Czarnowidz, krytyk i nadzorca. To emocjonalni terroryści, którzy mieszkają w głowie wielu z nas. O trudnych myślach, którzy utrudniają nam codzienne życie, książkę pod tytułem "Bliskość i lęk. Jak budować lepsze relacje" napisał psychoterapeuta dr Marcin Matych. Jak radzić sobie z sabotującymi nas natrętnymi myślami?
Katarzyna i Grzegorz Rakowscy odwiedzają różne placówki w Polsce i sprawiają radość młodym pacjentom.
Ostre przyprawy, popularne chipsy czy egzotyczne papryczki. Dietetyka kliniczna Milena Nosek wyjaśniła w Dzień Dobry TVN, jaki wpływ na nasze zdrowie mają mocniejsze, "ogniste" smaki. Czy smak pikantny jest dla naszego organizmu neutralny? Kto powinien unikać ostrych przypraw?
"Wspaniały sukces".
"Dostarczono im leki zapobiegające chorobie".
"Naprawdę szybko".
Wczesne zdiagnozowanie schizofrenii pomaga zminimalizować negatywny wpływ choroby na ciało oraz umysł.
Bóle pleców i karku dokuczają wielu osobom. Mało kto zdaje sobie sprawę, że może być on spowodowany tym, jak nosimy torbę czy plecak. Co dokładanie nam szkodzi i jak sobie pomóc, gdy ból już się pojawi? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Dominika Rosińska, fizjoterapeutka.
Hejt dotyka bardzo wiele osób niezależnie od wieku, pochodzenia, statusu. Z tym zjawiskiem w nietypowy sposób postanowiło walczyć jedno z liceów w Krakowie. Szkoła wraz z Fundacją Dobry Hasztag zorganizowała wyjątkową galę, wzorowaną na MMA. Czy to pomogło młodym ludziom zrozumieć, jak niebezpieczny jest hejt i dlaczego nie można ignorować takich zachowań?
Marta Walczak-Szajba na post zdecydowała się ze względów zdrowotnych. Czy taki sposób odżywiania jest bezpieczny? Jakie korzyści niesie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały pani Marta oraz Dorota Helim-Sobkowiak, lekarz medycyny rodzinnej, dietetyk kliniczny.
"Wpływa na równowagę mikrobiomu".
Luty to miesiąc chorób rzadkich, w tym miesiącu obchodzi się Światowy Dzień Walki z Rakiem.
Międzynarodowy Dzień Zespołu Angelmana obchodzony jest 15 lutego od 2013 roku. Obchodzenie tego dnia ma na celu podniesienie świadomości na temat tej rzadkiej choroby układu nerwowego. Jak się objawia i na czym polega?
Rocznie w Polsce rozpoznaje się około 27 tysięcy zachorowań.
O jakie sprzęty chodzi?
Zwycięski duet tworzy ze swoją suczką Mają.
Pogoda za oknem nie dodaje energii, dlatego w Dzień Dobry TVN pokazaliśmy łatwy i przyjemny trening z hula hop. Jak nie zrobić sobie krzywdy? Proste ćwiczenia przedstawiło małżeństwo Agata Dąbrowska oraz Bartosz Paluch, instruktorzy fitness.
Taghi Askari trenował skoki do wody. Swój pierwszy medal wywalczył w Igrzyskach Azjatyckich w 1951 roku. Po 73 latach od tego sukcesu - jako stulatek - pojawił się na podeście podczas zawodów Dosze. Na tym jednak nie koniec. Zawodnik już niedługo ponownie stanie do sportowej rywalizacji.
- Nie wystarczy umyć się w domu - podkreśla.
Wiele osób uważa, że wraz z wiekiem inaczej zaczyna pachnieć nasza skóra. Tę zmianę szczególnie wyraźnie daje się zauważyć w przypadku osób starszych. Czy faktycznie seniorzy pachną inaczej i jeśli tak, to dlaczego?
Dziś wie, co nie jest zdrowie i nie przynosi długotrwałych efektów.
Nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym zmaga się wielu - często młodych - mężczyzn. Dlaczego tak się dzieje? Czy bardzo popularne w ostatnich latach przeszczepy włosów są remedium na łysienie?
Weganizm to jedna z najpopularniejszych diet. Najnowsze badania naukowców ze Stanów Zjednoczonych wskazują, że rezygnacja ze spożywania produktów zwierzęcych wpływa na życie seksualne mężczyzn. Czy pozytywnie?
Jak sportowcy radzą sobie z porażką, będąc już tak blisko celu?
Jakie są zalecenia? Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
Młoda kajakarka opowiedziała o swoich sportowych marzeniach.
Pierwsza osoba zmarła z powodu zakażenia wirusem Alaskapox (AKPV). Patogen ma charakter odzwierzęcy i występuje w Stanach Zjednoczonych. Sporadycznie pojawia się u ludzi, przynosząc zazwyczaj zmiany skórne, obrzęk węzłów chłonnych i ból mięśni.
Rodzic stoi przed wieloma wyzwaniami, by w rozsądny sposób dbać o bezpieczeństwo dziecka, jednocześnie pozwalając mu kształtować potrzebną w przyszłości autonomię.
Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u mężczyzn. Choć wcześnie wykryty daje ogromne szanse na pełne wyleczenie, to wielu panów unika badań profilaktycznych. Dlaczego warto przełamać strach? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Piotr Milewski, pacjent oraz Paweł Salwa, ekspert urologii robotycznej.