Paweł Skrzecz ma na koncie wiele sukcesów. Jest legendarnym pięściarzem i medalistą olimpijskim. Aktualnie zajmuje się trenowaniem najmłodszych adeptów. Jak podkreśla, boks odmienił jego życie. Teraz zaraża swoją pasją następne pokolenia, również młodszych członków rodziny. Pięściarz pokazał w studiu Dzień Dobry TVN trening boksu dla kobiet.
Boks odmienił życie Pawła Skrzecza
Paweł Skrzecz to pięściarz, medalista olimpijski i trener boksu. W Dzień Dobry TVN sportowiec wspominał początki swej przygody z boksem. - Przypadkowo znalazłem się na sali. Brat bliźniak śp. Grzegorz miał kolegę w klasie, który wyczytał w gazecie, że jest nabór do Gwardii Warszawa na zajęcia bokserskie - tłumaczył.
- No i pojechali razem, a jak pojechali razem, to się już razem zapisali. Pojechałem z Grześkiem na trening, stałem pod ścianą. Wyszedł do mnie trener i powiedział, że jak już jesteś, to zacznij boksować. Szybko zaczęliśmy z bratem osiągać fajne wyniki, które dawały to, że ten sport zaczął zmieniać nasze życie na takie lepsze - dodał sportowiec.
Wszystko zostaje w rodzinie
Bokser zaraził swoją pasją młodszych członków rodziny. - Z dziadkiem dobrze się trenuje, ale ciężko. Jak naprawdę robisz coś na odpierdziel albo po prostu nie dajesz z siebie 100%, no to potrafi nakrzyczeć, [...] u nas w rodzinie nie ma takich rzeczy jak nie uprawianie sportu. To jest niemożliwe. - powiedział wnuk Pawła Skrzecza, pięściarz Bruno Skrzecz.
Teraz medalista olimpijski uczy w klubie najmłodszych adeptów. - Z nimi tutaj pracuję, nimi się zajmuję. Ja jestem emerytem, powinienem w domu siedzieć, ale sobie nie wyobrażam - dodał Paweł Skrzecz.
Boks idealny dla kobiet
W studiu Dzień Dobry TVN Paweł Skrzecz i mistrzyni Ukrainy w boksie Aleksandra Sasha Sidorenko pokazali widzom, jak może wyglądać trening boksu dla kobiet.
- Trening bokserski jest treningiem ogólnorozwojowym, tam pracuje każdy mięsień, muszą pracować ręce i nogi, ale ten sport nie musi być kontaktowy. Mamy od tego "łapy", "makarony", nie każdy musi trenować ten sport, by po prostu się bić - tłumaczył pięściarz.
- Najważniejsze, że nie myślisz o tym, ile robisz tych przysiadów, uników, pompek. Skupiasz się na celu, łapiesz frajdę, męczysz się w zabawie i o niczym nie myślisz, więc głowa odpoczywa i nabywasz sprawności - dodała mistrzyni.
Zobacz przykładowy trening boksu w materiale wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Ma 14 lat i jest mistrzynią boksu. "Cała rodzina bardzo mnie wspiera"
- Czy Andrzej Gołota chce zostać dziadkiem? "To jest tragedia" TYLKO U NAS
- Julia Szeremeta podjęła decyzję. W co zainwestuje pieniądze z wygranej?
Autor: Aleksandra Matczuk
Reporter: Magda Nabiałczyk
Źródło zdjęcia głównego: ddtvn