Coraz częściej spotykamy się z osobami, które mniej lub bardziej świadomie nami manipulują. Jak rozpoznać manipulanta, co robić i jak reagować? Na te pytania odpowiedziała nam Alicja Żak-Łykus, psycholog.
Kiedy można wrócić do aktywności fizycznej?
Co warto wiedzieć o tej roślinie?
Niezwykła kariera Kasi jest najlepszym dowodem na to, że marzenia się nie spełniają, tylko się je spełnia.
Wiele osób używa go w niewłaściwy sposób.
Co warto wiedzieć o tej akcji?
Jak twierdzili lekarze, chłopiec mógł nawet umrzeć.
W Krakowie odbywa się międzynarodowy turniej kobiet w rugby. Biorą w nim udział również polskie zawodniczki. Kim są? Czy gra i sport są ich głównym zajęciem?
Lekarze zdiagnozowali u Mikołaja zespół Pfeiffera. Charakteryzuje się on przedwczesnym zrośnięciem szwów czaszkowo-twarzowych. Sprawia to, że kości czaszki przestają rosnąć, a twarz ulega deformacji.
Truskawki to uwielbiane owoce, które szczyt swojego sezonu osiągają w czerwcu i lipcu. Na bazarkach już możemy zaobserwować pierwsze dojrzałe, krajowe zbiory, które kuszą swoim kolorem. Na co zwrócić uwagę, by kupić zdrowe oraz bezpieczne dla naszego zdrowia owoce?
Mikroplastik jest mieszaniną mikroskopijnych cząsteczek tworzyw sztucznych. Ich obecność w życiu człowieka stała się faktem, a naukowcy obecnie stoją przed wyzwaniem, jakim jest przebadanie jego wpływu na zdrowie człowieka.
Kto może odczuwać pogorszenie swojego stanu przy wysokich temperaturach?
O jaki produkt leczniczy chodzi?
O czym trzeba pamiętać jeżdżąc rowerem po ulicy czy ścieżce rowerowej?
Wiosna to sezon na kwitnące kwiaty i piękne krzewy. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że część z nich może być toksyczna dla człowieka. Przyrodniczka z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego - Anna Albin wyjaśniła w Dzień Dobry TVN, na które rośliny zwrócić szczególną uwagę podczas spaceru po lesie lub łące. Które z nich są trujące?
POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc, to schorzenie, na które cierpi ponad 2 mln dorosłych Polaków. Co roku aż 15 tys. osób w naszym kraju umiera z powodu tej choroby płuc. Przewiduje się, że liczba chorych na POChP będzie stale rosła, gdyż schorzenie to w początkowej fazie, nawet przez kilka lat nie daje jednoznacznych objawów, dlatego jest późno diagnozowane. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że w ciągu najbliższych ośmiu lat POChP stanie się trzecią przyczyną zgonów na świecie. Angelini Pharma rozpoczęła kampanię informacyjną na temat POChP. Celem jest zwiększenie świadomości zagrożenia chorobą wśród specjalistów i pacjentów, a także wdrożenie systemowych działań profilaktycznych. W ramach akcji w pięciu polskich miejscowościach zostaną przeprowadzone bezpłatne badania spirometryczne dla mieszkańców.
17 maja obchodzony jest Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego. To jedno z najpowszechniejszych schorzeń, a także najczęstsza przyczyna zgonów z powodu chorób układu krążenia. Z nadciśnieniem tętniczym zmaga się około 10 milionów Polaków. Jakie daje objawy?
Wyrzeczenia stanowią nieodzowną część życia każdego sportowca, niezależnie, czy chodzi o trzymanie diety, czy ograniczanie bliższych relacji. Wielu sportowcom towarzyszy więc samotność. O swoich doświadczeniach w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała legenda polskiego sportu Robert Korzeniowski, były sportowiec i dziennikarz Łukasz Kadziewicz oraz siatkarka i Mistrzyni Europy Małgorzata Glinka-Mogentale.
Trudno o bardziej poruszającą historię, niż ta Anny Kurpik. Były mąż, alkoholik i narkoman wybił jej zęby. Uciekła od niego z 2-miesięcznym dzieckiem. Latami zmagała się z trudnościami związanymi z brakiem uzębienia. Światełko nadziei zaświeciło, kiedy usłyszała w Dzień Dobry TVN o "Metamorfozach uśmiechu". W naszym programie opowiedziała o swojej historii, której finałem jest spełnione marzenie. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy także stomatologa dr. Armando Lopesa, który rozwiał wszystkie wątpliwości związane implantami.
Jaką metodę zastosował lekarz?
Najważniejszym celem akcji jest zapobieganie samobójstwom wśród młodych osób.
Mówi się, że zwierzęta mają doskonały instynkt i intuicję. Potrafią wyczuć, czy dana osoba np. choruje, a także rozpoznać, że kobieta jest w ciąży. Czy faktycznie nasze czworonogi mają takie umiejętności?
Sprawdź, którą serię preparatu wycofano.
Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
Sprawdź, zanim będzie za późno.
Niedożywienie dzieci to problem, który istnieje również w Polsce. Trzeba jednak podkreślić, że ten termin mieści w sobie nie tylko brak dostępu do pożywienia, ale i niewłaściwe nawyki żywieniowe. Jak można rozwiązać ten problem? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Jolanta Szklarska, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Sebastian Gliniecki,
Odpowiada za 40-50 proc. niepowodzeń wśród par, które starają się o ciążę.
Specjalistka położnictwa i ginekologii ma dla przyszłych mam kluczową radę.
12 maja obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Jak tak naprawdę wygląda ich codzienność? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Radosław Romanek, pielęgniarz z Górnośląskiego Centrum Medycznego im. Prof. Leszka Gieca, Anna Gąsior, pielęgniarka z oddziału intensywnej terapii dorosłych w szpitalu MSWiA dla pacjentów covidowych i autorka bloga oraz Mariola Łodzińska, wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.
Fibromialgia to choroba o niepoznanych przyczynach, której leczenie jest niezwykle trudne. Tylko 25% chorych doświadcza remisji. Na czym polega fibromialgia? Jakie są jej objawy i metody leczenia? Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN. Wyjaśniamy te kwestie z okazji Dnia Wiedzy o Fibromialgii.