Wiele osób o poranku zmaga się z sennością, niskim poziomem energii czy motywacji do działania. Przeciąganie drzemki, przestawianie budzika i ponowne zapadanie w sen, to już chyba norma. Jak się okazuje, im więcej prób wstawania podejmujemy, tym gorsze rezultaty osiągamy. Jak więc szybko się obudzić, wprawić w doskonały nastrój i przy okazji podkręcić metabolizm? O tym opowiedział nam Karol Wyszomirski, interdyscyplinarny dietetyk, trener.

  Gdy mówimy o pedofilu, to najczęściej przed oczami staje nam mężczyzna, który krzywdzi dziecko. Tymczasem nie jest to reguła. Molestowania dopuszczają się także kobiety, ale ich działania są bardziej subtelne i trudniej je zauważyć. Jak działa mężczyzna pedofil, a jak kobieta pedofilka? Jakie metody stosują i dlaczego to robią? Na ten temat rozmawiamy z Andrzejem Gryżewskim, psychologiem klinicznym, seksuologiem, psychoterapeutą, założycielem Instytutu Psychoterapii Arte Vita.

  15. edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Wege dobiega końca. W tym roku organizatorzy położyli nacisk na promocję diety roślinnej połączonej ze zdrowym stylem życia. Czy bez mięsa można zbudować masę mięśniową? Z tematem tym wiąże się wiele mitów. Jak jest naprawdę? O tym opowiedziała nam rekordzistka świata w podciąganiu z ciężarem - Katarzyna Najman.

  Po sok z brzozy warto sięgać w przypadku problemów z nerkami, a także w celu wzmocnienia naturalnej odporności organizmu. Napój o dość specyficznym smaku poprawia stan skóry i włosów, usprawnia funkcjonowanie układu pokarmowego, jest skuteczną bronią w walce z anemią. Sok z brzozy można pozyskać z pnia oraz liści.

  Naukowcy z Amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób i Prewencji opublikowali listę 20 najzdrowszych warzyw na świecie. W klasyfikacji wzięto pod uwagę zawartość 17 witamin i składników mineralnych, które WHO uważa za najważniejsze dla zachowania zdrowia. Dlaczego warto włączyć do diety warzywa, które są w tym rankingu? W Dzień Dobry TVN wyjaśniła to dietetyk, Urszula Somow.

  Nadeszła długo wyczekiwana chwila przez fanów aktywności fizycznej. Na nowo otwierają się siłownie, co oznacza, że można wrócić do wykonywania w nich ćwiczeń. Należy jednak mierzyć siły na zamiary. Po tak długiej przerwie nasze ciała mogą nie być gotowe na duży wysiłek. Grunt to dobra rozgrzewka. Trenerka Dagmara Wawrzyniak radziła, jak przygotować się na powrót do sportu.

  Przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19 sprawia, że organizm wytwarza przeciwciała, które potrafią zwalczyć wirusa i nie dopuszczają do rozwoju infekcji. Czy wysoki poziom przeciwciał po przyjęciu pierwszego szczepienia oznacza, że druga dawka nie jest konieczna? W Dzień Dobry TVN na to pytanie odpowiedział dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.

  Geny decydują nie tylko o kolorze włosów czy ewentualnych problemach zdrowotnych. Zapisane w nich informacje mówią bardzo dużo o naszym pochodzeniu. Dzięki odpowiednim testom możemy odkryć np. skąd pochodzili nasi przodkowie i z kim możemy być spokrewnieni. Gdzie i jak wykonuje się takie badania? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Karoliną Szlęzak, genealogiem.

  Naukowcy są zdania, że szczepionkę przeciwko COVID-19 powinien przyjąć każdy z nas. To jedyny sposób, aby zakończyć pandemię i wrócić do normalności. Są jednak osoby, które muszą odroczyć przyjęcie preparatu. Do tej grupy należą ci, którzy w ostatnim czasie przyjmowali antybiotyki. Ile muszą odczekać? Na to pytanie w Dzień Dobry TVN odpowiedział dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.

  Szparagi zielone znane są od XVIII w. i stanowią ulubiony przysmak m.in. Francuzów. Mimo wysokiej ceny stają się coraz bardziej popularne także na polskich stołach. Warto wiedzieć, jak gotować i przechowywać szparagi zielone i białe, by były nie tylko smaczne, ale też nie traciły wartości odżywczych. Sprawdź też, z czym można je podawać.

  Operacja plastyczna, jak każdy inwazyjny zabieg, wiąże się z ryzykiem komplikacji. Co jakiś czas media rozpisują się na temat tych nieudanych, a także groźnych powikłań, z którymi borykają się pacjenci. O niebezpiecznych trendach w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Christofferem Ingvesem, specjalistą chirurgii plastycznej.

  Zespół Ehlersa-Danlosa, czyli EDS, to genetyczna choroba, a właściwie grupa chorób. Objawami są zarówno nadmierna wiotkość stawów, jak i hiperelastyczność skóry. Choroba przebiega w różny sposób, od stanów lekkich po bardzo ciężkie, uniemożliwiające normalne funkcjonowanie.

  Komentatorzy sportowi bez wątpienia dostarczają widzom ogromne dawki emocji. To oni relacjonują największe wydarzenia na arenach polskich i międzynarodowych, a ich słowa niejednokrotnie przechodzą do historii. Nie jest to jednak tak łatwa praca, jak mogłoby się wydawać. O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli pracownicy stacji Eurosport, która w tym roku obchodzi swoje 25-lecie.