Specjalnie położyłaś się wcześniej do łóżka, by twój organizm miał czas na regenerację i odpoczynek. Mimo wszystko budzisz się i już przy pierwszym łyku kawy czujesz zmęczenie. Jak się okazuje, za ten stan odpowiedzialne mogą być błahe przedmioty i czynności, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Ich wyeliminowanie może być pierwszym krokiem do lepszego samopoczucia i efektywnego dnia.

  Od czasu, gdy tradycyjne krokomierze zostały zastąpione przez wygodne aplikacje na smartfona, używa ich coraz więcej osób. Szczególnie popularne są wśród wielbicieli aktywności fizycznej, ponieważ poza liczbą kroków podają wiele innych istotnych dla zdrowia informacji. Jak działa krokomierz?

  Bezsenność to choroba cywilizacyjna XXI w. Coraz częściej mamy problemy z zasypianiem, zbyt wczesnym wstawaniem, czy budzeniem się w nocy. Problem jest poważny, bo zaburzenia snu negatywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Okazuje się, że możemy leczyć się naturalnymi sposobami.

  Maj to miesiąc, w którym przyroda budzi się do życia. Jest coraz więcej słonecznych dni, a co za tym idzie – rozkwita wiele roślin, w tym te, które dają pyszne warzywa i owoce. Które z nich najlepiej smakują właśnie teraz? Sprawdź, jakie sezonowe warzywa królują w maju.

  Różnego typu alergie uznawane są za chorobę cywilizacyjną. Między innymi za sprawą rozwoju przemysłu liczba alergenów stale rośnie. W alergiach pokarmowych alergicy mogą chronić się poprzez unikanie danego składnika pokarmowego. W przypadku alergii na pyłki drzew i traw jest to dużo trudniejsze. Każdego miesiąca na różnych obszarach pyli co innego. Co pyli w maju?

  12 maja obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Jak tak naprawdę wygląda ich codzienność? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Radosław Romanek, pielęgniarz z Górnośląskiego Centrum Medycznego im. Prof. Leszka Gieca, Anna Gąsior, pielęgniarka z oddziału intensywnej terapii dorosłych w szpitalu MSWiA dla pacjentów covidowych i autorka bloga Anna Gąsior oraz Mariola Łodzińska, wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

  Chwast to synonim tego, co niechciane i niepotrzebne. Okazuje się jednak, że niejednokrotnie depczemy bądź plewimy prawdziwe smakołyki. O tym, które z chwastów mogą wylądować na naszych talerzach opowiedział Piotr Ciemny, autor książki "Chwasty od kuchni".

  Martwy ciąg sumo to mniej popularna wersja martwego ciągu – jednego z najbardziej znanych ćwiczeń wielostawowych. Wybór pomiędzy tymi wariantami powinien zależeć od umiejętności i mobilności osoby trenującej. Niezbędna jest znajomość prawidłowej techniki wykonywania ćwiczenia, by uniknąć kontuzji.

  Dobrze wykonany masaż to mnóstwo korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. W zależności od jego rodzaju, masaż może być wykonywany dłońmi, kamieniami czy połączony z rozciąganiem (masaż tajski). Jeśli chcesz się zrelaksować, masaż twarzy, pleców czy nóg doskonale zregeneruje, ale też wzmocni Twoje ciało.

  Seler naciowy był znany już w czasach starożytnych, a od niedawna jest jednym z najmodniejszych warzyw. Gwiazdy pokochały go za to, że świetnie oczyszcza organizm i ułatwia chudnięcie. Dlaczego jeszcze warto włączyć seler naciowy do codziennej diety, wyjaśnia dietetyk Urszula Somow, która jest gościem w studio Dzień Dobry TVN.