatidefobię należą do bardzo małej grupy społeczeństwa.

  Uśredniony czas przyjazdu karetki do poszkodowanego w mieście, to około 8 minut. Poza miastem służby ratunkowe powinny zjawić się na miejscu w 15 minut po zgłoszeniu zdarzenia. To jednocześnie dużo i mało. Mało, bo „to tylko kwadrans”. Owszem, ale dla chorego z zawałem serca, tak długi czas oczekiwania na pomoc, może zakończyć się tragicznie. Właśnie dlatego tak dużą rolę odgrywa społeczna sieć ratunkowa. Czym jest i jak działa?

  Wielu z nas zastanawia się, czy można zbudować odporność przeciw COVID-19. Naukowcy przeprowadzili badania, z których wynika, że jest to możliwe w dwóch przypadkach. Co jest najbardziej skuteczne?