Amelia przeszła zabieg zmniejszenia piersi. "Przy operacji wycięto mi prawie 2,5 kilograma"

Na czym polega operacja zmniejszenia piersi?
Historia Amelii, która zdecydowała się zmniejszyć biust
Źródło: Dzień Dobry TVN
Mogłoby się wydawać, że duże piersi są bardziej atrakcyjne i bardziej pożądane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Tymczasem obfity biust może źródłem poważnych problemów ze zdrowiem. Wyjściem z sytuacji może być operacja zmniejszenia piersi. Kiedy się ją wykonuje? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Amelia Mazur, która przeszła operację redukcji biustu i dr. n. med. Piotr Stabryła, chirurg plastyczny.

Amelia Mazur zdecydowała się zmniejszyć piersi

Nasza rozmówczyni wyznała, że jej problemy ze zbyt obfitym biustem zaczęły się jeszcze w szkole podstawowej. - Zaczęłam dojrzewać wcześniej niż wszystkie moje rówieśniczki. Wiadomo, że każda kobieta chce dobrze wyglądać, ale jeszcze to nie jest ten wiek, kiedy te biust mógłby osiągać takie rozmowy. To sprawiało od początku dosyć duże problemy przy aktywności fizycznej, przy doborze ubioru - powiedziała w Dzień Dobry TVN Amelia Mazur i wyznał, że z powodu wielkości biustu była obiektem żartów.

To wszystko sprawiło, że kobieta zaczęła marzyć o operacji zmniejszenia piersi. Trzeba jednak podkreślić, że taki zabieg nie należy do najłatwiejszych. - Operacje redukcji piersi są dużymi zabiegami wykonywanymi w znieczuleniu ogólnym. Polegają one na tym, że wycinamy elementy, z których składają się struktury anatomiczne piersi, czyli wycinamy tkankę tłuszczową, tkankę gruczołową, wycinamy skórę. Blizny są duże w kształcie litery T. Ważna jest też rekonwalescencja, stosowanie odpowiednich maści, stosowanie antybiotyków częste wizyty u lekarza - tłumaczył dr. n. med. Piotr Stabryła, chirurg plastyczny.

Ekspert zapytany o to, która operacja - powiększenia czy zmniejszenia piersi - jest łatwiejsza, odpowiedział, że nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. - Każda anatomia pacjentki jest inna. Z założenia operacje redukcyjne są trudniejsze - przyznał.

Z czym zmagają się kobiety z dużym biustem?

- Przede wszystkim były to bóle i kręgosłupa, i ramion, i jednak ostatecznie przy operacji wycięto mi prawie 2,5 kilograma. Nosić ze sobą taki ciężar, jest to obciążenie. Tak naprawdę ból kręgosłupa, to było coś, z czym mierzyłam się każdego dnia. Odparzenia pod biustem. Ramiączka od biustonosza wżynały mi się w ramiona. To był dyskomfort. To była też trudność w doborze jakiekolwiek ubioru. Jeżeli chciałam ubrać się na własną studniówkę, musiałam specjalnie szyć sukienkę. W sklepie nie mogłam kupić odpowiedniej dla swojego ciała - wyznała Amelia Mazur, przeszła operację redukcji biustu.

Amelia Mazur wyznała, że operację wykonała prywatnie. Jednak taki zabieg jest też refundowany przez NFZ. - Mamy w Polsce 18 ośrodków w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Tam po odpowiedniej kwalifikacji przez chirurga plastycznego możemy dokonać tego zabiegu w ramach NFZ - tłumaczył dr. n. med. Piotr Stabryła, chirurg plastyczny.

Czy potrzebne jest skierowanie od innego lekarza? Jak po zabiegu czuje się nasza rozmówczyni? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości