Liczba nowych przypadków raka wzrośnie do ponad 35 milionów w 2050 roku.
Rak to druga - zaraz po chorobach układu krążenia - najczęstsza przyczyna zgonów w Polsce.
Teraz pacjentka ostrzega innych.
Trend zachęcający do zaklejania ust tuż przed położeniem się do łóżka cieszy się ogromną popularności. Promują go gwiazdy, a także niektóre programy telewizyjne.
Jak sportowcy wspominają swoją znajomość?
Statystyki pokazują, że jedna osoba na 90 może być interpłciowa, czyli nie wpisuje w podręcznikowe normy, jak wygląda typowo męskie czy kobiece ciało. Jak wygląda życie tych osób w Polsce? Jak wyglądają procedury medyczne? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Magda Rakita, osoba interpłciowa, Fundacja Interakcja oraz Katarzyna Stadnik, mama interpłciowej córki, Fundacja Interakcja.
Czy należy zrezygnować z tego typu produktów?
"The Traitors. Zdrajcy" to nowy program, który już niedługo będzie można obejrzeć na antenie stacji TVN. Uczestnicy show, aby wygrać, muszą nauczyć się nie tylko panować nad emocjami, ale kłamać i rozpoznawać kłamstwo. Jak to zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Malwina Wędzikowska, prezenterka programu "The Traitors. Zdrajcy" oraz Łukasz Kaca, ekspert od komunikacji niewerbalnej.
Kreowanie wizerunku to potężna broń, którą osoby związane z mediami, ale również politycy potrafią się umiejętnie posługiwać.
Znacie to? Wchodzicie w nowy związek, pragniecie, by tym razem było idealnie i nagle zdajecie sobie sprawę, że powracają do was dokładnie te same problemy, co przy poprzednich parterach. Kolejny raz trafiacie na "ten sam model". Jak to możliwe? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
"To stracona szansa dla innego pacjenta".
- Jestem trochę nieśmiała - komentuje seniorka.
Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać, aby rzeczywiście otrzymać pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku?
Szacuje się, że rocznie na świecie dochodzi do ok. 300 mln nowych zakażeń.
Jak ważne w życiu jest pozytywne nastawienie, wiemy wszyscy. Kirsten Harrell, psycholog z USA, prowadzi badania nad wpływem optymistycznego nastawienia na zdrowie i jego rolą w procesie leczenia. Wyniki badań potwierdzają, że optymiści rzadziej chorują na nowotwory, choroby serca czy depresję. Dzień Pozytywnego Myślenia jest okazją do zastanowienia się nad swoim podejściem do życia.
Dietetyczka obala najpopularniejsze żywieniowe mity.
W życiu wielu z nas zdarza się doświadczyć chwil, w których zmagamy się z własnymi kompleksami. Jak sobie z tym radzić i osiągnąć stan pełnej samoakceptacji? Skąd biorą się kompleksy? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z psycholożką, psychoterapeutką poznawczo-behawioralną Agatą Głydą oraz trenerką personalną i instruktorką fitness Joanną Gawron-Pawłowską.
"Pewne nawyki wydłużają, a pewne skracają".
Żucie gumy to popularna metoda odświeżenia oddechu i utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej, a nawet zaspokojenia głodu. Czy jest to bezpieczne?
Główny Inspektor Farmaceutyczny wstrzymał sprzedaż na terenie całego kraju.
Sezon na katar trwa w najlepsze. Kiedy powinniśmy się martwić przedłużającym się zakażeniem górnych dróg oddechowych? Jakie są fakty i mity dotyczące kataru? Na te i inne pytania odpowiedziała gościni Dzień Dobry TVN - dr Magdalena Krajewska. Specjalistka odpowiedziała również na podobne zagadnienia podczas eksperckiego czatu z widzami.
Naukowcy odkryli, co przyczynia się do otyłości.
- Jeśli mówimy o zagrożeniu zdrowia albo życia kobiety, to lekarz nie może powołać się na tzw. klauzulę sumienia - zaznaczyła Izabela Leszczyna.
Wiele osób decyduje się na wypożyczenie sprzętu sportowego w tym butów narciarskich czy łyżew. Takie rozwiązanie może mieć jednak pewne wady.
Od 1 września 2024 r. w szkołach podstawowych, w ramach zajęć z wychowawcą będą realizowane zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy - przekazał resort.
Dzięki silnej woli, 17-latce udało się odłożyć wyznaczoną sobie sumę. Niestety jej szczęście nie trwało zbyt długo.
Termofory to niezbędnik każdej jesieniary. Dzięki nim mięśnie stają się mniej napięte, co daje przyjemne odczucie ukojenia i rozluźnienia, a do tego niemal natychmiastowo ogrzewają ciało. Coraz częściej słyszy się jednak także o negatywnych skutkach używania termoforów. Gdzie leży prawda?
Z zaburzeniami odżywiania zmaga się ponad 70 milionów ludzi na świecie. Aż 90 proc. z nich to kobiety i dziewczynki.