boks

  boks

  "To możliwość wyrwania się z ról".

  Evnika Saadvakass z Kazachstanu ma dopiero 14 lat, a już mogłaby dorównać umiejętnościami niejednej dorosłej zawodniczce boksu. Dziewczynka potrafi gołymi pięściami powalić drzewo.

  "Przeżycia w obozie nominują go do rangi bohatera".

  Łączy ich nie tylko miłość do muzyki, ale i wielka pasja do sportu. Znana wokalistka Ewelina Lisowska oraz raper Kubańczyk połączyli siły i nagrali piosenkę pt. "Wartości". Poza sceną uwielbiają też trenować sztuki walki.

  Ma ją w swojej szafie każdy miłośnik aktywności fizycznej. Koszulka bokserka sprawdza się podczas joggingu, treningu na siłowni czy aerobiku. Idealnie będzie wyglądać także jako element letniej stylizacji. Czym różni się wersja damska od męskiej? Z czym zestawiać koszulkę bokserkę?

  "Lekarze nigdy nie dawali mi szans, że będę wyczynowo uprawiać sport".

  Program Martyny Wojciechowskiej "Kobieta na krańcu świata" słynie z tego, że bohaterkami odcinków są niezwykle silne i odważne kobiety. Jedną z nich jest mieszkająca w Egipcie Sally Mae Hassona, która uczy młode Egipcjanki boksu.

  "Andrzej tak naprawdę pokazał mi, jak należy trenować"

  Martyna Wojciechowska uwielbia eksplorować świat i robić rzeczy, na które dotychczas nie miała czasu. Teraz podróżniczka i dziennikarka po raz pierwszy zdecydowała się spróbować swoich sił w boksie. Jej trenerką została wielokrotna Mistrzyni Ukrainy. Skąd taka decyzja?

  15 czerwca świętujemy Światowy Dzień Praw Osób Starszych. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy, z jakimi borykają się starsi ludzie. My postanowiliśmy przypomnieć, jak ważna dla seniorów jest aktywność fizyczna. O treningu dla osób chorych na Parkinsona opowiedzieli nam Wojciech Wiertel, trener sportów walki oraz Lidka Wiśniewska, uczestniczka zajęć Rock Steady Boxing.

  Kobiet w boksie jest coraz więcej. Jedną z nich jest Justyna Żełobowska, była zawodniczka boksu olimpijskiego, a aktualnie trenerka. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o kobiecym obliczu tej dyscypliny sportu oraz przygotowała krótki trening.

  Fundacja Braci Collins organizuje pierwszą charytatywną galę Collins Charity Fight Night. Wydarzenie odbędzie się już 2 czerwca i jego przebieg będzie można śledzić również online – na Playerze!

  W piątek 28 maja nastąpiło kolejne poluzowanie obostrzeń. Wraz z nowymi ustaleniami ponownie zostały otwarte siłownie, kluby fitness i baseny. Wizytą na Sali treningowej pochwaliła się w mediach społecznościowych Monika Olejnik. Jak się okazało, dziennikarka ćwiczy boks. Jak jej idzie?

  Jakub Straszewski, 17-latek pochodzący z Włocławka, zdobył tytuł wicemistrza świata juniorów, powtarzając tym samym wyczyn Andrzeja Gołoty z 1985 roku. Młody bokser poświęcił wiele, aby znaleźć się w tym miejscu, jednak jak sam podkreśla - było warto.

  Odkąd Zusje (niegdyś Luxuria Astaroth) nawiązała współpracę z fedracją Fame MMA, czuje, że odnalazła własną drogę. W sieci przez długi czas głośno było o jej walce z Martą Linkiewicz. W rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl gwiazda opowiedziała o tym, jak do życia napędza ją sport i sztuki walki.

  Aeroboxing w niezwykły sposób łączy treningi sztuk walki z aerobikiem. Dzięki takiej innowacji w ciągu jednej godziny można spalić aż 600-700 kalorii! Dla kogo są przeznaczone te zajęcia? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała trenerka, Monika Turemka.

  Kasia Dziurska i Emilian Gankowski co rusz inspirują się nawzajem sportowymi pasjami. Nasz reporter Robert Stockinger odwiedził parę podczas treningu boksu. Choć obydwoje dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem, radzą sobie całkiem nieźle. - Nie widziałem nikogo tak szybko rozwijającego się jak Kaśka - powiedział trener gwiazdy.

  Paweł Nowaczyński ma 19 lat. Gdy był w szkole podstawowej, trafił do palcówki opiekuńczo-wychowawczej. Jego życie zmieniło się, gdy zaczął trenować boks. Ma już na swoim koncie udział w zawodowej gali. Zobacz, jak walczy o swoją przyszłość.

  Dolph Lundgren to szwedzki aktor, któremu sławę przyniosła rola Ivana Drago w czwartej części serii "Rocky". Teraz powraca w filmie "Creed 2", czyli najnowszej odsłonie tej opowieści. Jakie to uczucie powrócić po latach na plan filmu-legendy? Czy tym razem jego postać jest bardziej wielowymiarowa? Jak układała mu się współpraca z Florianem Munteanu, który zagrał Viktora - syna Ivana Drago? Z aktorami rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Kto by pomyślał, że wielką pasja filigranowej Eweliny Lisowskiej jest kickboxing? Co prawda trudno jest jej znaleźć sparring partnera w swojej kategorii wagowej, ale z pomocą w treningu przyszedł jej nasz reporter Robert "Worek Treningowy" Stockinger. Co pociąga piosenkarkę w boksie i czy przykłada się do treningów?

  Dla polskiej zawodniczki Joanny Jędrzejczyk wakacje były bardzo pracowite. - Bardzo się cieszę, że wróciłam właśnie na tę zwycięską ścieżkę i czekam na walkę o tytuł - zdradziła dziennikarce Agnieszce Jastrzębskiej w studiu Dzień Dobry TVN. Kiedy zawalczy o mistrzowski tytuł? Jak często odwiedza rodzinny dom? Czy udało się jej zrealizować wakacyjne plany? W jakim kraju Joanna Jędrzejczyk nigdy jeszcze nie była? I kto, zdaniem Agnieszki Jastrzębskiej, jest ojcem roku?

  W tym roku Andrzej Gołota skończył 50. lat! Kinga Rusin spotkała się z nim i jego żoną na urodzinowej herbatce, by osobiście złożyć życzenia. Przyłączamy się do życzeń i dziękujemy za wszystkie emocje, których nam Pan dostarczył!

  W tym kraju można spróbować kawy z jajkiem, smażonego węża i zupy Pho w tysiącu odsłonach. Z tego kraju pochodzi Tran Quang Vinh, który od 27 lat mieszka w Polsce. Spotkał się z nim nasz kulinarny podróżnik i smakosz Mikołaj Rey. Teraz, razem z Mikołajem, zabierzemy Was w podróż do Wietnamu. Poznacie Trana i jego rodzinę, a także... wietnamską kuchnię.

  Pod koniec września Ukrainka Sasha Sidorenko zdobyła tytuł mistrzyni Europy w boksie w kategorii lekkiej. To były pierwsze ME w zawodowym boksie, podczas których wystąpiła w biało-czerwonych barwach. Czy jej początki w boksie były łatwe? Czy można się z tego sportu utrzymać? Czy bokserki zarabiają podobnie jak ich koledzy po fachu? Sasha jest piękną kobietą. Boi się o swoją twarz podczas walki w ringu? Czy to prawda, że boksuje przez sen? :) Mistrzynię gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Każdy młody zawodnik trenujący sztuki walki marzy o choćby jednym treningu z Joanną Jędrzejczyk. Jak wyglądają warsztaty z mistrzynią? Kamera Dzień Dobry TVN uchwyciła Joannę Jędrzejczyk podczas treningu z młodymi bokserkami. Jak dziewczyny postrzegają mistrzynię i czego poza stosowaniem odpowiednich technik na ringu ja nauczyła?

  "Nigdzie nie było spokojnie, nigdy nie było spokojnie, ani w domu, ani na dworze, ani w przedszkolu, ani w szkole. Wszędzie gdzie coś się działo, to byłem ja". Rafał Jackiewicz nigdy nie należał do tych grzecznych. Po jednej z wielu bijatyk skończył z ... nożem w sercu. Jak sam mówi, boks uratował mu życie. Poznajcie jego historię.

  Agnieszka Rylik wydała autobiografię "Nokaut. Historia bokserki". Pisze w niej o drodze na sportowy szczyt, wielkim boksie i jego kulisach, karierze w mediach i o życiu prywatnym. Agnieszkę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, dlaczego na ringu walczyła w spódnicy, a nie - jak inne zawodniczki - w spodenkach, co czuła, kiedy pierwszy i jedyny raz została pokonana, czy zdarzyło się jej uderzyć kogoś poza ringiem i jaką jest mamą.

  Swoją przygodę z pięściarstwem zaczął ponad rok temu, gdy postanowił wziąć udział w charytatywnej gali bokserskiej. Spodobało mu się. Z Wojtkiem Zielińskim rozmawialiśmy dziś w Dzień Dobry TVN o jego pasji, kryzysie męskości i przygotowaniach do kolejnej walki. Czy koledzy na sparringach biorą poprawkę na jego zawód i starają się oszczędzać twarz aktora? Dziś nasz gość obchodzi urodziny i imieniny - 100 lat!

  Kręcenie sceny boksu do Belle Epoque, w której gra Cezary Pazura trwało ponad pięć godzin. Jak aktor przygotowywał się do roli? Czy na ringu odbyła się prawdziwa walka? Zdarzyło mu się już kiedyś boksować? Z aktorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Hubert Migaczew jest utytułowanym trenerem bokserskim, który pomaga młodym ludziom nie wpaść w złe towarzystwo. Jak dociera do młodzieży? O swojej niezwykłej pracy opowiedział w Dzień Dobry TVN. Do studia przyszedł ze swoimi wychowankami: raperem Damianem Chmielewskim i bokserem Mateuszem Trycem. Jak trafili do trenera? Co dał im boks?