Martyna Grajber i Jan Nowakowski to para siatkarzy. Jak podkreślają, gdyby sobie nie dopingowali, nie byliby na tym etapie zawodowym, na którym aktualnie są.
Poranny ból głowy to niezwykle problematyczna dolegliwość. Zwłaszcza, jeśli musimy wstać do pracy. Co oznaczają takie poranne bóle?
Diagnoza choroby nowotworowej wiąże się z licznymi wyzwaniami i trudnymi emocjami. Pacjentki onkologiczne zwykle mierzą się z czasochłonnym leczeniem, mającym niebagatelny wpływ na wygląd zewnętrzny, a co za tym idzie także i pewność siebie. Nie oznacza to jednak, że zatracają swoją kobiecość i rezygnują upiększających rytuałów. W trakcie terapii kobiety mogą, a przede wszystkim chcą czuć się atrakcyjne.
Czystek ma właściwości lecznicze, dzięki którym wyróżnia się spośród wielu roślin. Herbata z czystka niejednej osobie pomogła w walce z dolegliwościami układu pokarmowego czy odpornościowego. Sprawdź, dlaczego warto włączyć czystka do swojego jadłospisu.
Trudna sytuacja w Ukrainie poruszyła serca wielu osób. Najlepszym tego dowodem są szlachetne inicjatywy, które powstają z myślą o wsparciu naszych wschodnich sąsiadów. Marsz zorganizowany w Warszawie przez Roberta Korzeniowskiego to kolejne wydarzenie, będące wyrazem solidarności z obywatelami dotkniętego rosyjską agresją kraju.
Konrad Bukowiecki i Natalia Kaczmarek są parą od 4 lat. Łączy ich nie tylko romantyczne uczucie, ale i pasja do sportu. On specjalizuje się w pchnięciu kulą, zaś ona jest biegaczką. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swojej wielkiej miłości. Kto bardziej dominuje w związku?
"Nie możemy powiedzieć, że pokonaliśmy wirusa".
"Kobieta w ciąży ma swoje potrzeby" - przekonuje psycholog Magdalena Chorzewska.
Jak można leczyć takie schorzenie?
Obrzęk limfatyczny to mało znane schorzenie. Charakteryzuje się gromadzeniem limfy np. w obrębie kończyn, które stają się nienaturalnie opuchnięte. Co wywołuje chorobę? Jak można ją leczyć? O tym opowiedziała nam pani Martyna, która z obrzękiem limfatycznym zmaga się od 12. roku życia.
Porfiria to nazwa, pod którą kryje się grupa chorób, których wspólną cechą są zaburzenia na drodze przemian hemoglobiny. Może mieć ona różne postaci i dawać niespecyficzne objawy. Najczęściej choroba ma postać dziedziczną. Prawidłowa diagnostyka umożliwia wdrożenie odpowiedniego postępowania.
Cyklotymia jest chorobą związaną z zaburzeniami emocji i aktywności. W jej przebiegu występują naprzemiennie okresowe stany depresji i podwyższonego nastroju. Najczęściej diagnozuje się ją u osób młodych. Objawy cyklotymii mogą być na tyle łagodne, że większość chorych nie podejmuje terapii.
Neurobiolodzy z Bristolu odkryli, gdzie w mózgu mieści się strach. Otwiera to szansę na skuteczniejsze leczenie zaburzeń lękowych. A jak do tej pory ludzie radzili sobie z obawami? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dziennikarz Marcin Sawicki.
Czy altruistyczne zachowanie jest naprawdę niesamolubne, skoro podnosi naszą samoocenę i sprawia, że czujemy się lepiej?
Osoby zmagające się z problemami skórnymi mogą dzięki niej dowiedzieć się m.in. czy podłożem choroby są np. zaburzenia psychiczne.
Awokado to dosyć popularny owoc, który chętnie kupujemy. Nie trzeba nikogo przekonywać do jego zdrowotnych właściwości. Jednak jak to jest z jego pestką? Czy jest zdrowa? Co można z niej zrobić? Odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania.
Mimo że choroby nie da się wyleczyć, to dzięki odpowiedniej terapii można nad nią zapanować. Istotna jest tutaj dieta. Co wolno jeść chorym, a czego powinni unikać? Zapytaliśmy o to Ewę Gajko, dietetyczkę.
Jak poradzić sobie z negatywnymi emocjami po zwolnieniu? O tym opowiedziała terapeutka i trenerka motywacyjna Alina Adamowicz.
"Ma prozdrowotne działanie".
7 kwietnia to Światowy Dzień Zdrowia – upamiętnia utworzenie w 1948 roku Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization). Obchody mają na celu uświadomienie aktualnych działań na rzecz ochrony zdrowia.
Anna i Małgorzata Puławskie są bliźniaczkami i obie uprawiają kajakarstwo. Zdobywają liczne medale i jak przyznają na wodzie zdarza im się zdrowa rywalizacja. W programie Dzień Dobry TVN opowiedziały o niesamowitej relacji, która je łączy.
Bliźniaczki z Trzebieszowic, Anna i Katarzyna Węgrzyn, po raz siódmy w swojej karierze triumfowały w Mistrzostwach Polski w deblu. W programie Dzień Dobry TVN opowiedziały o początkach w sporcie, siostrzanej rywalizacji i planach na najbliższy rok.
Nieśmiałość to problem, który dotyczy wielu osób. Wpływa on na komfort życia, rozwój kariery, a także relacje społeczne. O przyczynach, konsekwencjach i walce z ograniczeniami rozmawialiśmy z Marzeną Mawricz, psycholog, terapeutą.
Gra w tenisa stołowego to świetny pomysł na aktywne spędzanie czasu wolnego. Na szczęście opanowanie reguł nie zajmuje dużo czasu, dlatego szybko można zacząć rozgrywkę. Jakie są zasady gry? Czy ping-pong i tenis stołowy to to samo?
Achluofobia to fachowa nazwa strachu przed ciemnością. Osoby, które na nią cierpią odczuwają paniczny lęk, gdy tylko zgaśnie światło. Zdają sobie sprawę z irracjonalności swoich reakcji, ale nie potrafią nad nimi zapanować. Z pomocą psychoterapii achluofobię można pokonać raz na zawsze.
Opowieści o tragicznych wypadkach podczas skoku i rażących niedopatrzeniach instruktorów nie mają dziś wiele wspólnego z rzeczywistością. Nie oznacza to oczywiście, że do skoku nie należy podchodzić z rozwagą.
"Najbardziej seksualnym organem u kobiety jest mózg"
Tabletki do zmywarki "potrafią" więcej, niż nam się wydaje. Ze względu na ich skład i właściwości, mogą zostać wykorzystane na kilka różnych sposobów. Sprawdź, do czego jeszcze warto użyć tabletek.
Do tej pory na dwóch kołach przejechali ponad pół miliona kilometrów. Jak zrodziła się ich wspólna pasja? Opowiedzieli o tym w reportażu Marty Wrońskiej dla Dzień Dobry TVN.
Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że od 1 kwietnia 2022 w aptekach, przychodniach i szpitalach nie będzie już możliwości bezpłatnego przetestowania się na Covid-19. Zamknięta została również strona, przez którą wystawiano e-skierowania.