Ostatnie półtora roku były wyjątkowo trudne. Nasz - dotąd niczym nieograniczany świat - skurczył się do czterech ścian pokoju. Niemal z dnia na dzień zostaliśmy odcięci od codziennych aktywności i spotkań z innymi ludźmi. Te trudne miesiące szczególnie mocno uderzyły w dzieci i młodzież. To właśnie na nich izolacja odcisnęła najsilniejsze piętno. Choć cierpią i nie potrafią sobie poradzić z emocjami, to często wstydzą się prosić o pomoc. Dlatego tak ważne jest, aby rodzic obserwował i rozmawiał ze swoim dzieckiem. A także wiedział, czym jest kryzys psychiczny, jak go rozpoznać i gdzie poszukać pomocy.

  Prawie półtoraroczne doświadczenie pandemii i kolejnych lockdownów zmieniło nasze podejście do życia w wielu aspektach. Miesiące spędzone w domu i pracy zdalnej sprawiły, że zaczęliśmy się inaczej ubierać, stawiając przede wszystkim na wygodę. Wiele pań w związku z tym zrezygnowało z noszenia biustonosza. Okazuje się, że teraz nie chcą do niego wracać. Czy to dobry pomysł?

  Rodzic powinien zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Zrobić wszystko, aby stworzyć mu jak najlepsze warunki do rozwoju. Niestety nie wszystkie dzieci mają tyle szczęścia. Niektóre od najmłodszych lat doświadczają przemocy lub muszą się mierzyć z uzależnieniem jednego lub obojga rodziców. W dorosłym życiu bardzo często rozpoznaje się u nich syndrom DDA lub DDD. Co się kryje za tymi skrótami? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Kamilą Demczuk, psychoterapeutką.

  Pizza to tradycyjna włoska potrawa, powszechnie znana, uwielbiana i dowolnie przekształcana na całym świecie. Jedną z coraz bardziej popularnych w ostatnich latach wersji jest pizza wegańska, czyli pozbawiona jakichkolwiek składników pochodzenia zwierzęcego. Jest serwowana w wielu restauracjach na świecie, a z naszym przepisem z powodzeniem przygotujesz ją samodzielnie.

  Chrom to jeden ze śladowych pierwiastków, które są istotne dla właściwego funkcjonowania organizmu. Mikroelement ten znany jest głównie ze względu na swoje właściwości odchudzające, dlatego możesz spotkać go w składzie wielu środków wspomagających odchudzanie. Jaka jest poza tym rola chromu dla zdrowia człowieka i czym grozi niedobór tego związku?

  Problemy skórne to objawy chorób, które dotykają człowieka w różnym wieku, występują zarówno u kobiet w ciąży i niemowląt, jak i u starszych dzieci. Ich leczenie powinno być dostosowane do rodzaju zmian skórnych i stanu pacjenta.

  Szukając jak najlepszych rozwiązań dla naszej skóry warto sięgnąć po mineralne kosmetyki, których coraz więcej pojawia się na rynku. Wykorzystując moc minerałów występujących w przyrodzie, wpływają zbawiennie na skórę. Stosowane są do makijażu oraz pielęgnacji.

  Lasy to niewątpliwe dobrodziejstwo - oczyszczają powietrze, dają schronienie i pożywienie. Jak wykorzystać tę płynącą z natury dobroć? Niedawno zmieniły się przepisy, dzięki którym każdy może w wyznaczonych miejscach rozbić biwak - trzeba spełnić jednak pewne warunki. Co więcej, kiedy już zatrzymamy się w lesie wystarczy się delikatnie rozejrzeć, żeby znaleźć składniki na pyszną i zdrową kolację.

  Była szczupła odkąd pamięta. A jednak w gimnazjum koledzy w ramach "żartu", powiedzieli o niej "gruba". Wzięła sobie do serca ich słowa i schudła do 38 kg. Usłyszała potem, że jest szkieletorem. "Szkieletor" boli tak samo, jak "gruba świnia". - Żyjemy w czasach skrajności i każdy ciągnie nas w swoją stronę. Jak można kochać swoje ciało, gdy spotykamy się z tak różnymi komunikatami? – pyta 23-letnia Victoria. Trudno się z nią nie zgodzić.

  Alkohol jest najczęściej wybieraną używką w naszej kulturze i nie tylko. W wakacje jest znacznie więcej okazji do jego spożywania. Wielu osobom zdarza się go nadużyć, a następnie borykać z konsekwencjami zatrucia alkoholowego. Jak oczyścić organizm? Sprawdź domowe i inne sposoby.

  Część obostrzeń powinna dotyczyć osób, które nie chcą się szczepić, deklaruje członek Rady Medycznej. Jako źródło niepokoju wskazuje także na niską frekwencją duchownych wśród chętnych na szczepienia, co może bezpośrednio przekładać się zarówno na większy poziom zagrożenia w kościołach, jak i to, że starsze osoby, dla których duchowni są autorytetami, również nie będą poddawać się szczepieniom.

  Stresu nie da się całkowicie wyeliminować z naszego życia. Dzięki niemu mamy motywację do działania i szybciej podejmujemy decyzje. Niestety jego nadmiar może być niebezpieczny i prowadzić do wielu problemów ze zdrowiem. Remedium na permanentne napięcie znaleźli autorzy książki "Jak uwolnić się od stresu". Czy proponowane przez nich rozwiązania są skuteczne? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Ewą Jarczewską-Gerc, psycholożką z Uniwersytetu SWPS.