Zakończenie Turnieju Czterech Skoczni. Kto ma szansę na wygraną?

Skoki_live_2
Czas na finał turnieju czterech skoczni!
Źródło: Dzień Dobry TVN
Damian Michałowski przebywa obecnie w Bischofshofen, gdzie od 28 grudnia do 6 stycznia odbywa się 72. Turniej Czterech Skoczni. Kto zwycięży? Tego dowiemy się już niebawem. Transmisja wydarzenia odbędzie się m.in. w Playerze i na antenie TVN.

Turniej Czterech Skoczni - wielki finał

Na ten moment czekają wszyscy fani skoków narciarskich. Już w sobotę 6 stycznia dowiemy się, do kogo powędruje "Złoty orzeł". Zdaniem ekspertów największą szansę na zwycięstwo mają Japończyk Ryoyu Kobayashi i Niemiec Andreas Wellinger. Wystartuje także sześciu Polaków.

- Ryoyu Kobayashi jest faworytem. Wczoraj w rywalizacji pokazał konkurencji ich miejsce. Dzisiaj miałem okazje porozmawiać z Andreasem Goldbergerem (austriacki skoczek). On powiedział, że jeżeli będą złe warunki, to lepiej poradzi sobie Andreas Wellinger – powiedział Sebastian Szczęsny, komentator skoków narciarskich.

Co z Polakami? Jak na tle innych uczestników wypada Kamil Stoch?

 – Widać to światełko w tunelu, ale ja jestem od euforii daleki. To nie jest jeszcze ten poziom, który chcielibyśmy oglądać. Jeszcze nam brakuje do takiej formy, którą byśmy chcieli widzieć - powiedział Jakub Kot, polski skoczek narciarski.

Turniej Czterech Skoczni – wysoka nagroda

Dla najlepszego skoczka 72. Turnieju Czterech Skoczni czeka nie tylko "Złoty orzeł", ale także nagroda pieniężna o wartości 100 tysięcy fanów szwajcarskich.

- Kiedyś były samochody, w 2001 roku zgarnął go Adam Małysz. Wygrał z największą przewagą punktową – dodał Sebastian Szczęsny.

Kto dziś stanie na podium? O tym przekonamy się już za moment. Turniej rozpoczyna się bowiem o godzinie 16:30. Nieco wcześniej otwiera się studio, w którym zagoszczą znane nazwiska.

- O 15.55 zaczynamy nasze studio. Będzie u nas Adam Małysz, będzie Kuba, Sebastian, Magda Pałasz. Tutaj pachnie legendą. To będzie piękne zakończenie turnieju – podsumował Damian Michałowski.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?