Mogłoby się wydawać, że duże piersi są bardziej atrakcyjne i bardziej pożądane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Tymczasem obfity biust może źródłem poważnych problemów ze zdrowiem. Wyjściem z sytuacji może być operacja zmniejszenia piersi. Kiedy się ją wykonuje? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Amelia Mazur, która przeszła operację redukcji biustu i dr. n. med. Piotr Stabryła, chirurg plastyczny.
Młoda kobieta czeka na operację.
Jej największym problemem był duży biust. Anna Bąk postanowiła zmniejszyć go o kilka rozmiarów. Wszystko w ramach NFZ. Jak czuje się po operacji? - Chodziło też o moje bezpieczeństwo - powiedziała w wywiadzie.
Czy zabieg można wykonać na NFZ?
Wiele kobiet marzy o krągłych kształtach, za to panie obdarzone dużymi rozmiarami wręcz przeciwnie chciałbym się ich pozbyć. Tylko osoby, które doświadczyły bólu pleców, problemów w sklepach odzieżowych, czy dużego balastu przygniatającego klatkę piersiową podczas snu, wiedzą, co oznacza duży biust. Od okresu dojrzewania sytuacje te dobrze znała Phoebe Howie. 20-latka po wielu latach męczarni zdecydowała się zmniejszyć gigantyczne piersi, które sięgały jej do brzucha.
Czym jest gigantomastia? Kto kwalifikuje się do operacji zmniejszenia biustu refundowanej przez NFZ? W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z chirurgiem plastycznym Maciejem Mazurkiem.
23-latka przez lata zmagała się z silnym bólem. Miała też problem z zakupem ubrań.
Amanda ma zaledwie 19 lat i spore kłopoty ze swoim dużym biustem. Piersi Brytyjki są w rozmiarze 100GG i nadal rosną. Nastolatka uważa, że piersi utrudniają jej normalne funkcjonowanie, dlatego rozważa operację.