Kora wierzby białej przez wielu uznawana jest za naturalną, roślinną aspirynę. Poznaj jej właściwości i zastosowanie.
"Obowiązkiem jest obrona własnych granic".
"Ważna jest samoedukacja i złapanie kontaktu z emocjami".
"To było dla nas zaskakujące".
Zobacz, jak wykonać chwyt Heimlicha.
Czego najczęściej boją się mamy?
Michał Figurski to jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy. Niedawno na rynku ukazała się jego autobiografia, w której opowiada o chorobie oraz o cenie, jaką przyszło mu zapłacić za lata ignorowania cukrzycy.
Filip Pawliczak urodził się z poważną wadą serca. Przeszedł kilka operacji. Te niełatwe doświadczenia sprawiły, że sam postanowił zostać lekarzem. Dlaczego wybrał dla siebie akurat taką drogę?
Jak poradził sobie w meczu z Marcinem Prokopem?
To, co nas otacza, ma ogromny wpływ na działanie naszego mózgu. Co więcej, widok ze szpitalnego okna sprawia, że pacjenci szybciej wracają do zdrowia. Jak to działa? W jaki sposób oddziałuje na nas przestrzeń, w której przebywamy i funkcjonujemy?
Joga Iyengara to metoda stworzona z myślą o osobach chcących praktykować w każdym wieku. Jej twórca połączył tradycyjną szkołę jogi ze współczesnymi technikami, kładąc szczególny nacisk na naukę odpowiedniego oddychania. B.K.S. Iyengar jest jednym z największych autorytetów w świecie jogi.
Ofidiofobia to strach przed wężami, który może powodować napady lęku i utrudniać codzienne funkcjonowanie.
Rotacyzm, nazywany także reraniem, to zaburzenie polegające na trudności z wymawianiem głoski "r".
Julia Kamińska jest pierwszą Polką, która podpisała kontrakt z uniwersytecką drużyną w Stanach Zjednoczonych w lidze NCAA. Już niebawem będzie występować w drużynie Uniwersytetu Bemidji w stanie Minnesota.
W 2024 wreszcie się uda.
Jak i gdzie zaczyna się umieranie ludzkiego mózgu? Do tej pory naukowcy nie potrafili odpowiedzieć na to pytanie. Najnowsze badania przeprowadzone przez specjalistów z Francji rzucają więcej światła na tę kwestię.
Jak można pomóc?
"Organizm próbuje się chronić".
Bezsenność to problemem, z którym zmaga się aż 34 proc. z nas. Badacze są zdania, że zaburzenia snu u wielu osób, to pokłosie wybuchu pandemii COVID-19. W jaki sposób pojawienie się koronawirusa SARS-CoV-2 wpłynęła na jakość naszego snu?
Brud, kurz, pestycydy. Owoce cytrusowe, zanim trafią na sklepowe półki, przemierzają tysiące kilometrów. Nic więc dziwnego, że na ich skórkach mogą zalegać szkodliwe dla nas substancje. Blogerka Agnieszka Kałuża wyjaśniła w Dzień Dobry TVN, jak skutecznie umyć owoce, zanim użyjemy ich w kuchni.
Sprawdź, co się zmieni wraz z 30 grudnia 2023 roku.
Kilku uczniów szkoły podstawowej trafiło do szpitala po zjedzeniu żelek, które do placówki przyniosło jedno z dzieci. Analiza wykazała, że słodycze zostały wzbogacone o fentanyl. Jak uczeń zdobył żelki z narkotykiem?
Dowiedz się, czy domowe metody mogą zastąpić kurację lekami.
W badaniu rezonansem magnetycznym (MRI) wykorzystuje się silne pole elektromagnetyczne. Z tego powodu pacjenci w czasie jego wykonywania, nie powinni mieć przy sobie żadnych metalowych przedmiotów. O tym, jak może być to niebezpieczne, przekonała się pewna Amerykanka, która na badanie zabrała ze sobą pistolet.
Majaczenie (z łaciny określane mianem delirium, a inaczej – zespołem majaczeniowym bądź zespołem mózgowym) jest zestawem objawów z kategorii zaburzeń świadomości, a dokładniej – zaburzeń neuropoznawczych. W większości przypadków majaczenie diagnozuje się u osób starszych (powyżej 65 roku życia), zwłaszcza tych przebywających w szpitalach lub ośrodkach opieki. W jaki sposób rozpoznać majaczenie u seniora? Co może przyczynić się do wystąpienia delirium?
- To jest bardzo fajny pomysł - komentuje Katarzyna Bosacka.
Po złapaniu przeziębienia, częściej niż zwykle sprawdzamy, czy ciepłota naszego ciała niepokojąco wzrasta. Ale czy prawidłowa temperatura, to zawsze 36,6°C? Otóż nie. Co zatem wpływa na jej wysokość? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN specjalistkę medycyny rodzinnej Justynę Milewską.
Wiele dzieci wykazuje się niezwykłą empatią względem zwierząt. Czasem bywa tak, że przynoszą one do domu ranne, potrzebujące schronienia psy, koty lub gryzonie. Nie zawsze jednak rodzice mają możliwości, by im pomóc. Co robić w takiej sytuacji? O tym rozmawiamy z psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym Moniką Machnicką.
Lekarzom udało się utrzymać ciąże.
Większość nastolatków przechodzi fazę buntu. W tym okresie nie chcą się podporządkować i przyjąć tego, czego, co mówią do nich dorośli. Jak porozumieć się dzieckiem, które nie chce rozmawiać ani z tatą, ani z mamą? Jakich błędów nie popełnić i nie zrazić do siebie nastolatka? Rodziców, którzy chcą znać odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy na bezpłatny webinar: "Co stoi za buntem nastolatka?".