boks

  boks

  15 czerwca świętujemy Światowy Dzień Praw Osób Starszych. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy, z jakimi borykają się starsi ludzie. My postanowiliśmy przypomnieć, jak ważna dla seniorów jest aktywność fizyczna. O treningu dla osób chorych na Parkinsona opowiedzieli nam Wojciech Wiertel, trener sportów walki oraz Lidka Wiśniewska, uczestniczka zajęć Rock Steady Boxing.

  Dolph Lundgren to szwedzki aktor, któremu sławę przyniosła rola Ivana Drago w czwartej części serii "Rocky". Teraz powraca w filmie "Creed 2", czyli najnowszej odsłonie tej opowieści. Jakie to uczucie powrócić po latach na plan filmu-legendy? Czy tym razem jego postać jest bardziej wielowymiarowa? Jak układała mu się współpraca z Florianem Munteanu, który zagrał Viktora - syna Ivana Drago? Z aktorami rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Kto by pomyślał, że wielką pasja filigranowej Eweliny Lisowskiej jest kickboxing? Co prawda trudno jest jej znaleźć sparring partnera w swojej kategorii wagowej, ale z pomocą w treningu przyszedł jej nasz reporter Robert "Worek Treningowy" Stockinger. Co pociąga piosenkarkę w boksie i czy przykłada się do treningów?

  Dla polskiej zawodniczki Joanny Jędrzejczyk wakacje były bardzo pracowite. - Bardzo się cieszę, że wróciłam właśnie na tę zwycięską ścieżkę i czekam na walkę o tytuł - zdradziła dziennikarce Agnieszce Jastrzębskiej w studiu Dzień Dobry TVN. Kiedy zawalczy o mistrzowski tytuł? Jak często odwiedza rodzinny dom? Czy udało się jej zrealizować wakacyjne plany? W jakim kraju Joanna Jędrzejczyk nigdy jeszcze nie była? I kto, zdaniem Agnieszki Jastrzębskiej, jest ojcem roku?

  W tym roku Andrzej Gołota skończył 50. lat! Kinga Rusin spotkała się z nim i jego żoną na urodzinowej herbatce, by osobiście złożyć życzenia. Przyłączamy się do życzeń i dziękujemy za wszystkie emocje, których nam Pan dostarczył!

  W tym kraju można spróbować kawy z jajkiem, smażonego węża i zupy Pho w tysiącu odsłonach. Z tego kraju pochodzi Tran Quang Vinh, który od 27 lat mieszka w Polsce. Spotkał się z nim nasz kulinarny podróżnik i smakosz Mikołaj Rey. Teraz, razem z Mikołajem, zabierzemy Was w podróż do Wietnamu. Poznacie Trana i jego rodzinę, a także... wietnamską kuchnię.

  Pod koniec września Ukrainka Sasha Sidorenko zdobyła tytuł mistrzyni Europy w boksie w kategorii lekkiej. To były pierwsze ME w zawodowym boksie, podczas których wystąpiła w biało-czerwonych barwach. Czy jej początki w boksie były łatwe? Czy można się z tego sportu utrzymać? Czy bokserki zarabiają podobnie jak ich koledzy po fachu? Sasha jest piękną kobietą. Boi się o swoją twarz podczas walki w ringu? Czy to prawda, że boksuje przez sen? :) Mistrzynię gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Każdy młody zawodnik trenujący sztuki walki marzy o choćby jednym treningu z Joanną Jędrzejczyk. Jak wyglądają warsztaty z mistrzynią? Kamera Dzień Dobry TVN uchwyciła Joannę Jędrzejczyk podczas treningu z młodymi bokserkami. Jak dziewczyny postrzegają mistrzynię i czego poza stosowaniem odpowiednich technik na ringu ja nauczyła?

  "Nigdzie nie było spokojnie, nigdy nie było spokojnie, ani w domu, ani na dworze, ani w przedszkolu, ani w szkole. Wszędzie gdzie coś się działo, to byłem ja". Rafał Jackiewicz nigdy nie należał do tych grzecznych. Po jednej z wielu bijatyk skończył z ... nożem w sercu. Jak sam mówi, boks uratował mu życie. Poznajcie jego historię.

  Agnieszka Rylik wydała autobiografię "Nokaut. Historia bokserki". Pisze w niej o drodze na sportowy szczyt, wielkim boksie i jego kulisach, karierze w mediach i o życiu prywatnym. Agnieszkę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, dlaczego na ringu walczyła w spódnicy, a nie - jak inne zawodniczki - w spodenkach, co czuła, kiedy pierwszy i jedyny raz została pokonana, czy zdarzyło się jej uderzyć kogoś poza ringiem i jaką jest mamą.

  Swoją przygodę z pięściarstwem zaczął ponad rok temu, gdy postanowił wziąć udział w charytatywnej gali bokserskiej. Spodobało mu się. Z Wojtkiem Zielińskim rozmawialiśmy dziś w Dzień Dobry TVN o jego pasji, kryzysie męskości i przygotowaniach do kolejnej walki. Czy koledzy na sparringach biorą poprawkę na jego zawód i starają się oszczędzać twarz aktora? Dziś nasz gość obchodzi urodziny i imieniny - 100 lat!

  Kręcenie sceny boksu do Belle Epoque, w której gra Cezary Pazura trwało ponad pięć godzin. Jak aktor przygotowywał się do roli? Czy na ringu odbyła się prawdziwa walka? Zdarzyło mu się już kiedyś boksować? Z aktorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Hubert Migaczew jest utytułowanym trenerem bokserskim, który pomaga młodym ludziom nie wpaść w złe towarzystwo. Jak dociera do młodzieży? O swojej niezwykłej pracy opowiedział w Dzień Dobry TVN. Do studia przyszedł ze swoimi wychowankami: raperem Damianem Chmielewskim i bokserem Mateuszem Trycem. Jak trafili do trenera? Co dał im boks?

  Niedawno ukazała się na rynku trzecia płyta Eweliny Lisowskiej zatytułowana „Ponad wszystko”. O swoim albumie artystka powiedziała w Dzień Dobry TVN. A co wywróżyła jej Merkuria?

  Pająki to chyba jedyne stworzenia, przed którymi aktualna Mistrzyni Europy w boksie Ewa Brodnicka odczuwa strach. Dwanaście razy stawała na ringu i nigdy nie zeszła z niego pokonana. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby powiedziała o swoich sukcesach i celach sportowych. Czego nauczył ją boks? Co robi przed walką, aby pozytywnie nastawić się do niej?

  Na potrzeby nowego teledysku Ewelina Lisowska zaczęła trenować boks i tak bardzo jej się spodobał ten sport, że postanowiła kontynuować zajęcia. Z piosenkarką spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki, aby porozmawiać o jej najnowszej płycie i rodzinie. Czy rodzeństwo ją wspiera?

  Krzysztof Głowacki jest zawodowym mistrzem świata organizacji WBO w wadze junior ciężkiej. Agnieszka Rylik postanowiła spotkać się z nim i jego rodziną, żeby dowiedzieć się jak mistrz sprawdza się w roli męża i ojca.

  Mikaela Lauren to szwedzka mistrzyni świata w boksie. Ma na swoim koncie 27 wygranych walk. Na co dzień walczy nie tylko o mistrzowskie pasy - przed ostatnią walką zagroziła, że nie wyjdzie na ring jeśli numery rund będą prezentować roznegliżowane kobiety. Zamiast nich zażyczyła sobie mężczyzn. O powodach swojej decyzji powiedziała reporterce Dzień Dobry TVN Katarzynie Jaroszyńskiej.

  Tym razem Rafał Maślak postanowił zrobić niespodziankę, wychowankowi domu dziecka, Patrykowi Cichemu, który mimo życiowych perturbacji realizuje swoją pasję pięściarską. Zobaczcie jak Mister Polski poradził sobie w ringu z młodym mistrzem.... i jaka niespodziankę zgotował Patrykowi! :)

  W sobotę na gali boksu w Nowym Jorku Krzysztof Głowacki pokonał Steve'a Cunninghama, broniąc tym samym tytułu mistrza świata federacji WBO kategorii junior ciężkiej. Podobno Amerykanie są pod jego ogromnym wrażeniem. Krzysztof studio Dzień Dobry TVN odwiedził razem ze swoją żoną Karoliną i córką Julią. Dlaczego bokser zabronił żonie oglądania ostatniej walki? I jakie mają plany na najbliższą przyszłość?