Seler naciowy był znany już w czasach starożytnych, a od niedawna jest jednym z najmodniejszych warzyw. Gwiazdy pokochały go za to, że świetnie oczyszcza organizm i ułatwia chudnięcie. Dlaczego jeszcze warto włączyć seler naciowy do codziennej diety, wyjaśnia dietetyk Urszula Somow, która jest gościem w studio Dzień Dobry TVN.

  O tym, że zdrowa dieta ma olbrzymi wpływ na nasze zdrowie wiemy wszyscy. Niestety ogromna część kobiet (i nie tylko) nie stosuje się do zaleceń dietetyków czy lekarzy i odżywia się byle jak. O zdrowym menu przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy chcemy schudnąć lub dopadła nas jakaś choroba. Jak duży wpływ na nasze zdrowie i gospodarkę hormonalną ma sposób odżywiania? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr. n. med. Tadeuszem Oleszczukiem, ginekologiem-położnikiem.

  W internecie pojawił się niedawno filmik jednego z youtuberów, który zmuszał osobę niepełnosprawną intelektualnie do poniżających, haniebnych czynów. Czy takie sytuacje zdarzają się sporadycznie, a może są na porządku dziennym? W Dzień Dobry TVN - okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - rozmawialiśmy na ten temat z Martą Perkowską, pedagogiem specjalnym, prezeską stowarzyszenia Otwarte Drzwi.

  Niskokaloryczne przekąski to zdrowa i pożywna alternatywa dla kupowanych w sklepach gotowych drożdżówek oraz słonych lub słodkich przegryzek. Smaczną propozycją mało kalorycznych przekąsek do pracy są: domowe ciasteczka owsiane, sałatka z warzyw oraz zielone koktajle. Wieczorem można sięgnąć po frytki warzywne z ulubionym dipem, koreczki lub świeżo wyciśnięty sok.

  Retencja wody w ciele daje bardzo nieprzyjemne objawy, takie jak obrzęki czy uczucie ciągłego zmęczenia. Niezwykle trudno odnaleźć przyczyny takiego stanu rzeczy, a symptomy często bywają mylone z różnymi chorobami. Warto wiedzieć, co zatrzymuje wodę w organizmie.

  Anita Werner zaczęła prowadzić swój nowy autorki cykl pt. "Tokio. Cena sukcesu". W najnowszym odcinku porozmawiała z Adamem Kszczotem, mistrzem świata w biegu w hali na 800 metrów. Okazało się, że treningi 31-latka przekraczają granice fizycznych możliwości. - Nie można otworzyć oczu, zdarzają się wymioty, nie można wstać - mówi sportowiec. W komentarzach internauci nie kryją podziwu, ale też wątpliwości.

  Gośćmi w studiu Dzień dobry TVN były Milena Krawczyńska i Ilona Krawczyńska, czyli Siostry AdiHD oraz Jarosław Rogowski, ekspert bezpieczeństwa osobistego. Blogerki zaprezentowały techniki odpierania ataków i opowiedziały o szkoleniu z samoobrony, jakie przeszły. Dlaczego zachęcają kobiety, by poszły w ich ślady?

  Ostatnio na Instagramie doszło do wymiany zdań pomiędzy Mamą Ginekolog a Ewą Chodakowską. Okazało się, że w niektórych kwestiach "zdrowie" pojmują inaczej. Kobiety dyskutowały na temat tkanki tłuszczowej. Zapytaliśmy więc w Dzień Dobry TVN Gosię Włodarczyk, fizjoterapeutkę uroginekologiczną, jak to jest z tym umięśnionym brzuchem u kobiet.